Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Satıldığı Her Mağazada Farklı Bir Oyun: İşte Hayal Kırıklığı War Hospital

Paylaş

Nacon’un yayıncılığını yaptığı ve Brave Lamb Studios tarafından geliştirilen Birinci Dünya Savaşı temalı yönetim oyunu War Hospital, Türk oyuncular için hayal kırıklığına sebep oldu. İlk etapta mağaza sayfasında Türkçe dil desteği ibaresine yer veren oyun, çıkış tarihinden bir gün önce bu ibareyi kaldırdı. Bütün ön pazarlama sürecini Türkçe dil desteği ibaresiyle atlatan oyun, 11 Ocak 2024’te Türkçe seçeneği olmadan çıktı. İşin üzücü tarafı, bunun hikayenin henüz başlangıcı olması. Oyun aynı zamanda satıldığı tüm mağazalarda farklı bir oyun gibi listeleniyor. Tüm detayları sizler için araştırıp haberimizde derledik.

War Hospital Türkçe dil desteğini çıkmadan kaldırdı

Tarafımızca tespit edilip sosyal medyada paylaştığımız üzere War Hospital’in Steam mağaza sayfasındaki Türkçe dil desteği ibaresi, çıkışından bir gün önce kaldırıldı. Daha önce Türkçe arayüz ve altyazı desteği olacağını düşündüğümüz oyun, desteklediği 11 dil arasında Türkçe olmadan piyasaya sürüldü. Konu hakkında bilgi almak için Nacon’a ulaşmaya çalışsak da Fransız yayıncı bu konu hakkında sessiz kalmayı tercih etmiş gibi görünüyor. Taraflarınca henüz bir dönüş yapılmadı.

Bu kadar da olmaz: Her mağazada başka bir oyun gibi listeleniyor

Oyunun PC platformu için satışta olduğu Steam, Epic Games Store ve GOG mağazalarının hepsi, farklı birer oyun satıyormuş gibi görünüyor. GOG Store üzerinde hala oyunda Türkçe dil desteği bulunduğu ibaresi yer alırken, oyunda bu destek yer almıyor. Yani GOG Store üzerinde değiştirilmesi muhtemelen unutulan bu ibarenin potansiyel müşteriler için yanıltıcı olabileceğini söyleyebiliriz.

Öte yandan GOG ve Steam üzerinde 17,99$ (takriben 541₺) fiyat etiketiyle satışa sunulan oyun, Türk Lirası ile satış yapan tek dijital mağaza olan Epic Games Store’da 700 Türk Lirası fiyatıyla listelenmiş.

War Hospital
War Hospital

İncelemeleri şimdilik “karışık” durumda

War Hospital çıkışının ardından geride bıraktığı 4 gün boyunca oyuncular tarafından oynandı ve kullanıcı incelemeleri yayınlanmaya başlandı. Şu anda Steam mağaza sayfasına göz attığımızda, incelemelerin %55 kadarının olumlu ve oyunun genel puanının “karışık” olduğunu görüyoruz. Oyuncular genel olarak oyun deneyimini baltalayan, ilerlemeyi engelleyen hatalardan yakınıyor ve genel konseptin umut vadettiğini söylüyor.

Genel konseptin bizim için pek umut vadettiğini söylemek zor. Zira PC platformunda satışta olduğu 3 mağazada, 3 farklı oyunmuş gibi yer alıyor.

Oyunda Türkçe dil desteği bulunacağını düşünüp heyecanlananlardan ve istek listesine ekleyenlerden biriyseniz, sizin için üzgünüz. Fakat Türkçe dil desteğine sahip en iyi oyunlar yazımızı okuyup, oradan War Hospital yerine, kendi dilinizde oynayabileceğiniz harika oyunlardan birini seçebilirsiniz.

Sizler de kıymetli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: