Larian CEO’su Palworld’ün Baldur’s Gate 3’ü Tahtından Edeceğini Söylüyor

Paylaş

Ocak ayının başından itibaren Palworld’den kaçmak neredeyse imkansız hale geldi. Baktığınız yerde sevilen hayatta kalma oyununun konuşulduğunu, konuşulmuyorsa da oynandığını görebilirsiniz. Kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuyla buluşan ve yavaşlama belirtisi göstermeden zirvelere tırmanmaya devam eden oyun, diğer geliştiricilerinin de gündeminin bir parçası oldu. Oyuncu sayısı bakımından Baldur’s Gate 3’ü çoktan geçse de toplam oyun süresi bakımından geride kalan Palworld için, Larian Studios CEO’su Swen Vincke “Önümüzdeki ay popomuza tekmeyi basacak” ifadelerini kullandı.

Palworld, Baldur’s Gate 3’ü bile geride bırakacak

Geçtiğimiz yılın şüphesiz en çok sevilen oyunlarından birisi olan Baldur’s Gate 3 popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Ancak arenanın taze yıldızı Palworld, dur durak bilmeden daha fazla oyuncuya ulaşıyor ve an itibarıyla çok fazla rakibi kalmadı. Steam Deck’in resmî X hesabının paylaştığı gönderide el konsolunun en çok oynanan 10 oyununa yer verildi. İlk sırada Baldur’s Gate 3 yer alırken peşinden Palworld geliyor. Peşlerinde ise Elden Ring, Monster Hunter: World, Cyberpunk 2077 ve Stardew Valley var.

Palworld Baldur's Gate 3'ü tahtından edecek
Palworld Baldur’s Gate 3’ü tahtından edecek

Larian Studios CEO’su Swen Vincke, Steam Deck hesabından paylaşılan bu gönderiyi yeniden paylaşarak açıklamaya “İyi bir aydı, önümüzdeki ay Palworld’ün popomuza tekmeyi basacağından oldukça eminim” yazdı.

Palworld’ün başarısı gün geçtikçe katlanarak ilerliyor. Üzerindeki “Pokémon kopyası” söylemlerinden kurtulmuş olmasa da bir şeylerin doğru yapıldığı ortada. Her gün milyonlarca oyuncu Palworld’ün dünyasına girip kölelerini… Pardon! Yeni minik veya büyük dostlarını yakalayarak keyifli saatler geçiriyor. Yakın zamanda yapılan bir duyuru ile oyunun tüm platformlarda 19 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını öğrenmiştik.

Oyunun Xbox Game Pass’te yer almasına karşın oyuncuların büyük bir çoğunluğunun Steam üzerinden oynadığı gibi ilgi çekebilecek bir istatistik de ortaya çıkmıştı. Microsoft’un abonelik servisi oldukça popüler olsa da insanlar, yüzlerce saat oynayabilecekleri oyunları kütüphanelerine eklemekte kararlı gibi görünüyor. Bu da aslında yakın zamanda Ubisoft’un yaptığı “oyunlarınıza sahip olmamaya alışın” açıklamasının en azından bu tür oyunlar için çok geçerli olmadığını gösteriyor.

Siz de popülerliğini görüp “Ne var bu oyunda yahu?” diyenlerdenseniz, Palworld sistem gereksinimleri ve oyunun yapısına dair detayları derlediğimiz içeriğimize mutlaka göz atın. Görüşlerinizi de yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: