Sega’nın Yeni Crazy Taxi Oyunu “AAA” Olacak!

Paylaş

The Game Awards esnasında duyurulan “yeniden yapım” projelerinin en ilgi çekici oyunu Crazy Taxi hakkında yeni gelişmeler var. Sega’nın göre henüz yapım aşamasında olan oyunu AAA bir yapıya sahip olacak.

Crazy Taxi hakkında gelişmeler

En son gerçekleşen The Game Awards ödül töreninde yeniden yapıldığı açıklanan Jet Set Radio, Golden Axe ve Streets of Rage gibi yapımların arasında Crazy Taxi de yerini kapmıştı. Ortaya çıkan haberlere göre Sega’nın bu yapım hakkında büyük planları mevcut.

Sega'nın Yeni Crazy Taxi Oyunu

Japan Times üzerinde yer alan yeni bir rapora göre, Sega’ya oyun geliştirme konusunda yardımcı olan Sapporo Studio’nun Crazy Taxi dahil olmak üzere birçok AAA oyun geliştirmesinde yer aldığı doğrulanmış oldu. Stüdyonun başındaki isim ve aynı zamanda Sega’nın üst düzey yöneticilerinden birisi olan Takaya Segawa, rapor içerisinde şu sözlere yer veriyor;

“Phantasy Star Online 2: New Genesis ve Hatsune Miku: Colourful Stage gibi oyunların Tokyo’daki ve yurtdışındaki geliştirme merkezleri ile işbirliği içerisindeyiz. Aynı zamanda Crazy Taxi de dahil olmak üzere AAA oyunlarının geliştirilmesine de yardımcı oluyoruz.” dedi.

Görünüşe bakılırsa önümüzdeki dönemlerde çıkmasını beklediğimiz ve seriyi en başa döndürecek “çılgın taksi” oyunu gerçekten AAA büyüklüğünde ve detaylı bir yapım olacak.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: