Yeni Witcher Oyunu İçin Geliştirme Süreci Bu Yıl Hız Kazanıyor

Paylaş

Kod adı “Polaris” olan yeni Witcher oyunu için bu sene tam geliştirmeye başlanıyor. CD Projekt RED tarafından son dakika bilgileri geldi.

Yeni Witcher oyunu “Polaris” tam anlamıyla başlıyor

2022 yılının başlarında duyurulan ve kod adının “Polaris” olduğunu bildiğimiz The Witcher serisinin yeni oyunu için tam anlamıyla geliştirmelerin hızlandığını söyleyebiliriz. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ek paketinin çıkışından sonra çalışanların çoğu artık yeni projeye odaklanmış durumda. CD Projekt RED’in CEO koltuğunda yer alan Adam Badowski, yabancı basına verdiği röportaj içerisinde bu yıl sonuna doğru oyun için çalışan geliştirici sayısının 400‘ü bulacağını ifade ediyor.

Yeni Witcher Oyunu İçin Geliştirme Süreci Bu Yıl Hız Kazanıyor

Analistlere göre bu açıklamadan sonra oyun için verilebilecek minimum çıkış tarihi 2026 gibi görünüyor. Hatta geliştirme sürecinde yaşanabilecek aksaklıklar da göz önüne alındığında bu sürenin 2027 sonlarına varması planlanıyor. Ayrıca CD Projekt RED öte yandan The Witcher Remake için de çalışıyor. Ufak bir ekibin ise Cyberpunk 2077‘in devamı niteliğinde (veya ek paket olabilecek bir üründe) bir yapımda görev aldığı söyleniyor.

Önümüzdeki senelerde firmadan büyük kapsamlı bir oyun beklemek artık yanlış olur. Çalışanların büyük bir kısmı kod adı “Polaris” olan oyuna odaklanmış durumda ve 2024-2025 yılları firma için tam anlamıyla kapalı bir kutu olacak.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: