Diablo 4 Türkçe Dil Desteğine Sahip Olacak

Blizzard’ın Türkçe dil desteği için attığı adımlar ilk meyvesini verdi ve Diablo 4 Türkçe dil desteğine sahip olarak karşımıza çıkacak. Blizzard’ın ülkemizde de çok sevilen ve merakla beklenen yeni oyunu için Türkçe müjdesi geldi. Darısı diğer büyük oyunların da başına diyerek detaylara geçiyoruz.

Diablo 4 Türkçe dil desteği ile 6 Haziran’da çıkacak

Diablo Genel Müdürü Rod Fergusson, Türkiye’deki ve dünyadaki Türk Diablo oyuncularına, hayranlarına ve topluluğuna yönelik bir video mesajıyla duyurdu: “Diablo IV’te Türkçe dil desteğini sağlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Peki bu ne anlama geliyor? Korunak’ta görüşmek üzere!”

Videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

Ülkemizde özellikle RPG severlerin gözdelerinden olan Diablo serisinin son oyunu için heyecan büyük. Çıkış tarihi ise 6 Haziran 2023 olarak belirlenmiş durumda.

Korunak’ın kaderini belirleme yükünü üstlenen oyuncular 120’den fazla zindan ve yan görev ile karşılaşacaklar. İşin güzel tarafı ise bütün bunları arkadaşları ile co-op oynayarak yapabilecekler. Ek olarak kaleleri özgünleştirebilecek ve Blizzard’ın tabiriyle “eksiksiz bir karakter gelişimini” deneyimleyebilecekler.

Yakın zamanda sizler için oyunun sistem gereksinimlerini de yayınlamıştık. Microsoft’un Activision Blizzard satın alımında en çok konuşulan oyunlardan birisi olan Diablo 4 Türkçe dil desteği ile geliyor, bir de Game Pass’e eklense tadından yenmez, değil mi? Tabii henüz satın alım için bir karara varılmış değil, bu nedenle kesin bir şey söylemek imkansız yakın.

Diablo 4 Türkçe dil desteği ile geliyor!
Diablo 4 Türkçe dil desteği ile geliyor!

Bu müjdenin sebebi ise aslında Blizzard’ın bu yılın başlarında Türkiye bölgesindeki yerelleştirme çalışmaları için düğmeye basması diyebiliriz. Çünkü şirket, Turkish Language Lead rolünde bir işe ilanı paylaşmıştı ve bugünlerin habercisi olan bu gelişmeyi de sizlere aktarmıştık.

Umarız ilerleyen dönemde daha fazla Türkçe oyun ile karşılaşırız ve bu oyunların sayısı kartopu gibi yükselerek artmaya devam eder.

Teşekkürler Blizzard!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: