PlayStation’un Yeni “State of Play” Etkinliği Bu Hafta Yapılabilir

Paylaş

PlayStation oyunlarının gösterildiği etkinlik serisi “State of Play” için neredeyse herkes bu haftayı işaret ediyor. Sony’nin kendi stüdyoları ya da üçüncü parti geliştiriciler tarafından gelecek oyunların gösterildiği geleneksel etkinliğin yeni bölümü yaklaşıyor gibi görünüyor. Etkinlikte gösterilecek oyunlara dair bir liste bile bulunuyor ve iddialar giderek güçlenmeye devam ediyor.

State of Play etkinliği bu hafta yapılacak deniyor, peki hangi oyunlar gösterilebilir?

PlayStation’un State of Play etkinliklerinden bir yenisinin bu hafta içerisinde gerçekleşebileceğine dair çok fazla iddia bulunuyor. Bunlar küresel oyun basınından gelen iddialar olduğu için de doğruluk olasılıkları güçlü iddialar. İlk kez XboxEra’dan Nick Baker tarafından paylaşılan bilgilere göre etkinlik bu hafta, 31 Ocak 2024 tarihinde yapılacak. Aynı zamanda Kojima’nın merakla beklenen oyunu Death Stranding 2 ve Silent Hill 2 gibi oyunlara dair yeni detaylar öğreneceğimiz söyleniyor.

Söylenti: Death Stranding 2'nin Tam İsmi Belli Olmuş Olabilir

Buna ek olarak oyun sektöründe güvenilir bir kaynak olarak kabul gören billbil-kun da etkinliğin gerçekleşmesinin yakın olduğunu söylüyor. Yine aynı şekilde Death Stranding 2’ye dair yeni detayların ortaya çıkacağı iddia ediliyor. Kendisi aynı zamanda PlayStation 5’e ve PC’ye çıkacak Concord‘un da yakın zamanda duyurulacağını belirtiyor. Bahsi geçen oyun çok oyunculu bir FPS oyunu olarak piyasaya sürülecek.

State of Play etkinliğinde gösterilecek oyunlar arasında BioShock geliştiricilerinden Ken Levine’in “Judas” adındaki yeni oyununun da gösterileceği söyleniyor. Ayrıca yeni bir Sonic oyunu ve Until Dawn’ın remastered versiyonunun da etkinlik kapsamında oyunculara gösterileceği düşünülüyor. Until Dawn‘ın yeniden elden geçirilmiş sürümünün PC ve PlayStation 5 konsollarında yayınlanacağı yönünde iddialar bulunduğunu da belirtelim.

Until Dawn Remastered

Bu hafta gerçekleşmesi beklenen State of Play etkinliği en son geçtiğimiz yılın ekim ayında yapılmıştı. Spider-Man 2’nin uzunca bir oynanış fragmanı yayınlanmış, Foamstars ve Final Fantasy 7 Rebirth oyunlarına dair de yeni görüntüler gelmişti. Sony’nin birinci parti stüdyoları tarafında bu yıl Türkçe dil desteği ile çıkacak Rise of the Ronin ve türe yeni bir açıdan yaklaşan Helldivers 2 de bulunuyor.

Xbox’ın yakın zamanda yaptığı Developer_Direct etkinliği ve bu etkinlikte duyurulan oyunlar göz önüne alındığında, Sony’nin buna iyi bir yanıt vermesi gerektiğini söyleyebiliriz. Zira Xbox, Bethesda’nın geliştirdiği Indiana Jones: Great Circle, Obsidian’ın geliştirdiği Avowed ve ARA: History Untold gibi çok güçlü bir kadroyla beğenilen bir sunum yapmıştı. Bu nedenle iddialar ve bahsi geçen oyunların gösterilmesi ihtimali de gittikçe güçleniyor. Gelişmelerden sizi en hızlı şekilde haberdar etmeye gayret edeceğiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: