Diablo 4’ün Game Pass’e Gelmesi İddiaları İçin Son Söz Söylendi!

Paylaş

Diablo 4 Game Pass iddiaları özellikle bugün Microsoft’un FTC karşısındaki davayı kazanmasının ardından yeniden harlandı. Dünya çapında belki de milyonlarca oyuncu şu anda Blizzard’ın sükse yaratan oyununun Xbox Game Pass abonelik hizmetine eklenmesini bekliyor. Ancak şirket başkanının yaptığı açıklamalar, heyecanlı bekleyişte olanlar için hayal kırıklığı yaratabilir.

Diablo 4 Game Pass’e gelecek mi?

Blizzard başkanının yaptığı açıklamaya göre Diablo 4, Xbox Game Pass abonelik sistemine eklenmeyecek.

Bugün Brezilya’dan çıktığı düşünülen ve internette dolaşan bir reklamın oyunu “Game Pass’te Erişilebilir” olarak göstermesinin üzerine söylentiler daha da güçlendi. Hatta bazı insanlar Microsoft’un Activision Blizzard satın alımını tamamlamasına az kaldığı için önden bu şekilde bir reklam yapıldığını bile düşündü. Ancak durum böyle değildi.

Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra tarafından yapılan açıklama ile bu iddialar tamamen çürütüldü. Yani Diablo 4 Game Pass hayali tamamen suya düşmüş durumda. Söz konusu sahte reklamı yayınlayan bir tweet’e verdiği yanıtta “Bu gerçekleşmeyecek” ifadelerini kullandı. Tabii bunu henüz ne maksatla söylediği bilinmiyor.

Bir ihtimal, henüz satın alımın tamamlanmaması nedeniyle insanları yanlış yönlendirmemek adına böyle bir şey söylediğini desteklerken, bazı oyuncular da satın alımın gerçekleşmesi durumunda bile oyunun gelmeyeceğini anlamış durumda. Ancak öyle görünüyor ki oyun yakın zaman içerisinde Xbox Game Pass kütüphanesinde boy göstermeyecek.

Dolayısıyla ülkemizde de Diablo 4 Game Pass hayaliyle yanıp tutuşan oyuncular için bunun üzücü bir haber olduğunu biliyoruz. Özellikle geçtiğimiz hafta zamlanan fiyatıyla hala nispeten uygun bir abonelik hizmeti olsa da içerisinde bir Diablo IV görmek her Türk oyuncusunun hayali. Neyse ki satın alım tamamlanırsa gelmesi muhtemel Call of Duty’ler hala birçok oyuncunun umudunu tamamen yitirmemesi için bir dayanak görevi görüyor.

Diablo 4 Game Pass iddiaları için son söz söylendi.
Diablo 4'ün Game Pass'e Gelmesi İddiaları İçin Son Söz Söylendi!

Reklamı Game Pass aboneliği satan bir site paylaşmıştı

Öte yandan ortaya çıkan reklam oldukça gerçekçi görünüyordu. PicPay adındaki Brezilya’da kendi sistemi üzerinden Xbox Game Pass aboneliği satan site tarafından paylaşılmıştı. Eğer reklam hesaplanan tarihten önce paylaşılıp da bir tür ambargoyu deldiyse, belki de perakendeciler konu hakkında bizden daha fazlasını biliyor olabilirler. Şu anda silindiği için sizlerle paylaşamıyoruz.

Ancak Blizzard’ın başkanının doğrudan yanıtı en azından bir süre boyunca satın alım tamamlansa bile Diablo 4 Game Pass hayalinin raflara kalktığını gösteriyor. Oyunu yakın zamanda satın alan oyuncuların endişelenmesi için bir neden kalmadı.

Diablo IV’ün ilk sezonu 9 gün sonra başlıyor, sezon sisteminin nasıl çalıştığını bilmiyor ya da gelecek içerikleri merak ediyorsanız bu taraftan sizin için hazırladığımız rehbere de göz atabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: