Sapkowski Onayladı: Yeni Witcher Kitabı Geliyor!

Paylaş

Andrzej Sapkowski yeni Witcher kitabı üzerinde çalıştığını doğruladı. Seriyi doğrudan ilerletmese de serinin son kitabı olan “Sezon Burz” 2013 yılında çıkmıştı ve ünlü yazar o günden beridir sessizliğe bürünmüştü. Bu sırada kitaplara dayanan birkaç oyun ve tartışmalara sebep olan Netflix dizisi gibi yapımlar Witcher evreninin şöhretini artırmaya devam etti. Bugün geldiği noktada ise Andrzej Sapkowski yeni bir Witcher kitabı üzerinde “özenli şekilde” çalıştığını doğruladı.

Andrzej Sapkowski’den yeni Witcher kitabı geliyor

Fantastic Talks’ta yapılan yeni bir canlı yayında Ukraynalı hayranlar ile buluşan Sapkowski’ye son zamanlarda neler üzerinde çalıştığı soruldu. Sapkowski hayranlara umut vermenin kötü sonuçları olabileceğinin altını çizerek yaptıkları hakkında konuşmaktan çekindiğini belirtse de, Ukraynalı hayranlar için her zaman istisna yapabileceğini belirtti. Devamında ise müjdeyi verdi ve yeni Witcher kitabı üzerinde çalıştığını paylaştı.

Yeni Witcher kitabı geliyor ve seri 8'e tamamlanıyor.
Yeni Witcher kitabı geliyor ve seri 8’e tamamlanıyor.

Tam açıklama şu şekildeydi:

“Böyle şeyleri asla söylemem çünkü, benimle birlikte siz de bilemezsiniz. Belki bir şey yaparım, belki de yapmam. Şimdiye kadar bir şey yazacağımı söylediğimde ve sonra yazmadığımda, insanlar sanki onları kandırmışım ve yalan söylemişim gibi şikayet ettiler.

İşte bu yüzden bitirene kadar yaptığım şey hakkında konuşmayı sevmiyorum. Çünkü bitirene kadar onun var olduğunu düşünmüyorum. Ancak Ukraynalılar için her zaman istisnalar yaptığımdan, bu sefer de yapacağım. Evet, Witcher hakkında yeni bir kitap üzerinde çalışıyorum ve oldukça gayretliyim. Bir yıl sürebilir ancak daha fazla sürmez.”

Sapkowski’nin kendisinin de söylediği gibi “bir yıldan fazla sürmeyeceğini” göz önüne alırsak 2024 yılında raflarımızda tazecik bir yeni Witcher kitabı göreceğiz gibi görünüyor.

Birçok sektörde insanlara ilham veren Witcher evreni başlı başına bir ilham kaynağı olduğu gibi, ona bağlı üretilen eserler de yaygınlaşıyor. Hepsinin geldiği ortak nokta olan Witcher kitapları arasına ise bir yenisi daha eklenecek. Henüz Türkiye’de çevirisinin olup olmayacağı ya da ne zaman satışa çıkacağı gibi konular belirsizliğini koruyor. Gelişmelerin sıkı bir takipçisi olup sizi en hızlı şekilde haberdar etmeye gayret edeceğiz.

Witcher’dan son gelişmeler ise genellikle dizi tarafından geliyordu. Son sezonu pek iyi geçmeyen dizinin yönetmeni, Amerikalılar ve TikTok’u suçlamıştı. Bununla birlikte bir yemek kitabı, masa oyunu ve çeşitli alanlarda farklı içerikler de görmüştük.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: