KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Resmen Üçü Bir Arada: Hooded Horse’un 3 Demosunu Oynadık, Görüşlerimizi Paylaşıyoruz!

Hooded Horse yine süper lezzetli oyunlarla karşımıza çıkacak. Next Fest demolarını mutlaka deneyin!

Paylaş

Steam Next Fest yaklaşıyor ve 10 Haziran’dan itibaren yüzlerce bağımsız oyunun demo sürümleri oyuncuların erişimine açılacak. Yeni oyunların çıkışının kutlandığı dönemsel bir etkinlik olan Steam Next Fest boyunca merak ettiğiniz bağımsız yapımların demolarını inceleyebileceksiniz. Biz de son zamanların en ışıltılı yayıncılarından birisi olan Hooded Horse‘un üç oyununun demo sürümlerini önceden oynama şansına sahip olduk. Gelin birbirinden parlak oyunlara ilk bakış atalım!

Hooded Horse’tan üçü bir arada: İşte yakında çıkacak 3 yeni oyunun demolarına dair görüşlerimiz

Yakın zamanda Manor Lords ile oldukça iyi bir ivme yakalayan Hooded Horse, strateji ve şehir kurma türünde oyunlar yayınlamasıyla biliniyor. Bu tür oyunların aşığı birisi olarak kendilerinin her yeni oyununu takip ediyordum ve bu festival öncesi dönemde, üç demoyu erkenden oynama şansına sahip oldum. Tavern Master’da saatlerce hipnoz olan bir oyuncu olarak Blacksmith Master‘ın demosuna bayıldım ve şehir kurma türündeki Super Fantasy Kingdom ve Beyond These Stars oyunlarıyla, bu türün nerelere evrilebileceğini de gördüm. Şimdi de görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hooded Horse
Hooded Horse

Blacksmith Master: Tavern Master’ı sevdiyseniz buna bayılacaksınız

Blacksmith Master, temelde demirci dükkanı yönettiğiniz bir mikro yönetim oyunu. Ancak demoda gördüğüm kadarıyla ilk oyun Tavern Master’a ek olarak geliştirici ekip bu sefer oyuncuyu işlere biraz daha dahil etmek istemiş. Standart izometrik kamera açısıyla dükkanınızı yönetebildiğiniz gibi artık üçüncü şahıs perspektifine geçerek kendiniz de hazır tarifler üzerinden üretim yapabileceksiniz. Örneğin bir demir külçesini alıp ısıttıktan sonra döverek kılıç şekline getirecek ve dışarıda bekleyen at arabasına yükleyerek siparişi tamamlayabileceksiniz.

Hooded Horse'un 3 yeni oyununun demo sürümlerini Steam Next Fest öncesi oynadık ve görüşlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.
Resmen Üçü Bir Arada: Hooded Horse'un 3 Demosunu Oynadık, Görüşlerimizi Paylaşıyoruz!

Tıpkı Tavern Master’da olduğu gibi çalışanların farklı özellikleri olacak ve iş bölümünü, çalışanlarınızın güçlü yönlerine göre yapabileceksiniz. Olağanüstü bağımlılık yapan bir oyun ve gerçekten saatlerin nasıl geçtiğini anlamak güç. Untitled Studio, yine kendisini saatlerce oynatacak bir mikro yönetim oyunu yapmayı başarmış gibi görünüyor. Türkçe dil desteğinin demoda dahi yer alması ise çok hoş bir detay. Çoğu oyunun demo sürümünde dilimiz yer almaz. Ben istek listeme ekledim bile, siz de aşağıdaki linkten mağaza sayfasına giderek istek listenize ekleyebilirsiniz.


Super Fantasy Kingdom: Tek kişinin geliştirdiği piksel sanat tasarımlı şehir kurma oyunu

Super Fantasy Kingdom, piksel sanat tasarımına sahip bir şehir kurma oyunu. Aynı zamanda döngüsünün bir parçası olarak her gece güçlenen canavar saldırılarıyla oyunculara tatlı bir mücadele sunuyor. Gün döngüsü üzerinden ilerleyen bu yapımda kendi fantastik krallığınızı geliştirmek, korumak ve bir sonraki günü en güçlü şekilde atlatmak zorundasınız.

Hooded Horse'un 3 yeni oyununun demo sürümlerini Steam Next Fest öncesi oynadık ve görüşlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.
Resmen Üçü Bir Arada: Hooded Horse'un 3 Demosunu Oynadık, Görüşlerimizi Paylaşıyoruz!

Tek kişi tarafından geliştirilen bu oyun da Türkçe dil desteğiyle 2024 yılında piyasaya sürülecek. Ben piksel sanat tasarımlı oyunları sevsem de bunu şehir kurma türüne bir türlü yakıştıramayışımdan olsa gerek, Super Fantasy Kingdom favorilerim arasına giremedi. Ancak tatlı görünen sakin oyunlardan hoşlanıyorsanız, göz atmanızı ve kendiniz deneyimlemenizi tavsiye ederim.


Beyond These Stars: Şehir kurma türüyle neler yapılabileceğini gösteren şahane bir iş

Şehir kurma janrası son yıllarda tekrar şahlanarak oyuncuların favorilerinden birisi haline geldi. Hooded Horse’un yayıncılığıyla Balancing Monkey Games tarafından geliştirilen Beyond These Stars ise çok çılgın bir iş. Uzayda süzülen bir balinanın sırtına şehir kurduğunuz bu oyun, içerisinde özgün mekaniklere yer veriyor. Binaların bitişiklik bonusları gibi 4X oyunlarını andıran elementleri ve altıgen ızgarasıyla, bu oyun kesinlikle şahsına münhasır bir şehir kurma oyunu.

Hooded Horse'un 3 yeni oyununun demo sürümlerini Steam Next Fest öncesi oynadık ve görüşlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.
Resmen Üçü Bir Arada: Hooded Horse'un 3 Demosunu Oynadık, Görüşlerimizi Paylaşıyoruz!

Balinanın sırtındaki kurak bölgelerde kurumuş ağaçlar bulunuyor. Eğer şehrinizin sınırlarını genişletmek istiyorsanız, bu bölgelere su taşımanız gerekiyor. Bunu yapmak için de su kaynağından istediğiniz bölgeye kadar suyun akmasını sağlamak için arazi üzerinde değişiklik yapmanız gerekiyor. Bu şekilde şehrinizin sınırlarını genişleterek daha geniş bir araziye ve farklı kaynaklara ulaşıyorsunuz. Bunlara ek olarak, alıştığımız şehir kurma türünün beraberinde getirdiği birçok sistem de oyunda yer alıyor. Beyond These Stars, gerçekten garip bir iş ve bu gariplik her açıdan olumlu. Bunu da istek listeme ekledim, bu yıl çıkmasını iple çektiğim ve devamını merak ettiğim çılgın işlerden birisi oldu.


Sonuç

Hooded Horse yine harika oyunların demolarıyla Steam Next Fest’te karşımıza çıkacak. Ben üç tanesini deneme şansını buldum ve iki tanesine hayran kaldım bile. Eğer şehir kurma veya strateji oyunlarıyla aranız iyiyse, yeni favori bağımsız yayıncınızı bulmuş olabilirsiniz. Bu arada, benim en çok beğendiğim demo Blacksmith Master oldu. Hem oyunun temel elementlerini sürprizini kaçırmadan göstermeyi başarıyor hem de tam sürümde bizi bekleyen sürprizlere göz kırpıyordu.

Peki bu oyunlar arasından ilginizi çeken oldu mu? Fikir ve görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: