Sadece Epic Games Store Üzerinden Oynayabileceğiniz Oyunlar!

Paylaş

Türkiye’nin en popüler dijital oyun vitrini Steam’in Türk Lirası desteğini keserken, bir numaralı rakibi Epic Games Store özel oyunları ile kütüphanesini güçlendiriyor. Aynı zamanda ülkemizde de oldukça yaygınlaştı. En azından şimdilik Türk Lirası ile alışveriş yapabildiğimiz sayılı dijital oyun mağazalarından birisi olan Epic Games Store’da platforma mahsus bazı harika oyunlar bulunuyor. Biz de bu oyunları sizlerle tek bir başlık altında derleyip detaylarını inceleyelim dedik. Elimizde henüz kalabalık bir kadro bulunmasa da önümüzdeki yıllarda genişleyeceği aşikar. Gelin hep birlikte detayları inceleyelim.

Epic Games Store özel oyunları listesi

Büyük şirketlerin Unreal Engine oyun teknolojisine peyderpey geçtiği 2023 yılı boyunca birçok özel oyun Epic Games Store’da yerini aldı. Bunlar arasında EGS dışında, söz konusu oyunların yayıncılarının mağazalarında satılanları da mevcut. Örneğin Ubisoft, son oyunlarının büyük bir kısmını Steam’e getirmedi ancak Epic Games’in mağazasından bu oyunlar satın alınabiliyor. Tabii ki Ubisoft Store üzerinden de yine aynı oyunları almak mümkün. Listemizde bu oyunlara da yer verdiğimizi bilmenizi isteriz.


Alan Wake 2

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve yayıncılığını doğrudan Epic Games Publishing’in yaptığı Alan Wake 2 şu anda PC platformunda yalnızca Epic Games Store’a özel olarak çıkmış durumda. Serinin ilk oyunu Steam’de yer alsa da Türkçe dil desteği de bulunan remastered sürümü ve ikinci oyun, Epic Games Store özel oyunları arasında yer alıyor. PC platformunda başka bir mağazada bulmak mümkün değil.

Alan Wake 2 - Epic Games Store özel oyunları
Alan Wake 2
 • Geliştirici: Remedy Entertainment
 • Yayıncı: Epic Games Publishing
 • Çıkış Tarihi: 27 Ekim 2023

Dead Island 2

Geliştirme süreci yılan hikayesine dönse ve oyun elden ele dolaşsa da sonunda Dambuster Studios’un bu yıl karşımıza çıkarmayı başardığı Dead Island 2 de PC’de yalnızca Epic Games Store üzerinden alınabiliyor. İçerisindeki harika FLESH sistemi sayesinde gerçekçi bir zombi pataklama deneyimi sunan oyun, aynı zamanda Hollywood ile alay eden matrak bir hikayeye sahip. Eğer zombi pataklamayı seviyorsanız, en iyi zombi oyunları listemize göz atmayı da unutmayın.

Dead Island 2
Dead Island 2
 • Geliştirici: Dambuster Studios
 • Yayıncı: Deep Silver
 • Çıkış Tarihi: 21 Nisan 2023

Alan Wake Remastered

Remedy’nin 2013 yılında yayınladığı orijinal Alan Wake’in görsel olarak yeniden elden geçirilmiş sürümü olan Alan Wake Remastered da Epic Games Store özel oyunları arasında yer alıyor. Steam’deki versiyonundan farklı olarak bu sürümde bizim için sevindirici şekilde Türkçe dil desteği de bulunuyor. Bu sayede oyunun harika hikayesini ve senaryonun kıvrım kıvrım bükülmesini çok daha rahat anlayarak kendimizi evrenine teslim edebiliyoruz.

Alan Wake Remastered
Alan Wake Remastered
 • Geliştirici: Remedy Entertainment
 • Yayıncı: Epic Games Publishing
 • Çıkış Tarihi: 10 Mayıs 2021

Fall Guys

Epic Games’in çevrim içi oyunlar konusunda Fortnite ile başlayan hamlesi, diğer popüler yapımları bünyesine katmasıyla genişledi ve Fall Guys da Epic Games Store özel oyunları arasında yerini alarak çıkmıştı. Platformun ücretsiz oyun dağıtarak ve oynaması ücretsiz oyunları kendi başlatıcısına getirerek sürdürdüğü bu stratejinin bir meyvesi olarak çok oynanan Fall Guys’ın oyuncuları da Epic Games Launcher kullanmaya başlamıştı. Aynı zamanda oyun, pandeminin de etkisiyle rekorlar kırıp ciddi oyuncu sayılarına ulaşmayı başarmıştı. Tabii bu durum Epic Games’in stratejisine bir başarı puanı olarak eklendi.

Epic Games Store özel oyunları
Fall Guys
 • Geliştirici: Mediatonic
 • Yayıncı: Epic Games
 • Çıkış Tarihi: 3 Ağustos 2020

Rocket League

Zannediyoruz ki Fall Guys’ın başarısı ile stratejisinin iyi çalıştığını gören Epic Games, bunu sürdürmek istedi. Takvimlerimiz 2021 yılını gösterdiğinde geliştirici Psyonix’i satın alarak Steam’de de yer alan Rocket League’i kendi platformuna getirerek Steam’de satıştan kaldırdı. Aynı zamanda ücreti mukabilinde satılan oyunu oynaması ücretsiz hale getirerek her gün milyonlarca oyuncunun oynadığı bir oyun haline getirdi. Bugün Rocket League’in oyuncu tabanı durumdan pek memnun olmasa da artık bu oyun da Epic Games Store özel oyunları arasında yer alıyor.

Rocket League - Epic Games Store özel oyunları
Rocket League
 • Geliştirici: Psyonix
 • Yayıncı: Epic Games
 • Çıkış Tarihi: 7 Temmuz 2015 (Orijinal) / 23 Eylül 2020 (Epic Games Store)

PC Building Simulator 2

İlk oyun Steam’de bulunsa da PC Building Simulator 2 yalnızca Epic Games Store’a özel olarak çıkmıştı. Unreal Engine oyun motoru teknolojisinin sahibi olmasıyla bağımsız oyun yapımcılarına ayrıcalıklar sunan Epic Games, bu sayede kütüphanesine yeni oyunlar kazanmayı da başarıyor. Unreal Engine ile geliştirilen oyunlardan elde edilen gelirlerden cüzi oranlarda kesinti yapması , geliştiriciler nezdinde onu diğer dijital vitrinlerden öne geçiriyor.

PC Building Simulator 2
PC Building Simulator 2
 • Geliştirici: Spiral House Ltd
 • Yayıncı: Epic Games Publishing
 • Çıkış Tarihi: 10 Aralık 2022

Tchia

Listedeki diğer oyunların aksine Tchia, sınırlı bir süreliğine Epic Games Store özel oyunları arasında yer alacak. İlk etapta yalnızca Epic Games’in mağazasında satışa çıkan oyun Mart 2024’te Steam’e de gelecek. Bunun gibi birkaç farklı örneğin daha önce SEGA gibi büyük yayıncılar nezdinde yaşandığını da görmüştük. Örneğin Total War Saga: Troy, ilk yıl EGS’ye özel kalmış ve hatta ilk günden ücretsiz dağıtılmış olmasına karşın bir yıl sonra Steam platformunda boy göstermeye de başlamıştı.

Tchia
Tchia
 • Geliştirici: Awaceb
 • Yayıncı: Kepler Interactive
 • Çıkış Tarihi: 21 Mart 2023

The Lord of the Rings: Return to Moria

LOTR evreninde geçen bir co-op hayatta kalma oyunu olan The Lord of the Rings: Return to Moria da Epic Games Store özel oyunları arasında yerini aldı. Yakın zamanda çıkan yapım nispeten uygun bir fiyat olan 309₺ ücretiyle raflarda yerini aldı.

The Lord of the Rings Return to Moria
The Lord of the Rings Return to Moria
 • Geliştirici: Free Range Games
 • Yayıncı: North Beach Games
 • Çıkış Tarihi: 24 Ekim 2023

Witchfire

Rogue-like türünde bir oyun olan ve cadı temasını işleyen Witchfire da Epic Games Store özel oyunları arasında bu yıl yerini alan yapımlardan birisi oldu. Birinci şahıs nişancı oyunu olan yapımda karanlık bir dünyada fantezi unsurlarına doyuyoruz. Painkiller ve Bulletstorm oyunlarıyla bilinen The Astronauts’un yeni oyunu da yine PC’de yalnızca Epic Games’in mağazası üzerinden alınabiliyor.

Witchfire - Epic Games Store özel oyunları
Witchfire
 • Geliştirici: The Astronauts
 • Yayıncı: The Astronauts
 • Çıkış Tarihi: 20 Eylül 2023

Fortnite

Epic Games’in Unreal Engine ile geliştirdiği ve kendi mağazasıyla birlikte çıkardığı oyunu Fortnite yıllardır en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Bugünlerde bir platform haline getirip satın aldığı diğer oyunlardan içerikleri de yavaşça Fortnite’a taşıyan şirket, burayı bir ana üs haline getirmek istiyor gibi görünüyor. Unreal Engine 5’e geçilmesiyle birlikte kendi editörü olan Fortnite, aynı zamanda kullanıcıların kendi oyunlarını yapmalarına da olanak sağlıyor.

Fortnite
Fortnite

Ubisoft oyunları

Ubisoft son yıllarda yeni oyunlarını Steam’de yayınlamıyor ve aşağıda yer alan oyunlar, PC platformunda Ubisoft’un kendi mağazası dışında sadece Epic Games Store’dan alınabiliyor. Tabii ki bütün bu oyunların Ubisoft Store üzerinden satın alınıp -çıkmamış olanlar çıktığında- Ubisoft Connect başlatıcısı ile oynanabildiğinin de altını çizelim.


Sonuç

Yazının sonuna doğru yaklaşıyoruz ve şu anda Epic Games Store özel oyunları arasında yer alan en dikkat çekici yapımlar bu şekilde. Henüz platformun kendisine münhasır olarak barındırdığı oyunların sayısı hayli az olsa da şirketin niyeti az çok kendisini belli ediyor. Haliyle bu kütüphanenin önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceğini tahmin ediyoruz.

Şirket kütüphanesini genişletmekle birlikte ücretsiz oyun dağıtmaya da devam ediyor. Geçmişten günümüze dağıttığı tüm oyunları tek bir listede görmek istiyorsanız, Epic Games ücretsiz oyunları yazımızı okumayı da unutmayın. Ayrıca Epic Games ile ilgili görüşlerinizi yorumlarda okumak için sabırsızlanıyoruz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

4 YORUMLAR

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: