Ülkemizin En Büyük Projelerinden Olan Türk Oyun Müzesini Duyuruyoruz!

Paylaş

12 Ocak 2023’te Türk oyun basınında faaliyete geçen Atarita markası olarak, Türk oyun sektöründeki gelmiş geçmiş en büyük projelerden bir tanesi olan Türk Oyun Müzesini duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurulduğumuzdan bu yana geçen yaklaşık dört aylık bu kısa süreçte, faaliyet gösterdiğimiz platformlar aracılığıyla toplamda yedi milyondan daha fazla Türk oyuncuya ulaşmayı başardık. Ülkemizin oyun basınına yeni bir soluk getirmek için oluşturulan markamız ile birçok yeni proje tanıttık ve yenilikçi yaklaşımımızı gösterdik. Şu anda her ay üç milyondan daha fazla Türk oyuncuya ulaşıyor, on binlercesini de internet sitemizde ağırlıyoruz. Türk Oyun Müzesi, bizlerin ve sektörümüzün en büyük projelerinden bir tanesi. Bizler de bu projeyi sizlerle buluşturacağımız için çok heyecanlıyız.

Nedir bu Türk Oyun Müzesi?

Türk Oyun Müzesi Duyurusu
Türk Oyun Müzesi Duyurusu

Türk Oyun Müzesi, Türk oyun geliştiricileri ve Türk oyuncular için altın niteliğinde bilgiler barındıracak, daha önce hiç görmediğiniz özel içeriklerle, rehberlerle ve devasa dökümanlarla tasarlanacak, hem eğlenceyi hem de bilgiyi öne çıkaracak Türk oyun sektörünün dijital ve devasa bir müzesi olacak.

Ekibimiz; şu anda yüzlerce Türk oyun geliştiricisiyle, onlarca Türk oyun şirketiyle ve oyun sektöründe profesyonel birçok uzman ile görüşmelerini sürdürüyor. Türk Oyun Müzesi içerisinde göreceğiniz içeriklerin tamamı alanında en iyilere danışılmış ve hatta o kişiler tarafından Atarita’ya özel olarak üretilecek içeriklerden oluşacak. Yani Türk Oyun Müzesi, hem geliştiriciler hem de oyuncuların oldukça işine yarayacak devasa bir bilgi hazinesi olacak.

Peki bu devasa bilgi hazinesinde neler olacak?

Ülkemizin oyun basınında faaliyet göstermekte olan Atarita markası olarak, Türkiye’nin oyun sektörünü ileriye taşımaya giden yolun kıymetli Türk oyun geliştiricilerini ve geliştirici adaylarını desteklemekten geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden yaklaşık iki aydır Türk oyun geliştiricileri için bir destek programı yürütüyoruz. Türk Oyun Müzesi, bu kapsamı çok daha fazla büyüterek, ülkemiz oyun sektörünün en büyük projelerinden bir tanesi olacak ve içerisinde alanının en iyilerinden olan uzmanlar tarafından oluşturulmuş yüzlerce özel içeriğin yanı sıra bu zamana kadar geliştirilmiş her Türk oyunundan daha önce hiç duymadığınız ve görmediğiniz, Atarita’ya özel bilgiler, içeriklerden oluşacak.

Türk Oyun Müzesi, hem ülkemizin kıymetli geliştiricileri hem de oyuncuları için bilginin yanı sıra eğlence de sunacak. Tamamen dijital olarak tasarlanmakta olan müzemiz için şu anda sektördeki birçok profesyonel ve onlarca şirket ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Türk Oyun Müzesi, internet sitemizde yayımlanacak dijital bir proje. Ayrıca müzemiz çıktıktan sonra da yeni içerikler oluşturmaya, uzmanlarla görüşmeye ve yeni Türk oyunlarını buraya dahil etmeye devam edeceğiz. Yani Türk Oyun Müzesi, Türk oyun sektörünün en büyük bilgi hazinesi olacak ve öyle de kalacak.

Tüm Türk oyun sektörünü bizlere katılmaya davet ediyor, herkesi aramızda görmek istiyoruz.

Türkiye, oyun sektöründe inanılmaz bir potansiyele sahip. Bu potansiyele giden yol da paylaşarak, anlatarak ve hep birlikte yardımlaşarak açılabilir. Ülkemiz; oyun sektöründe faaliyet gösteren şirketleri, oyun geliştiricileri, içerik üreticileri ve oyuncuları da dahil olmak üzere oyun sektöründe çok ciddi bir kitleye sahip. Atarita olarak, tüm oyun sektörümüzü Türk Oyun Müzesinde yer almaya davet ediyoruz ve Türk oyun sektörünün gelmiş geçmiş en büyük işlerinden bir tanesi olacak olan bu projede herkese yer vermek istiyoruz.

Bizlere her zaman [email protected] veya [email protected] e-posta adreslerimizden ulaşabilir, iletişime geçebilirsiniz.

Eğer piyasaya sürülmüş bir oyununuz var ise sizi de müzemize davet ediyoruz.

Türk Oyun Müzesi; içerik üreticileri, oyun şirketleri, oyuncular ve geliştiriciler de dahil olmak üzere ülkemizin oyun sektöründeki herkese yer verilecek bir proje. Tüm bunların yanı sıra müzemiz, bu zamana kadar piyasaya sürülmüş tüm Türk oyunlarına dair özel bir alana da sahip olacak. Bu alanda bulunan Türk oyunları herkese tanıtılacak ve geliştiricileriyle birlikte içerikler üretilecek. Yani burada sizlerin oyununuza da yer verecek ve sizlerle birlikte tüm sektöre faydası dokunacak bilgiler de sunacağız.

Geliştiricilerle birlikte hazırlanacak olan bu içerikler, müzenin oyun alanı kısmında bulunan her oyuna ayrı bir değer katacak ve o oyunlara dair daha önce hiç duymadığınız bilgiler, maceralar içerecek.

Türk Oyun Müzesi ne zaman çıkacak?

Şu anda Türk Oyun Müzesi için net bir çıkış tarihi veremiyor olsak da bu projenin epey kapsamlı bir iş olduğunu ve yüzlerce uzmanın yanı sıra onlarca şirket ile görüşmelerimizi sürdürdüğümüzü belirtmek istiyoruz. Türk Oyun Müzesi yayımlandığında en iyi hâlinde olsun ve sektörümüzdeki herkese cevher niteliğinde yüzlerce içerik sunsun istiyoruz. Bu yüzden projenin geliştirilme sürecinin aylar süreceğini ve bu süreçte ekibimiz ile birlikte çok sıkı çalışacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Şimdilik görüşmek üzere, müzeye dair büyük gelişmeleri resmî Twitter hesabımızdan paylaşacağız. Türk oyun sektöründe yer alan herkesi müzede yer almaları için bize katılmaya davet ediyoruz. Kapımız herkese açık.

PROJE GÜNCELLEMESİ 01/11/2023: Türk Oyun Müzesi’nin konsept tasarımı aşamasında oldukça ileriye gidildiğini ve projenin final hâlinin nasıl gözükeceğinin oluşturulduğunu, aynı zamanda birçok büyük şirket ile görüşme sağlandığını ve olumlu dönüşler alındığını büyük bir mutlulukla paylaşmak isteriz. Müzenin çok kapsamlı bir proje olması ve tahmin etmediğimiz engeller çıkması sebebiyle süreci birazcık yavaşlattığımızı bildirmek istiyoruz. Bu projenin en iyi hâli ile piyasaya sürülmesini istiyoruz ve elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: