Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

PlayStation Özel Oyunları Türkçe Dil Desteğiyle Çıkmaya Devam Edecek

Paylaş

Geçtiğimiz yılın başlarında Sony’nin Türkiye’den kısmî olarak çekildiği haberleri gelmeye başlamıştı. PlayStation kolu da dahil olmak üzere Sony’nin önemli bir kısmının artık distribütörler ile devam edeceği belirlenmişti. Aradaki uzun boşluktan sonra geçtiğimiz günlerde Bilkom, PlayStation Türkiye distribütörü olduğunu duyurarak bu sis perdesini dağıtmıştı. Şimdi gelen haberler ise oldukça iyi. PlayStation Türkiye’nin resmî sosyal medya hesaplarından birinden verdiği yanıta göre, Sony’nin özel oyunları Türkçe dil desteği ile çıkmaya devam edecek.

PlayStation özel oyunları Türkçe olarak gelmeye devam edecek

Sosyal medya üzerinde Bilkom’un resmi distribütör olduğu duyurusunun yapıldığı paylaşımın yorumlarında, bir oyuncu hepimizin aklını kurcalayan o soruyu sordu: “Sony özel oyunlarda Türkçe dil desteğini devam ettirecek mi?

PlayStation özel oyunları Türkçe olarak çıkmaya devam edecek.
PlayStation özel oyunları Türkçe olarak çıkmaya devam edecek.

Yanıt ise gecikmedi, PlayStation Türkiye resmî Instagram hesabından verilen yanıta göre, PlayStation’un özel oyunlarında Türkçe dil desteği bulunacak. Geçmişten günümüze konsol için yayınlanan özel oyunların büyük bir kısmı Türkçe altyazı desteği içeriyordu. Hatta bu oyunlardan önemli bir kısmında Türkçe dublaj seçeneği de bulunuyordu. Xbox ve PC tarafında nadiren denk geldiğimiz Türkçe dublaj, haliyle Türkiye’de PlayStation özel oyunları ve markanın kendisiyle bağdaşmış durumda.

PlayStation Türkiye’nin resmî distribütörlüğünü, teknoloji alanında tecrübeli bir şirket olan Bilkom üstlenecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: