Eski CD Projekt Red Çalışanlarından Oluşan Rebel Wolves, RPG Oyunu Yapıyor

Paylaş

CD Projekt Red ekibinin eski üyelerinden oluştuğu bilinen Rebel Wolves stüdyosu görünüşe göre oldukça karanlık ve kapsamlı bir RPG üzerinde çalışıyor. Witcher ve Cyberpunk 2077 üzerinde deneyime sahip kadronun geliştirdiği AAA yapım hakkında birçok duyum ortaya çıktı.

Witcher ve Cyberpunk geliştiricilerinden oluşan Rebel Wolves ekibinin yeni oyunu bir seri olacak

Kurakasis isimli araştırmacının yaptığı incelemeler sonucu stüdyonun üzerinde çalıştığı yapımın açık dünyaya sahip olduğu ve karanlık fantezi evreninde ilerleyecek şekilde tasarlandığı biliniyor. Unreal Engine 5 oyun motorunun üzerine kurulu olmasının yanı sıra RPG ögeleri ön planda olacak.

CD Projekt Red'in eski çalışanlarından oluşan Rebel Wolves stüdyosu görünüşe göre oldukça karanlık ve kapsamlı bir RPG üzerinde çalışıyor.
Eski CD Projekt Red Çalışanlarından Oluşan Rebel Wolves, RPG Oyunu Yapıyor

Linkedin üzerindeki paylaşımlardan yola çıkarak yaklaşık 100 kişi tarafından geliştirilen yapımın isminin ise son dönemdeki ticari marka isimlerinin takibinden yola çıkarak, yüksek ihtimalle Dawnwalker: Origins olacağı söylentisi mevcut. Aynı zamanda CD Projekt Red imzalı Witcher 3’ün evreninden daha küçük ancak görev bakımından daha yoğun bir oyunla karşı karşıya kalmamız planlanıyor.

Yeni nesil konsollar (Playstation 5, Xbox Series X/S) ve PC için piyasaya sürüleceği ön görülen Dawnwalker Origins’in aynı zamanda şirketin kurucu ortağı Konrad Tomaszkiewicz’in yayınladığı paylaşımlardaki hedefi olan 2025’de oyuncuların beğenisine sunulacağı düşünülüyor. Tarih konusundaki netlik ise diğer bilgilerin yanında çok daha zayıf olarak yer alıyor.

CD Projekt Red'in eski çalışanlarından oluşan Rebel Wolves stüdyosu görünüşe göre oldukça karanlık ve kapsamlı bir RPG üzerinde çalışıyor.
Eski CD Projekt Red Çalışanlarından Oluşan Rebel Wolves, RPG Oyunu Yapıyor

Ayrıca stüdyonun kurucusu Konrad’ın ve yönetmen Jakub Szamalek’in stüdyo açılış sürecindeki sözleri şu şekildeydi:

Unutulmaz hikayeler yaratacak ve derin duyguları harekete geçirecek cRPG türünü geliştirmek, aynı zamanda ortak bir hedef ve hırsla birleşmiş, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ekip olarak çalışmak istiyoruz. Rebel Wolves deneyimli oyun geliştiricilerin tutkularını yeniden alevlendirebilecekleri, zanaatlarına odaklanabilecekleri ve aşklarını muhteşem, iddialı bir oyuna aktarabilecekleri bir yer olarak tasavvur ediyoruz. Küçük ve çevik kalmak istiyoruz; insanların birbirini tanıdığı ve önemsediği bir yer.

Gerçekten harika oyunlar yaratmak için rakamların peşinde koşmayacağız. Rebel Wolves’daki amacımız açıkça bellli: unutulmaz oyunlar yaratmak, etkileyici hikayeler anlatmak ve içgüdüsel duyguları uyandırmak. Bu iddialı, doğru. Sanatın hırsa ihtiyacı var. Başka bir oyun yaratmak istemiyorum. İnsanların hatırlayacağı başlıklar üzerinde çalışmak istiyorum.

Kurakasis’in yaptığı derin araştırmalar sonucu bulduğu tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: