Blizzard Türkçe Oyunlar İçin Düğmeye Bastı: İşe Alım Yapıyor!

Paylaş

Blizzard geçtiğimiz hafta açtığı bir listeleme ile Türk oyunculara müjdeyi verdi. Blizzard oyunları yakında Türkçe dil desteği ile karşımızda olacak. Activision Blizzard, açtığı resmi bir duyuru ile Türkçeleştirme çalışmalarında yönetici pozisyonunda çalışacak birini aradığını paylaştı.

Türk oyunculara müjde! Blizzard oyunları yakında Türkçe dil desteğine kavuşacak

Bildiğiniz gibi hali hazırda çok popüler oyunların arkasındaki isim olan Blizzard’dan uzun zamandır beklenen hamle geldi. Overwatch, Diablo, World of Warcraft gibi önemli serilerin geliştirici şirketi, ürünlerini ve oyunlarını Türkçeleştirme adımını atıyor.

Yayınlanan iş ilanında (yeni sekmede açılır) yer alan ifadeler Türk oyuncuları sevindirmekle kalmıyor, aynı zamanda iş başvurusu yapmakta çekinen insanları da cesaretlendiriyor. Açıklama şu şekilde:

Blizzard oyunları için Türkçe dil desteği ufukta göründü!

“Oyun endüstrisini değiştirmek konusunda hevesli olan herkesten haber almayı çok isteriz. Tüm nitelikleri karşıladığınıza emin değil misiniz? İzin verin biz karar verelim! Araştırmalar kadınların ve diğer temsil edilmeyen grupların üyelerinin, her yeterliliği karşılayamayabilecekleri düşüncesinde olup -çoğu zaman karşılayabildikleri halde- işlere başvurmama eğiliminde olduğunu gösteriyor! Activision Blizzard’da çeşitli ve kapsayıcı bir ortam yaratmaya kararlıyız ve başvurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.”

Hem Türkiye’de oyun sektöründe iş yapmaya hevesli insanlar için güzel bir fırsat hem de Türk oyuncular için ileriye dönük sevindirici bir durum olan bu işe alım, gerçekten Blizzard’dan yana olan umudumuzu yeniden ateşledi diyebiliriz. Bildiğiniz gibi son yıllarda şirket Türkiye’deki fiyatlandırma ve dil desteğiyle gündeme geliyordu. Bu adım, iki taraf için de kazançlı bir durum olacaktır.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: