The Witcher Yemek Kitabı Tanıtıldı: 21 Kasım’da Satışa Çıkıyor

Paylaş

The Witcher serisinde “Bir bu eksikti” dediğimiz ne kaldı? The Witcher yemek kitabı mı? Evet, artık o da var!

The Witcher yemek kitabı ön siparişe açılıyor

The Witcher resmi Twitter sayfası üzerinden paylaşılan bilgiye göre, evren içerisindeki leziz yemekleri önümüze sürecek yeni bir kitap satışa sunulmuş durumda. İçerisinde Witcher evreninden ilham alan yemeklerin yanı sıra, doyurucu taverna yemekleri ve içecekleri de yer alıyor.

The Witcher evreninden, özellikle oyunlardan ve kitaplardan ilham alınarak tasarlanmış bu proje, içeriğinde 80 farklı yemek tarifiyle birlikte geliyor. The Witcher 3: Wild Hunt oynarken ‘Rosemary and Thyme’ tavernasında çokça vakit geçirdiğinizi biliyoruz. Zoltan ve Dandelion ile yiyip içtiniz, Gwent oynadınız ve dans ederek yemek yediniz! Peki yediğiniz o yemekleri hiç merak ettiniz mi? İşte size bir fırsat. Aslında, yurt dışında yaşayanlara diyelim…

The Witcher yemek kitabı ön siparişe açılıyor
The Witcher yemek kitabı içerisinde Kaer Morhen’e özel bir mantar salatası tarifi

The Witcher yemek kitabı, kıta içerisindeki tüm yöresel lezzetleri sunmak için tasarlanmış adeta. Skellige adalarında taze balık yemeklerinden tutun Velen’deki yöresel tatlara, hatta Oxenfurt pazarlarında satılan atıştırmalıklara kadar birçok tarif The Witcher yemek kitabı içeriğinde barınıyor. Andrzej Sapkowski’nin kendi mutfak ilhamlarından oluşan önsözünün ardından kitap içerisinde Witcher Kitchen ve Nerd’s Kitchen sayfalarının oluşturduğu leziz Witcher yemekleri yer alıyor.

The Witcher yemek kitabı nereden satın alınır?

The Witcher yemek kitabı ne yazık ki ülkemizde satışa sunulmuyor. Yurt dışında ise başta Amazon olmak üzere Target, Walmart, Powell’s ve Barnes & Noble gibi yerlerde ön siparişe açılmış durumda. 21 Kasım’da resmi olarak çıktığında ise Türkiye’ye yolu düşer mi henüz bilemiyoruz.

Aslında farklı internet sayfalarında resmi olmayan Witcher yemek kitapları halihazırda satışta bulunuyor ancak bunlar adı üzerinde ‘resmi’ değiller. Bu resmi kitap ise yurt dışında 25 Dolar ila 40 Dolar arasında değişen bir fiyat aralığına sahip. Dileriz ki Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde ülkemizde de satışa sunulsun ve bizler de bu lezzetli yemeklerin tadına bakabilelim.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: