Hades II, Türkçe Dil Desteği İle Sürpriz Şekilde Çıktı!

Paylaş

Supergiant Games, dün oyuncuların hiç beklemediği şekilde akşam saatlerinde Hades II‘yi piyasaya sürdü. Uzunca bir süre Steam’in en çok istek listesine eklenen oyunu olarak bilinen yapım, herhangi bir çıkış tarihi duyurusu yapılmadan, aniden çıktı. Merakla beklenen rogue-like aksiyon RYO oyunu dün akşam saatleri itibarıyla küresel çapta oyuncuların erişimine açıldı.

Hades II beklenmedik şekilde aniden çıktı

Supergiant Games, daha önce herhangi bir çıkış tarihi duyurusu yapmadı ve dün akşam saatlerinde Hades II’yi erken erişim oyunu olarak piyasaya sürdü. Belli başlı basın kuruluşları dışında kimsenin haberinin olmadığı bu sürpriz çıkış, oyuncular tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

Hades II çıktı
Hades II, Türkçe Dil Desteği İle Sürpriz Şekilde Çıktı!

Yakın zamanda teknik testler için kısa süreliğine erişime açılan oyun, görünen o ki bu testlerden oldukça iyi sonuçlar aldı. Supergiant Games, testlerden hemen sonra yaptığı paylaşım ile oyunun çok yakında çıkacağını söylese de bir çıkış tarihi duyurmamıştı. Dün akşam saatlerinde ise bir anda oyuna erişimi açarak tabiri yerindeyse oyuncuları adeta şaşkına çevirdi. Oyunda Türkçe dil desteğinin bulunmasıyla ülkemizdeki oyuncular da çıkışa büyük ilgi gösterdi.

Yayınlandığı saatten bu haberin yazıldığı tarihe kadar olan aralıkta, Hades II on binlerce oyuncu tarafından oynanmaya başladı. SteamDB üzerinden kontrol ettiğimizde oyunun an itibarıyla rekor eş zamanlı oyuncu sayısı 79.276 olarak karşımıza çıkıyor. Steam’in en çok istek listesine eklenen oyunu olduğu için mail veya bildirim yoluyla oyunun çıkışı birçok oyuncuya ulaştı. Ancak çıkış öncesi duyuru ve pazarlama çalışmalarının farklı şekilde yürütüldüğü takdirde bu oyuncu sayısının nerelere ulaşacağı merak konusu. Zira geçen haftalarda aynı koltuktan kalkıp piyasaya sürülen Manor Lords, çok daha yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşabilmiş ve ilk günden 1 milyondan fazla kopya satmayı başarmıştı.

Hades II kaç TL
Hades II, Türkçe Dil Desteği İle Sürpriz Şekilde Çıktı!

Supergiant Games’in ilk devam oyunu olan Hades II an itibarıyla oyuncuların oldukça beğendiği yapımlardan birisi oldu. Bu haberin yazıldığı tarihte Steam üzerindeki 5.197 incelemesinin %98 kadarı olumlu. Bu da onu şimdiden 2024’ün en olumlu incelemelerine sahip 5. oyunu yapıyor. Bağımsız stüdyonun geliştirdiği ilk oyun ise tüm zamanların en olumlu oyuncu incelemelerini alan 5. oyun olarak pozisyonunu koruyor. Hades II ise henüz ilk oyunun ilk 5’te yer aldığı listede 185. sırada yer alıyor. Ancak bunun değişeceğini söylemek için kâhin olmaya gerek olmadığını düşünüyoruz.

Hades II fiyatı kaç TL?

Hades II erken erişim oyunu olarak an itibarıyla Steam’de 14.99$ fiyat etiketiyle satılıyor. Oyunun satıldığı bir diğer platform olan Epic Games Store üzerinde ise 488₺ olarak fiyatlandırılmış. Her iki platformda da herhangi bir çıkış indirimi bulunmuyor.

Ayrıca satın almak isteyen oyuncular, Hades II’nin oyun içi müziklerini Steam‘de 5.79$, Epic Games Store‘da ise 139₺ ek ücret ödeyerek alabiliyorlar. Bunun dışında oyun için henüz herhangi bir paket veya DLC bulunmuyor.

Hades II sürpriz çıkışıyla hiç beklenmediği anda gelse de oyuncular tarafından sevilmiş gibi görünüyor. Atarita olarak biz de oyunu oynuyoruz ve yakında incelemesini sizlerle paylaşacağız. Oyun hakkındaki görüşlerinizi bizlerle ve diğer oyuncularla yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: