The Pirate Queen: A Forgotten Legend 7 Mart’ta Meta Quest ve Steam’de Çıkacak!

Paylaş

Singer Studios tarafından geliştirilen The Pirate Queen: A Forgotten Legend çıkış tarihi duyuruldu. Meta Quest ve Steam platformlarında yayınlanacak VR oyununun ne zaman çıkacağı da artık belli olmuş durumda. Hollywood’dan yıldızların seslendirme kadrosunda yer aldığı ve hikâye anlatımı konusunda ödüllü bir stüdyonun geliştirdiği yapım, 7 Mart’da dijital vitrinlerde oyuncuların karşısına çıkacak.

The Pirate Queen: A Forgotten Legend 7 Mart’ta çıkacak

Özellikle tarih meraklıları için ilgi çekici olabileceğini düşündüğümüz yapım, tarihi isabetliliği sinematik hikâye anlatımı ile ele alarak oyuncuları kurgusunu denemeye davet ediyor. Oyuncular bu macerada 19. yüzyılın meşhur korsanı Cheng Shih’i canlandıracaklar. Çinli bir kadın korsanın efsanesini oynayacağımız yapım 7 Mart 2024’te Meta Quest ve Steam için çıkacak.

Projenin yaratıcı yönetmeni ve Singer Studios’un CEO’su Eloise Singer, oyun hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Ekip olarak Cheng Shih’in olağanüstü yolculuğundan ilham aldık. (Shih) Zorlukların üstesinden geldi, cinsiyet normlarına meydan okudu ve nihayetinde tarihin en çetin korsanlarından birisi haline geldi. Cheng Shih’in hikâyesini hayata geçirmek son derece faydalı oldu ve ‘The Pirate Queen: A Forgotten Legend’ sadece bir başlangıç. Oyun Cheng Shih’in iktidara geldiği geceye odaklanıyor ve biz de anlatıyı genişleterek onun inanılmaz hikâyesini bir film, TV dizisi ve çizgi romanda anlatacağımız için çok heyecanlıyız.”

The Pirate Queen: A Forgotten Legend, Cheng Shih adındaki kadın korsanın adeta dipten başlayarak kötü bir şöhrete sahip Kızıl Bayrak Filosu’nun başına geçişine kadar yaşanan maceraları ele alıyor. Titizlikle araştırılmış bir tarihi isabetliliğe sahip oyun, korsanlık tarihine ilgi duyan oyuncuların dikkatini çekebilecek bir potansiyele sahip gibi görünüyor. Tabii VR oyunu olmasıyla, ülkemizdeki popülerliği henüz başlamadan azaldı diyebiliriz.

The Pirate Queen: A Forgotten Legend
The Pirate Queen: A Forgotten Legend

Cheng Shih’in hikâyesi bir VR oyunu ile sınırlı kalmayacak. Singer Studios tarafından gelecek bir film, TV dizisi ve çizgi romanını da göreceğiz. Henüz onlar için elimizde pek bir detay yok ancak The Pirate Queen: A Forgotten Legend’ın 7 Mart’ta piyasaya sürüleceğini biliyoruz.

Haber boyunca Cheng Shih olarak geçse de kaynaklarda kendisini Zheng Yi Sao olarak bulabilirsiniz. Çinli kadın korsan ve bir efsane olarak anılan Zheng Yi Sao, 1775’te doğup 1844 yılında Makao’da vefat etti. Oldukça ilgi çekici bir hikâyesi var. Oyunun Steam mağaza sayfasından yapımın detaylarına yönelik daha fazla bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: