Electronic Arts’ın Star Wars Strateji Oyunu Tüm Zorluklara Rağmen Geliştirme Aşamasında

Paylaş

Geçtiğimiz hafta Electronic Arts bünyesinde işten çıkarmalar meydana gelmiş ve Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Star Wars Mandalorian FPS oyunu iptal edilmişti. Ancak Star Wars temalı ve strateji türündeki diğer oyun geliştirilmeye devam ediyor.

Star Wars strateji oyunu yapım aşamasında

Geçen hafta sonlarına doğru Electronic Arts’ın işten çıkarmalarıyla şirketin %5’lik işgücünün, yani yaklaşık 670 kişinin firmadan ayrılmasıyla birlikte geliştirme sürecindeki oyunların akıbeti de merak konusu olmuştu. Şirket içerisinde yer alan her ekip bu durumdan doğrudan etkilenmese bile Respawn Entertainment’in geliştirmekte olduğu Mandalorian temalı Star Wars FPS oyunu iptal edilmişti.

Electronic Arts'ın Star Wars Strateji Oyunu Tüm Zorluklara Rağmen Geliştirme Aşamasında
Electronic Arts’ın Star Wars Strateji Oyunu Tüm Zorluklara Rağmen Geliştirme Aşamasında

Star Wars strateji oyununun arkasındaki geliştirici ekip Bit Reactor ise, X platformu üzerinden yayınladığı bir gönderiyle bu durumdan etkilenmediklerini ve Star Wars strateji oyununu geliştirmeye devam ettiklerini açıkladı. Daha önce XCOM ve Civilization gibi oyunlarda çalışmış olan kişilerden oluşan Bit Reactor ekibi, bizlere ilerleyen zamanlarda harika bir Star Wars strateji oyunu sunmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

“Geçen hafta sektör için zordu, özellikle de Respawn’daki diğer ekiplerle olan güçlü ilişkilerimiz nedeniyle. Ancak soranlar için hâlâ yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve oyunumuz geçen haftaki haberlerden etkilenmedi.” ifadelerine yer verilen X gönderisiyle birlikte strateji oyununun halen geliştirme aşamasında olduğunu ve geçen hafta yaşanan zorlu süreçten etkilenmediğini anlayabiliyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: