Diablo 4 Sezon 1 Rehberi: Yeni Sezon Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Paylaş

Diablo 4 Sezon 1 detayları gerçekleşen yeni geliştirici güncellemesi yayını sırasında belli oldu. Oyunun ilk sezonu olacak “Season of the Malignant” güzel bir fragman ile duyuruldu ve içerikleri de gösterildi. Seriye bu oyun ile dahil olmuş oyuncular için yeni sezon kafa karıştırıcı olabilir. Biz de bu nedenle sizin için merak ettiğiniz her şeyi bu içerikte derledik. Öyleyse lafı hiç uzatmadan detaylara geçelim, buyursunlar!

Diablo 4 Sezon 1 ne zaman başlayacak?

Diablo 4’ün ilk sezonu olan Season of the Malignant, 20 Temmuz 2023 tarihinde başlayacak. Oyuncular 18 Temmuz’dan itibaren sezon güncellemesini Battle Net üzerinden indirebilecekler.

Şimdilik oyunun her yıl 4 sezon içermesi ve bu dönemlerin 3’er ay sürmesi bekleniyor. Yani Season of the Malignant, muhtemelen Ekim-Kasım aylarına kadar devam edecek, sonra da yenisi başlayacak. Ayrıca Rod Ferguson, Joseph Piepiora, Tim Ismay ve Adam Fletcher’ın sunumuyla ilk sezonun içerikleri de detaylıca açıklandı.

Oynanış tarafında bizi nasıl değişiklikler bekliyor?

Diablo IV’ün ilk sezonu oyunun temasını tamamen değiştiriyor. Hızla yayılan bir lanet Korunak’ın her tarafını ele geçirmiş durumda ve buradaki insan ve canavarları “kana susamış zebanilere” dönüştürüyor. Aynı zamanda oyuna yeni “Habis” niteliğinde eşyalar da yine bu sezon güncellemesi ile eklenecek. Eklenen bir yan görev kuşağı ile oyuncular Korunak’ı ele geçiren bu lanet ile mücadele etmeye çalışacak, bu “İltihaplı Lanet” furyasını yöneten Cormund adındaki bir karakterin peşinden gidecekler.

Yeni sezon içeriklerini oynamak için, kendinize yeni bir “sezon karakteri” açmanız gerektiğini de hatırlatalım. Seriye aşina olmayan oyuncular için de her sezonda yeni bir karakter oluşturup bu karakter ile içeriklere erişebileceğinizi söylemeden geçmeyelim. Kulağa şimdilik garip gelse de aslında bir süre sonra bu rutine alışacak ve keyif almaya başlayacaksınız. Değişiklik iyidir.

Diablo 4 Sezon 1 için geri sayım başladı ve biz de bilmeniz gereken her şeyi sizler için rehberimizde anlattık.
Diablo 4 Sezon 1 Rehberi: Yeni Sezon Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Yeni karakterlerinizi açmaya hazır olun

Yeni karakterinizle eğer daha önce bitirdiyseniz ana hikâyeyi atlayarak doğrudan Season of the Malignant’ın görevlerini yapmaya başlayabileceksiniz. Yapılan duyuru İngilizce olduğu için henüz sezonun Türkçe çevirisini bilmiyoruz fakat şimdilik “Kötülük Mevsimi” şeklinde çevirebiliriz. Tabii resmi yerelleştirme bundan çok daha kaliteli olacaktır, kulak aşinalığı olsun diye belirtelim dedik.

Seçkin düşmanların yeni varyantlarıyla karşılaşacağız

Diablo 4 Sezon 1‘in temasına uygun olarak seçkin düşmanlar belirli bir şans kapsamında “kısmen bozulmuş” olarak karşımıza çıkabilecek. Bu düşmanları alt ettiğimizde ise “Kötücül Kalp” adındaki bir nesne düşecek. Yerde duran bu nesneyi kullandığımızda, alt ettiğimiz seçkin düşmanın daha güçlü bir versiyonu ile karşılaşacağız. Bu düşman da “tamamen bozulmuş” olarak gelecek.

Diablo 4 Sezon 1 kötücül kalpler
Düşmanlardan düşen kötücül kalpler, daha güçlü yaratıkları çağırmak için kullanılacak.

Yeni 32 farklı özellikte mücevherat oyuna eklenecek

Daha güçlü olan seçkinleri alt ettiğimizde ise envanterlerimizin mücevher soketlerinde kullanabileceğimiz “Kötücül Kalp” adındaki yeni mücevherat düşecek. Toplamda 32 farklı özellik ile oyuna eklenecek bu mücevherat türü normallerinden çok daha farklı olup eşyalara farklı özellikler ekleyecek. Bu da daha kırık, fazlasıyla güçlü karakterler inşa etmemize olanak sağlayacak.

Kötücül Tüneller’de söz konusu yaratıkları daha sık göreceğiz

Haritaya eklenecek yeni “Kötücül” ya da “Habis Tüneller” sayesinde yukarıda bahsi geçen düşmanların daha sık çıktığı bu bölgelere gidip Kötücül Kalp toplama işimizi hızlandırabileceğiz. Aynı zamanda bu tünellerin içerisinde “Tüketilmiş Varshan” adındaki yeni bir patron ile karşılaşacağız.

Diablo 4 Sezon 1’de her şey sıfırlanmayacak

Diablo 4 Sezon 1 başladığında oyuncular diğer karakterlerinde kaydettikleri ilerlemenin bir kısmını elinde tutmaya devam edebilecek. Bunlar arasında Lilith’in Sunakları, haritadaki savaş sisi ve şöhret sistemindeki ilerlemeleri de bulunuyor. Yani yeni bir karakter açsanız bile her şeye tam anlamıyla baştan başlamanız gerekmeyecek.

Diablo 4 Battle Pass sistemi nasıl çalışıyor?
Diablo 4 Season Blessings sistemi görseldeki gibi görünecek.

Diablo IV Battle Pass sistemi nasıl çalışıyor?

İlk sezonda başlayacak Diablo 4 battle pass sistemi içerisinde 27 ücretsiz, 63 de premium kademe bulunduracak. Ücretsiz kademeler oyuncular için kozmetiklerin ve “smoldering ashes (yanan küller)” olarak isimlendirilen bir nesnenin kilidini açacak. Bu küller ile Season Blessings penceresinden tecrübe puanı ya da altın düşürme oranınızı artıran geliştirmelerin yanı sıra homurdayan metelikler de alabileceksiniz.

Premium kademelerde ilerledikçe kozmetik ve platin kazanacaksınız. Bilmeyenler için platin, oyunda gerçek para ile alabildiğiniz bir oyun içi para birimi. Bununla da mağazadan kozmetikler satın alabileceksiniz.

Battle pass kademelerinde ilerlemek için ise “Sezon Günlüğü” adı verilen kısımdaki mücadeleleri ve görevleri tamamlamanız gerekecek. Diablo 4 Sezon 1 karakteriniz ile yaratıklar öldürdükçe burada ilerleme sağlayacaksınız.

Patch 1.0.4 yama notları

Yapılan canlı yayın sunumu sırasında aynı zamanda Patch 1.0.4 yama notları da paylaşıldı. Büyük ölçüde hata giderme üzerine odaklanan güncellemenin dikkat çekici birkaç satırı da bulunuyor. Bunlar şu şekilde:

  • Cehennem Dalgaları sırasında açılan sandıklardan eşsiz eşyalar düşebilecek.
  • Vhenard, Brol ve Cyhrach’ın can havuzu ve hasar çıktıları azaltıldı. Bu üç boss gerçekten çok güçlüydü.
  • Üretim malzemeleri için üst limit 999’dan 9999’a yükseltildi.

Yeni sezon 20 Temmuz’da başlayacak ve oyuncular 18 Temmuz itibarıyla Diablo 4 Sezon 1 güncellemesini indirebilecekler. Ayrıca aşağıdan rehber serimizin yazılarını okuyup videolarını da izleyebilirsiniz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: