Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Türkiye’nin Oyun Haber Sitesi Atarita, 1 Yaşında: Peki İlk Yıl Neler Yaptık?

Bütün bunlar sizlerin sevgisi ve destekleriyle mümkün oldu...

Paylaş

Türkiye’nin oyun haber sitesi Atarita, 12 Ocak itibarıyla ilk yaşını geride bıraktı. Profesyonel ekibi ile ilk günden beridir Türkiye’deki oyunculara oyun haberleri, incelemeleri ve onlarca faydalı içerik sunmaya gayret ediyoruz. Geride bıraktığımız 2023, hedeflerimiz doğrultusunda şekillenen ve çeşitli başarılara imza attığımız bir yıl oldu. Bu yazımızda da hem sizlerle birlikte ilk yılımızı kutlamak, hem de geride bıraktığımız yıl boyunca neler yaptığımızı gözden geçirmek istedik. Öyleyse lafı daha fazla uzatmadan, gelin başlayalım!

Türkiye’nin oyun haber sitesi Atarita ilk yılını doldurdu!

Resmî olarak 12 Ocak 2023’te kurulan Atarita, ilk günden beridir profesyonel ekibi ile Türkiye’deki oyuncular için faydalı içerikler üretmeye gayret ediyor. Oyun haberleri, oyun incelemeleri ve birçok farklı kategoride, oyuncuların faydalanabileceği tüm konuları ele alıyoruz. Ürettiğimiz içerikler, sizlerin de sevgisi ve desteği ile çok geniş kitlelere ulaşıyor ve daha fazla oyuncunun onlardan faydalanabildiğini görmek, bizi de fazlasıyla mutlu ediyor. Peki, ilk yaşını dolduran Atarita, 2023 yılı içerisinde neler yaptı? İlk yılımızı alt başlıklara ayırarak inceliyoruz.

İlk yılımızda sizler için tam 107 oyun incelemesi ve yüzlerce farklı içerik yayımladık

Bir oyun haber sitesi olan Atarita, aynı zamanda oyunlara yönelik inceleme, makale ve rehber gibi içerikler de üretiyor. Sadece 2023 yılında, çıkmadan önce oynama fırsatına eriştiğimiz 107 oyunu türünde yetkin profesyonel ekip arkadaşlarımız ile inceleyerek sizler için puanladık. Türkiye’de oyunlara erişimin zorluğunun farkında olarak, bütün puanları inceleme politikamıza uygun şekilde ele alarak kararlaştırdık.

Aynı zamanda ekibimiz, yıl boyunca oyunlarda veya bilgisayarınızda yaşayabileceğiniz sorunlara yönelik 48 farklı rehber hazırladı. İster Atarita’yı sürekli takip ediyor olun, isterseniz de internette yaşadığınız bir sorun ile ilgili arama yapıyor olun! En doğru ve basit çözümü bulabilmeniz için detaylı araştırmalar yaparak anlaşılır bir dil ile rehberlerimizi size ulaştırmaya devam ediyoruz.

Oyun haberleri tarafına geldiğimizde ise, aralarında ilk kaynağının biz olduğumuz toplamda 1.115 oyun haberi yayımladık. Ülkemizdeki oyuncuların, gerek yerel gerekse küresel oyun sektöründen anında haberdar olabilmesi için güncel ve önemli haberleri sizlerle en hızlı şekilde buluşturmaya gayret ediyoruz.

Türkiye'nin oyun haber sitesi Atarita, bir yaşında!
Türkiye’nin oyun haber sitesi Atarita, bir yaşında!

Türk oyun geliştiricileri için destek programımızı duyurduk

Her ne kadar işin mutfağından ziyade medya tarafında bulunsak da ülkemizdeki oyun ekosisteminin gelişmesi ve kalkınması, Atarita’nın öncelikleri arasında yer alıyor. Kuruluşumuzdan sadece 2 ay sonra, Türk oyun geliştiricileri için bir açık çağrı metni yayımladık ve yalnız yürümelerini istemediğimizi belirttik. Herhangi bir karşılık beklemeden başlattığımız bu hareket, oyun sektörümüzden de büyük ilgi gördü. Ülkemizde oyun geliştiren ekiplerin yapımlarına sitemizde sıkça yer verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Hatta -aramızda kalsın- bunun için bir kategori bile oluşturduk. Türk oyunları ile ilgili bütün gelişmeleri, incelemeleri ve içeriklerimizi tek bir sayfada görebiliyorsunuz! Harika, değil mi? 😄

Türkiye’nin oyun haber sitesi olarak “Türk Oyun Müzesi” projemizi duyurduk!

Türkiye’deki oyun ekosisteminin önemli bir parçası olacağını düşündüğümüz Türk Oyun Müzesi‘ni geçen yıl Nisan ayında duyurduk. Üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz proje ile Türkiye’de oyun geliştiricisi, sanatçısı, çevirmeni gibi gövdenin farklı kollarında görev almak isteyen herkes için uzmanlar tarafından hazırlanan rehberler yayımlayacak, geliştirilen oyunları, projeleri bir başlık altında derleyecek ve işin mutfağını, oyuncular ile en anlaşılır şekilde buluşturmaya çalışacağız. Türkiye’de oyun sektörüne yönelik bilgi birikiminin, isteyen herkes ile buluşabilmesini hedeflediğimiz bu proje üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Türkiye'nin oyun haber sitesi Atarita olarak, ülkemizi uluslararası arenada temsil ettiğimiz harika bir yılı geride bıraktık.
Türkiye'nin Oyun Haber Sitesi Atarita, 1 Yaşında: Peki İlk Yıl Neler Yaptık?

Küresel oyun incelemelerinde bir Türk oyun haber sitesi daha: Atarita

Atarita olarak profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanan oyun incelemeleri, küresel bir oyun değerlendirme sitesi olan OpenCritic‘te de yer alıyor. Oyunlar için inceleme politikamıza sadık kalarak yaptığımız puanlamalar, küresel çapta oyunların puan ortalamalarına doğrudan etki ediyor. Küresel otoriteler arasında yer almaya başlamamızın arkasındaki en büyük gücün, siz okurlarımız olduğunun farkında olarak profesyonelliğimizden ödün vermeden incelemeler ve içerikler üretmeye, sizlerle birlikte hareket etmeye gayret ediyoruz.

Ülkemizi uluslararası arenada temsil etme fırsatına eriştik: The Game Awards’ta jüri olduk

Geçen yıl gerçekleşen The Game Awards 2023 etkinliğinde, ülkemizi temsil etme şansı yakaladık. Türkiye’yi sevgili Oyungezer ile birlikte jüri olarak temsil etmek göğsümüzü kabarttığı gibi bu başarı, Atarita’nın ilk yılına altın harflerle yazıldı.

Ülkemizi küresel çapta temsil ediyor olmanın mutluluğuyla, tüm kategorilerde yılın oyunları için oylamalarımızı yaptık ve adaylarımızı belirledik. Üzerine saatlerce mesai harcadığımız bu süreçte tamamen adaletli olmaya ve hiçbir şeyi kaçırmamaya son derece dikkat ettik. Profesyonel ekibimiz ve yönetici kadromuz ile birlikte bu sorumluluğu da en iyi şekilde yerine getirmeye özen gösterdik.

Oyun haber sitesi Atarita, The Game Awards'ta jüri oldu!
Oyun haber sitesi Atarita, The Game Awards’ta jüri oldu!

Henüz yolun başında, birçok başarıya imza atmış olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz

Türkiye’nin oyun haber sitesi Atarita olarak, yolun bu kadar başında birçok başarıya imza atmanın gururunu ve mutluluğunu paylaşıyoruz. Değerli okurlarımızın sevgisi ve desteğiyle nicelerini başaracağımızdan hiç şüphe duymadan, daha iyisini yapmak için daha sıkı çalışıyoruz. Başlangıçtan bugüne kadar Atarita’yı destekleyen ve burada ayrıcalıklı bir topluluğun oluşmasını sağlayan tüm takipçilerimize, okurlarımıza ve izleyicilerimize bir teşekkürü borç biliriz.

Türkiye’nin oyun haber sitesi Atarita, 1 yaşında!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: