Battlefield 2042: Redux, Sezon 6 İle İlgili İlk Ayrıntılar Açıklandı

Battlefield 2042’nin yeni sezonu olacak 6. sezon için geri sayıma geçildi. Ekim ayında geleceği açıklanan sezon öncesinde bakalım oyuncuları neler bekliyor.

Battlefield 2042 sezon 6

Battlefield 2042, yeni sezonuyla birlikte şimdiden heyecan yaratmış durumda. Sezon 6 içerisinde yer alacak bazı içeriklerin tanıtımı ise geçtiğimiz saatlerde yapıldı. Yayımlanan geliştirme güncellemesi içerisinde en dikkat çekici başlık ise, yeni bir haritanın ilk görüntüleri oldu.

Fakat yeni sezona geçiş yapmadan önce Battlefield 2042 ekibi oyuncuları ödüllere boğmaya karar vermiş durumda. 29 Ağustos günü, yani 6. sezona girmeden önce Redux kapsamında bir dizi etkinlik yer alacak. Redux esnasında oyuncuların en sevdiği modlarda ve haritalarda oynamanın yeni yollarını keşfetmeleri bekleniyor. Rush Chaos XL, Tactical Conquest, Breakthrough Chaos ve Conquest Assault gibi içeriklerde daha fazla ödül kazanma şansı yakalayacaksınız. Ayrıca bu modların, oyuncular tarafından yapılan geri dönüşler ile birlikte yenilenmiş versiyonlarının yayınlanacağı duyuruldu.

Sınırlı süreli modlar da geri dönüyor diyebiliriz. Rush Chaos XL, Tactical Conquest, Conquest Assault, Shutdown ve Breakthrough Chaos oyun modları yine sınırlı bir süre içerisinde hizmet verecek.

Rush Chaos XL

Rush XL’de, savaş alanında ilerlemek için MCOM’ları yok edin veya MCOM’ları koruyarak düşmanın ilerlemesini durdurun. 128 oyuncuya kadar destekleniyor. Bildiğiniz gibi Rush, artırılmış asker hareket hızı ve fırlatılabilirler ve mermiler için artırılmış mermi hızı gibi ek değiştiriciler aracılığıyla maksimum kaos için 128 oyuncuya kadar destek verecek şekilde ayarlandı.

Tactical Conquest

Tactical Conquest, klasik Conquest deneyiminin piyade odaklı, hızlı tempolu bir versiyonudur. Üç bayrağı ele geçirmeye ve sahip olmaya çalışmak için rakip mangalara karşı yarışırsınız. Düşman biletlerini tüketerek raundu kazanın.

Conquest Assault

Bu 32’ye 32 Conquest Assault modunda saldırganlar oyuna daha fazla takviye ile başlar ve savunanların işgal ettiği bölgeleri ele geçirmeye çalışırken, savunanlar ise hedeflerini elde tutmak zorundadır. Savunucular, Karargah oluşumlarının devre dışı bırakıldığını görecekler, ancak yine de hedefleri elde tutma mücadelesinde mangalarına ve EBLC-Ram’ın “Ekip Yerleştirme İşaretine” güvenebilirler.

Breakthrough Chaos

Breakthrough Chaos, daha hızlı hareket, yeniden konuşlandırma, atış hızı, araç çağrıları ve 128 oyuncuya kadar klasik Breakthrough deneyimidir. Tek kelimeyle: kaotik.

Shutdown

Shutdown’da saldırganlar, düşman veri önbelleklerini yok etmek için çabalarken, savunucular onları korur. Her maçın iki turu vardır ve her iki tarafa da intikam için bir şans verir.

Redux başlamadan önce daha fazla detay öğrenme şansına sahip olacağız. 29 Ağustos günü 6. sezon öncesi başlayacak bu etkinlik içerisinde yapılabilecekler bir hayli fazla. Ayrıca geliştirici ekip, Redux’u kapsayan bir yol haritası paylaştı;

29 Ağustos günü 6. sezon öncesi başlayacak Redux yol haritası
29 Ağustos günü 6. sezon öncesi başlayacak Redux yol haritası
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: