Yeni Grim Dawn Güncellemesi Geldi: Diablo 4’ün Yeni Sezonundan Sıkıldıysanız Şans Verme Zamanı

Diablo 4 DLC'sine kadar oynayacak bir şey arayanlara...

Paylaş

Diablo 4 çıkışıyla birlikte muadillerindeki oyuncuları tekrar ekosistemine kazandırmayı başarsa da sonraki sezonlarla birçok oyuncu Diablo 4’ü bırakmaya başlamıştı. Sezon 4 bu açıdan şirket için çok değerliydi, öyle ki birçok oyuncu Sezon 4 ile oyuna geri döndü ancak Diablo muadilleri de bu süreçte boş durmuyor. Türünün en eski oyunlarından Grim Dawn, hâlen daha yeni güncellemelerle oyunculara bir dizi içerik sunmaya devam ediyor ve geliştirici ekip Create Entertainment bugün yeni Grim Dawn güncellemesi ile uzun süredir beklenen devasa güncellemeyi oyunculara sundu.

Yeni Grim Dawn güncellemesi yayınlandı

Diablo 4’ün Sezon 4’üne doyduysanız ve artık Vessel of Hatred DLC’sini beklemeye koyulduysanız Grim Dawn’a dönmeyi veya daha önce denemediyseniz başlamayı düşünebilirsiniz. Tıpkı Diablo ve muadilleri gibi yaratıcı karakter oluşturma ve seçim odaklı hikâye görevleriyle dolu fantastik bir apokaliptik ARPG olan Grim Dawn, 77.000’den fazla oyuncudan gelen %93’lük olumlu Steam inceleme puanına sahip ve geliştirici Crate Entertainment’in iyileştirmeler ve düzenlemelerle dolu yeni devasa güncellemesiyle birlikte daha fazla oyuncuyu içine çekmeyi başarmış durumda.

Yeni Grim Dawn güncellemesi ile türünün klasiklerinden biri olan oyuna geri dönebilir veya bir şans verebilirsiniz.

Grim Dawn’ın “şimdiye kadarki en büyük ikinci güncelleme içeriği” olarak lanse edilen 1.2.1 güncellemesi oyuna sayısız yeni içerik eklerken bir dizi hata düzeltmesi ve iyileştirme de içeriyor. Özellikle gelecekte oyunculara sunulması beklenen Grim Dawn Fangs of Asterkarn genişlemesinden önce de oyunu denemek istiyorsanız bu güncelleme sizin için tam da doğru vakte işaret ediyor olabilir.

Yeni Grim Dawn güncellemesi ile neler geliyor?

Oyunu henüz deneyimlememiş olanlar için kısa bir özeti arkamızda bıraktıysak yeni güncellemenin detaylarına girelim. Güncellemedeki en büyük değişikliklerden biri Nemesis boss’larının ortaya çıkışını etkiliyor. Artık güçlü düşmanların sabit bir spawn yeri yok, bunun yerine kendi gruplarından canavarları yendiğinizde size yakın bir yerde rastgele ortaya çıkacaklar ve bu etki meydan okuma alanlarında daha belirgin olacak. Her Nemesis düşmanıyla eskiden olduğu gibi giriş başına yalnızca bir kez karşılaşabileceksiniz.

Yeni Grim Dawn güncellemesi ile türünün klasiklerinden biri olan oyuna geri dönebilir veya bir şans verebilirsiniz.

Fiziksel direnç de önemli ölçüde yeniden dengelenerek, yüzde bazlı devasa fiziksel dirençle aşırı yüklenebilen ve bunu elde etmekte zorlananlar arasındaki uçurumu biraz daha daraltıyor. Ayrıca düşmanlar genel olarak daha az fiziksel hasar verecek ve bu da daha tutarlı bir deneyimle sonuçlanacak.

Eşya araç ipuçları da yeni güncellemeyle birlikte değiştirildi ve artık varsayılan olarak çok daha az bilgi gösterecek. Bileşenler, güçlendirmeler ve beceriler için ayrıntılı açıklamalar artık yalnızca ‘ayrıntılı ipuçları’ tuşunu basılı tutarsanız görünecek. Ayrıca her zaman her şeyi görmeyi tercih eden ve arayüzdeki karmaşayı önemsemeyen biriyseniz, menülerde bu ayrıntılı araç ipuçlarını varsayılan olarak açmak için de bir seçeneğiniz olacak.

Güncellemeyle gelen değişiklikler elbette bunlarla sınırlı değil ve daha birçok düzenleme ve yenilik var. Siz de yeni Grim Dawn güncellemesi ile gelen tüm değişiklikleri merak ediyorsanız oyunun Steam topluluğunda geliştiricilerin paylaştığı güncelleme notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:PCGamesN
Barış Bulut
Barış Bulut
Ömrü bir şeyler karalamakla geçen teknoloji ürünü.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: