The Talos Principle 2 Beyin Yakan Bulmacalarıyla Geliyor!

Paylaş

İlk oyunu 2014’te piyasaya sürülen ve o zaman Unity 5’in ilk oyunlarından birisi olan The Talos Principle’ın devam oyunu geliyor. Bu akşam gerçekleşen PlayStation Showcase 2023 kapsamında The Talos Principle 2 de duyuruldu. Zamanında bulmacalarıyla beyin yakan oyun tekrar oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

The Talos Principle 2 bu yıl içerisinde çıkıyor

Serious Sam oyunlarından da tanıdığımız Croteam’in geliştiriciliğini üstlendiği oyun 2023 yılında piyasaya sürülecek. İlk oyun felsefi bir temele dayanan hikayesiyle ilk çıktığında oldukça beğenilmişti. Hatta o zamanlar Unity 5 oyun motoru teknolojisi ilk kez çıkacaktı ve ana görsel olarak The Talos Principle’ın meşhur kedi görselini kullanmışlardı. Zamanına göre harika grafiklerle ve oldukça yaratıcı bulmacalarla piyasaya sürülen ilk oyunun devamı da bu yıl içerisinde geliyor.

Yayıncılığını Devolver Digital’in yaptığı oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S platformlarına çıkacak. İçerisinde daha zengin bir hikaye barındıracak oyun aynı zamanda yeni bulmaca dinamikleriyle oyuncuları zorlamaya devam edecek. Gizemlerle dolu dünyası geliştirici ekip tarafından “inşa ettikleri en tuhaf dünya” olarak nitelendirilmiş.

Oyun için henüz ön sipariş seçenekleri aktif değil, bu nedenle Türkiye fiyatının ne olacağı da bilinmiyor. Aynı zamanda PC tarafı için de sistem gereksinimleri paylaşılmamış. Ancak size bazı iyi haberlerimiz olduğunu söyleyebiliriz.

Türkçe dil desteği ile çıkacak

Bu sıralar Türkçe dil desteği ile gelen oyunların arttığını görüyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. The Talos Principle 2 de Türkçe arayüz ve altyazı desteğiyle karşımıza çıkacak. Serinin ilk oyunu ve son olarak Serious Sam 4 de Türkçe çıktığı için Croteam’in Türkiye pazarı konusunda biraz daha hassas davrandığını söyleyebiliriz.

The Talos Principle 2 bu yıl Türkçe dil desteği ile birlikte geliyor.
The Talos Principle 2 bu yıl Türkçe dil desteği ile birlikte geliyor.

Yeni oyun ile birlikte Diablo 4 ve Total War Pharaoh da Türkçe dil desteği ile çıkacak. Umuyoruz ki ilerleyen dönemde bu şekilde daha fazla oyun görmeye başlarız.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: