KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Rainbow Six: Siege Operation New Blood Sezonuna Dair Bilmeniz Gerekenler!

Paylaş

Rainbow Six Siege Operation New Blood yakında başlayacak ve biz de öncesinde sezona dair tüm yenilikleri sizler için derledik. Basına ve içerik üreticilerine özel bir etkinlik sırasında hem Rainbow Six Siege Y9S2’ye dair tüm detayları öğrenme, hem de sezon içeriklerini oynayarak deneyimleme fırsatına kavuştuk. Bu sayede geçtiğimiz dakikalarda yayınlanan panel ile birlikte biz de bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. Öyleyse gelin bu sezon Rainbow Six: Siege oyuncularını nelerin beklediğine birlikte göz atalım!

Rainbow Six Siege Operation New Blood: Yeni operatör yok fakat Recruit elden geçiriliyor

Rainbow Six Siege Y9S2, her sezon olduğu gibi yeni bir operatöre ev sahipliği yapmayacak. Bu sefer Ubisoft, dokuz yıldır seçim ekranlarında toz tutan Recruit’i elden geçiriyor. Başlangıçta yalnızca operatörü olmayan oyuncuların oynaması için orada yer aldığı belirtilen Recruit, artık ikiye bölünüyor ve işlevi hiç olmadığı kadar fazla olacak.

Rainbow Six Siege Operation New Blood
Rainbow Six Siege Operation New Blood: Striker ve Sentry operatörleri

Saldırı tarafında Striker, savunma tarafında da Sentry adıyla görebileceğimiz Recruit, normal operatörler gibi özel bir cihaza sahip olmasa da kendi avantajlarına sahip. Öyle ki diğer operatörlerde yalnızca birisi kullanılabilen EMP bombası, el bombası, dikenli tel gibi çeşitli teçhizatlardan iki tane taşıyabilecekler. Bu da farklı oynanış kombinasyonlarının kapısını aralayabildiği gibi, yılların sessiz operatörünün popülerliğini artıracaktır diye düşünüyoruz.

Saldıran tarafta yer alan Striker, ana silah olarak M4 veya M249’dan birini seçebiliyor. İkincil silah olarak ise 5.7 USG veya ITA 125 tabancalarından birisini kullanabilecek. Savunma tarafında karşımıza çıkacak Sentry ise Commando 9 veya M870 birincil silahlarıyla birlikte, C75 Auto veya Super Shorty ikincil silahlarından birisini kullanabilecek. Her iki taraftaki Recruit operatör de ikincil teçhizatlardan iki tane kullanabilecek. Bütün oyuncular bu iki operatöre de erişebiliyor olacak.

Ancak burada bir noktanın altını çizmek gerekiyor ki; eskiden olduğu gibi tüm takım bu operatörleri aynı anda kullanamayacak. Bunlar da tıpkı diğer operatörler gibi tek oyuncu tarafından kullanılabilecekler. Bu da takımın stratejik dengesini düzenlemek konusunda yeni bir pencere aralayan içeriklerden birisi olmuş.

R6 Endless Drill
Oyuncular diledikleri kadar antrenman yapabilsin veya ısınabilsin diye Endless Drill modu da R6 Y9S2 içerikleri arasında yerini alıyor.

Her sezon olduğu gibi dengelemeler mevcut

Dengeleme maksatlı küçük ayarlamalar, her sezon olduğu gibi Rainbow Six Siege Operation New Blood sezonunda da karşımıza çıkacak. Oyuncular tarafından çok güçlü olduğu belirtilen bir takım saldırı operatörleri ve yine defansta fazla zorluk çıkaran savunmacılarda irili ufaklı ayarlamalar dikkat çekiyor.

Saldıran taraftaki Solis için gelen dengeleme güncellemesi, SPEC-IO Elektro Sensörü’nün süresini ve menzilini kısaltıyor. Savunmacılardan Fenrir’in elindeki F-Natt Dehşet Mayınları’nın sayısı da 4’e düşürülüyor. Aynı zamanda Fenrir’in yerleştirdiği F-Natt cihazları artık kurşun geçirmez değil.

Ek olarak artık standart maçlar için de harita filtreleme seçeneği etkinleştiriliyor. Dereceli harita havuzundan gelecek haritalarla oyuncular, daha sıradan veya daha rekabetçi maçlara dahil olma konusunda seçim yapabilecekler. Özellikle dereceli lobilerde oynamayan ve sakince eğlenmek isteyen oyuncuların standart maç lobilerindeki rekabetçilikten şikayet ettiklerini göz önünde bulundurursak, bu güncelleme ile yüzlerinin güleceğini tahmin ediyoruz.

Ubisoft hilecilerle mücadele etmeye devam ediyor

Makine öğrenimi teknolojisini kullanarak hilecilerle başa çıkmak için yeni adımlar atmaya devam eden Ubisoft, bunun meyvelerini de yemeye başlamış. Son sezondan bu yana oyundan yasaklanan hilecilerin sayısında %60 oranla artış gözlenmiş. Her oyuncu için adil bir oyun ortamı vurgusunu yapmaya devam eden Ubisoft, bu konu üzerine daha fazla eğileceklerini de tekrar belirtiyor.

R6 Membership geliyor

Bildiğiniz gibi geçen sezonlarda Ubisoft, Marketplace adındaki açık topluluk pazarını duyurmuştu. Bu pazarda oyuncular birbirleriyle Rainbox Six kredilerini kullanarak alışveriş yapabileceklerdi. Bu sezon beta sürümüyle Marketplace’in aktif hale gelmesiyle birlikte oyuncuları yeni ödüllere ulaşmanın bir başka yolu da karşılıyor olacak. Marketplace’in beta sürümü 25 Haziran tarihinde oyuncuların erişimine açılacak.

R6 Membership
R6 Membership üyelik sistemi geliyor.

R6 Membership adındaki yeni üyelik programı, aylık 9.99$ ve yıllık 79.99$ fiyatıyla oyuncuların karşısına çıkacak. Henüz Türkiye tarafındaki fiyatlandırma hakkında bir bilgi sahibi değiliz ancak fiyatı ortaya çıktığında sizlerle en hızlı şekilde paylaşmaya gayret edeceğiz.

Bu üyelik sistemi ile oyuncular zaman sınırlı teçhizatlar, animasyonlu efsanevi kostümler, 10x Battle Pass atlama, Bravo Paketi ve Premium Battle Pass erişimi içeren özel içeriklere erişebilecekler.

Sonuç

Sonuç olarak Rainbow Six Siege Operation New Blood, dramatik değişiklikler barındırmasa da hala ilgi çekici bir sezon olmayı başarıyor diyebiliriz. Bizim size aktaracaklarımız şimdilik bu kadardı. Sezon hakkındaki diğer tüm yenilikleri öğrenmek için yazı içerisinde bulabileceğiniz Ubisoft’un panelini seyredebilirsiniz. Şimdiden tüm Rainbow Six: Siege severlere iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: