Hades 2 Tam Sürümde Bizi Bekleyen Her Şey: Yol Haritası, Konsol ve Çok Daha Fazlası!

Hades 2 Tam Sürüm için şimdiden avuçlar kaşınmaya başladı bile...

Paylaş

Sürpriz çıkışıyla herkesi başına kilitleyen Hades 2‘nin heyecan dolu rüzgarı devam ediyor. Erken Erişim sürecinde çıkan oyunu ise uzun bir yol bekliyor diyebiliriz. Peki Hades 2 Tam Sürümde bizleri neler bekliyor olacak? Gelin bir masaya yatıralım.

Hades 2 Tam Sürüm ne zaman çıkacak?

6 Mayıs tarihinde sürpriz bir şekilde çıkan ve Erken Erişim sürecinde yer alan Hades 2 rüzgarı devam ediyor. Oyuncular tarafından “Son Derece Olumlu” incelemelerle karşılanan serinin devam oyunu için akıllardaki en büyük soru ise Tam Sürüm tarihi oluyor. Geliştirici ve yayıncı Supergiant Games tarafından paylaşılan yol haritasına bakacak olursak, oyunun Tam Sürüme geçişi için henüz belirlenen net bir tarih bulunmuyor. Ancak önümüzdeki güncellemeler ile birlikte oyuna dahil olacak içeriklerin detayları da belirtiliyor.

Sürpriz çıkışıyla herkesi başına kilitleyen Hades 2'nin heyecan dolu rüzgarı devam ediyor. Erken Erişim sürecinde çıkan oyunu ise uzun bir yol bekliyor diyebiliriz. Peki Hades 2 Tam Sürümde bizleri neler bekliyor olacak? Gelin bir masaya yatıralım.

Erken Erişim sürecinde çıkan oyunların en az 1 sene Tam Sürüme çıkmadığını göz önüne alırsak, Hades 2’nin 1.0 sürümünün de 2025 yılının başlarında çıkmasını bekliyoruz. En azından Supergiant Games tarafından oyunculara iletilen yol haritası içerisinde şu sözlere yer veriliyor; “Şimdiye kadar yaptığımız en büyük, en çok oynanabilen ve en zengin özelliklere sahip oyun olmasını istediğimiz Hades 2’yi geliştirmeye devam etmek için eklemeler, değişiklikler ve iyileştirmeler yapmaya devam etmeyi planlıyoruz. İlk büyük güncellememizi bu yılın sonlarına doğru yapmayı planlıyoruz! Geri bildirimleri ve raporları dikkatle izliyor olsak da, bu büyük güncellemenin ilk lansmanımızdan sonra birkaç ay süreceğini lütfen unutmayın. Bunun ötesinde, planladığımız kalan içeriği oluşturmak için en azından 2024’ün sonuna kadar Erken Erişim’de olmayı umuyoruz.”

Peki Hades 2 konsollara çıkacak mı?

Sadece PC oyuncularına sunulan Hades 2 Erken Erişim içeriği şu an için konsol kullanıcıları tarafından oynanamıyor. Bu sebeple Hades 2 konsol çıkış tarihi de merakla beklenen cevaplardan bir tanesi haline gelmiş durumda. İlk oyunun yarattığı etkiye ve yol haritasına bakacak olursak Hades 2’nin de ilerleyen dönemlerde konsollara gelmesini bekliyoruz. PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch gibi konsollara çıkması beklenen Hades 2, bu süreçte oyuna yeni güncellemeler getirmeye devam edecektir ve konsollara Tam Sürüm halinde çıkacaktır.

Geri dönüp serinin ilk oyununa göz attığımız zaman Eylül 2020’de Tam Sürüme çıkan yapım, aynı gün PC dışında Nintendo Switch için de erişilebilir olmuştu. 2021’in Ağustos ayında ise PlayStation 4/5, Xbox Series X ve Xbox One konsollarında da boy göstermişti. Hatta daha da ileri gidilerek bu yılın Mart ayında mobil cihazlar için de çıkmış ve Netflix uygulaması üzerinden oynanabilir olmuştu.

Sürpriz çıkışıyla herkesi başına kilitleyen Hades 2'nin heyecan dolu rüzgarı devam ediyor. Erken Erişim sürecinde çıkan oyunu ise uzun bir yol bekliyor diyebiliriz. Peki Hades 2 Tam Sürümde bizleri neler bekliyor olacak? Gelin bir masaya yatıralım.

Hades 2 Tam Sürüme çıkana kadar oyuna neler eklenecek?

Supergiant Games tarafından paylaşılan Hades 2 yol haritasına bakıldığında, oyunun 1.0 sürümüne gelene kadar birçok içerik alacağını görebiliyoruz. Şu an oyunun büyük bir kısmı oynanabilir olsa bile daha farklı görevler ve oyun içi içeriklerin güncellemeler ile birlikte gelmesi planlanıyor. Yayınlanan yol haritası içerisinde şu detaylara yer veriliyor;

  • Yüksek öncelikli görevler: Bu görevler üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. Hazır olduğunda yeni bir duyuru ile birlikte detaylar da netleşmiş olacak.
  • Tamamen yeni ve keşfetmeye açık bir bölge: 2024’ün sonlarına doğru yayınlanması planlanan bir güncelleme ile birlikte oyuna daha fazla karakter, düşman ve farklı içerikler ekleyecek yeni ve büyük bir bölge dahil olacak. Tamamen keşfedilebilir olacak ve içerisinde oyuncuları sürprizler bekliyor olacak.
  • Alemiyârım güncellemesi: Oyuncuların Alemiyârım’ı evi gibi hissetmesini sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışan Supergiant Games ekibi, çeşitli kozmetik süslemelerin kilidini açabilmenize olanak tanıyan bir sistem üzerinde çalışıyor. Güncelleme tarihi ise belirtilmemiş.
  • Yeni ana silah: Oyuna eklenecek yeni bir silahın tasarım ve detaylandırma aşaması bitmiş durumda. Ne zaman ekleneceği belli değil ancak düşmanları alt etmek için artık çok daha farklı yollar tercih edebileceğimiz söyleniyor.
Sürpriz çıkışıyla herkesi başına kilitleyen Hades 2'nin heyecan dolu rüzgarı devam ediyor. Erken Erişim sürecinde çıkan oyunu ise uzun bir yol bekliyor diyebiliriz. Peki Hades 2 Tam Sürümde bizleri neler bekliyor olacak? Gelin bir masaya yatıralım.

Erken Erişimde mi yoksa Tam Sürümde mi oynanmalı?

Bu tamamen size kalmış bir durum. Hades 2 Tam Sürüme çıkana kadar büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Şu an Erken Erişim aşamasındayken hikayeyi tamamen bitirmek imkansız çünkü yeni gelen güncellemeler ile birlikte oyuna çok daha fazla içerik dahil olacak. Şayet oyunun nasıl geliştiğini ve değiştiğini görmek, hikayeyi de kademeli bir şekilde öğrenmek istiyorsanız o zaman oyunu Erken Erişim sürecinde deneyimlemeyi tercih edebilirsiniz.

Gizemli Editör Notu: Selam, ben Eren. Demek Olimpos’un lütuflarını istiyorsun?.. Şaka şaka. Böyle bir anda dışarıdan dahil olunca biraz tuhaf oldu ama yaklaşık 10 saattir Hades 2 oynuyorum ve oyunun bir erken erişim oyunu olduğunu kesinlikle hissettirmediğini söyleyebilirim. Her hâli ile harika bir deneyim sizleri bekliyor. İçerik açısından da hiç yetersiz bir oyun değil aksine ilk oyuna nazaran çok daha geniş çaplı bir macera. Yani oyun için çok heyecanlıysanız bir yıla yakın bir süre beklemektense şimdiden başlamanızda bir sakınca yok. Sevgilerle.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: