Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Palworld Sistem Gereksinimleri ve Oyuna Dair Merak Edilen Tüm Detaylar!

Paylaş

Son haftaların internet fenomeni haline gelen Palworld sistem gereksinimleri ve bütün teknik detaylarıyla yazımızın konuğu oluyor. Bununla birlikte, bir anda popüler olmasıyla oyuncular “Palworld nasıl bir oyun” diyerek merak etmeye de başladılar. Pocketpair tarafından geliştirilen ve yayınlanan, kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşan oyunun detaylarına gelin birlikte göz atalım. Bu sırada, aklınızdaki “Palworld kaç GB?” gibi soruların da yanıtını verelim.

Palworld sistem gereksinimleri neler?

Palworld sistem gereksinimleri, bilgisayarınızın oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını belirleyen en ana unsurdur. Yazının ilerleyen kısımlarında göreceğiniz donanım listeleri, oyunu belirli performans eşiklerinde oynayabilmek için gereken ekran kartı, işlemci ve RAM gibi bilgisayar bileşenlerini gösterir. Minimum taraftaki donanımlar, eğer bilgisayarınızda bulunanlardan daha yüksekse, o halde bilgisayarınız Palworld’ün minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor demektir. Dolayısıyla oyunu sağlıklı şekilde çalıştırıp oynamanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Öte yandan, önerilen taraftaki donanımlar ise oyunu 1080p çözünürlüğünde, 60 FPS kare hızıyla akıcı oynamanız için tavsiye edilir. Şimdi bu bilgiler ışığında Palworld sistem gereksinimlerini inceleyebiliriz.

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 10 / 11 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-3570K / AMD Ryzen 3 1300X
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050 / AMD Radeon RX560
  • Grafik Ayarları: Düşük ayarlar, 1080p@30FPS

Önerilen

  • İşletim Sistemi: Windows 10 / 11 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i9-9900K / AMD Ryzen 7 3700X
  • RAM: 32 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2070 / AMD Radeon RX 5700 XT
  • Grafik Ayarları: Yüksek ayarlar, 1080p@60FPS
Palworld sistem gereksinimleri
Palworld sistem gereksinimleri minimum tarafta uygunken, önerilen tarafta adeta şahlanıyor.

Palworld kaç GB yer istiyor?

Palworld sistem gereksinimlerinin önerdiği şekilde, oyunu bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 40 GB boş depolama alanınızın olması gerekecek. Ancak bu dosya boyutu, oyuna gelecek yeni güncellemeler ile değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, oyunun boyutunun en az dörtte biri kadar ekstra boş yeriniz olduğundan emin olmalısınız.

Ek olarak, Palworld’ün HDD depolama aygıtlarına yüklenmesi tavsiye edilmiyor. Oyun büyük bir dünyaya sahip olduğundan, yüksek okuma / yazma hızlarına sahip SSD depolama aygıtlarının kullanılması gerekiyor. Yani daha yavaş çalışan harddisklere yüklendiğinde, oyunun sağlıklı çalışması garanti edilmiyor.

İnternetsiz oynanır mı?

Hayır, Palworld’ü oynamak için kesintisiz bir ağ bağlantısına ihtiyacınız olacak. İnternet bağlantısının ethernet kablosu aracılığıyla yapılmasını tavsiye ederiz. Zira Wi-Fi gibi kablosuz teknolojilerle bağlı olan internetinizin bir anlık kopması halinde oyun deneyiminiz bundan kötü etkilenebilir. Ethernet kablosu kullanımında bunun yaşanma olasılığı oldukça düşüktür.

Palworld nasıl bir oyun ve oyuncuya neler vadediyor?

Temel hayatta kalma oyunlarından özgün içerikleriyle ayrılan Palworld, oyunculara çılgın bir özgürlük vadediyor. Pokémon’a benzetilen yoldaşlar ve onları edinme yolu ile etraftaki canlıları küçük toplara hapsedip, kendi yoldaşınız yapabiliyorsunuz. Hatta, bu topları içerisindekilerle birlikte satma seçeneğiniz bile bulunuyor. Pokémon temasına olan benzerliği nedeniyle oyun, marka tarafından incelemeye bile alındı.

Palworld nasıl bir oyun?
Oyundaki yoldaşlar, Nintendo’nun ortak sahibi olduğu Pokémon serisine benzerlik gösterildiği için garip bir süreç başladı.

Arkadaşlarınızla birlikte açık dünyasında hayatta kalmaya ve yoldaşlarınızla birlikte çalışarak yeni şeyler üretmeye çalışıyorsunuz. Oyunun temel motivasyonu, diğer hayatta kalma oyunlarıyla benzerlik gösteriyor.

Palworld kaç TL, fiyatı ne alemde?

An itibarıyla oyun Steam’de 14.99$ fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Erken erişim oyunu olarak çıkan yapımın fiyatı, bugünün kur farkıyla yaklaşık 450 Türk Lirası‘na tekabül ediyor. Bu fiyatı ele alırken banka işlemlerinin çıkarabileceği ek masrafları ve kur farkının değişebileceğini de mutlaka göz önünde bulundurun.

Palworld fiyatı, satıldığı bir diğer platform olan Xbox’ta ise 900 Türk Lirası fiyat etiketiyle yer alıyor. İlk fiyatı olan 85₺’nin üzerine iki kez zamlanarak son haline geldi. Xbox’ta satılan sürüm, PC dışında Xbox One ve Xbox Series X|S konsollarından da oynanabiliyor. Aynı zamanda oyun, Xbox Game Pass kütüphanesinde de yer alıyor. Henüz bir PlayStation sürümü bulunmadığı gibi, PS konsollarına ne zaman çıkacağı da bilinmiyor.

Sonuç olarak Palworld sistem gereksinimleri, fiyatı ve merak edilen detayların birçoğu bu şekildeydi. Eğer aklınızda hala soru işaretleri bulunuyorsa, bunları yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: