Way of the Hunter Tikamoon Plains DLC’sini Oynadık: Avcılar Afrika’ya Gidiyor!

Paylaş

Son yılların en iyi avcılık oyunlarından birisi olan Way of the Hunter Tikamoon Plains DLC’si ile Afrika’ya yolculuğa çıkıyor. Ben de avcılık oyunlarını çok seven birisi olarak yeni DLC’yi geliştiricinin bize ulaştırmasıyla oynama şansına sahip oldum ve deneyimimi sizlerle paylaşıyorum. Av oyunlarını sevenler toplansın, Afrika’ya gidiyoruz!

Way of the Hunter Tikamoon Plains DLC’si oyuna yeni bir soluk getiriyor

Av oyunlarının vazgeçilmezlerinden olan Afrika teması, çıkışından bir yıl sonra Way of the Hunter tarzıyla da karşımıza çıktı. Aslanlar, Mandalar, Kudu ve çeşitli geyik türleriyle çok fazla türe ev sahipliği yapan Savan habitatında dijital avlara çıkmak her zaman çok keyifliydi. Oyunun doğal rakibi olan theHunter: Call of the Wild’da da en sevdiğim bölge yine Afrika bölgesiydi. Bu nedenle bu DLC’yi deneyimlemek de çok keyifli oldu.

Way of the Hunter Tikamoon Plains
Way of the Hunter Tikamoon Plains

Bölgenin iklimi ve manzaraları gereği bilgisayarlarımıza bindirdiği yük de hayli düşüyor. Mesela oyunun yoğun ormanlık bölgeleri ve akarsuları olan Nez Perce Valley haritasında 90-100 FPS arası değerler alırken, RX6650 XT ekran kartı ve Ryzen 5 işlemci ile Tikamoon Plains’te 140’ın üzerini görmeyi başardım. Bu anlamda da oyuncular için vakit geçirmesi çok keyifli, teknik sorunlardan izole bir bölge olmuş. Ayrıca oyunun genel sistem gereksinimleri için de buraya tıklayabilirsiniz.

Aynı zamanda sıfırdan yeni bir bölgeye başlamak Way of the Hunter oyununda her zaman keyiflidir. Çünkü yeni bir bölge demek, yeni sürüler anlamına geliyor. Oyundaki sürü yönetimi mekaniği ve genetik havuzu sayesinde ilk haritada bilinçsizce yaptığımız bazı hataları burada tekrarlamayarak çok daha kaliteli gen havuzlarına ulaşabiliyoruz.

Oyundaki yeni hayvan türlerinden birisi olan Büyük Kudu
Oyundaki yeni hayvan türlerinden birisi olan Büyük Kudu.

Tabii bölgenin tehlikeleri de doğası gereği ölümcül seviyede. Diğer bölgelerde dolaşırken Way of the Hunter Tikamoon Plains haritasında dolaştığınız kadar diken üstünde olmuyorsunuz. Burada zor durumda kalırsa üstünüze koşabilecek Afrika Mandaları ve aslanlar ve sırtlanlar gibi çeşitli türler de bulunduğundan, her adım biraz daha dikkatli atılmalı.

Öte yandan Katır Geyiği ya da Beyaz Kuyruklu Geyik avlamaktan sıkılanlar için Ceylanlar, Büyük Kudular ve bölgenin ev sahipliği yaptığı onlarca hayvan da yeni bir soluk olacaktır. Tikamoon Plains şu anda Steam’de 80 Türk Lirası fiyatıyla satılmakta ve bu ebatta bir DLC için ne çok ucuz, ne de çok pahalı bir fiyatlandırma. Tabii rakibi Call of The Wild’ın en pahalı DLC’si bile 20 lira bandında olduğundan, avcılık oyunları arasında pahalı bir ek paket olduğunu söyleyebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: