Total War Pharaoh Çıkış Tarihi, Türkiye Fiyatı ve Tüm Detaylar

Paylaş

Total War Pharaoh çıkış tarihi, Türkiye fiyatı, dil desteği durumu ve birçok detayıyla birlikte duyuruldu. Strateji severleri bu sefer de Mısır’a götüren serinin yeni oyunu bu yıl sonunda çıkmış olacak. Bizler de hemen bütün detaylarını araştırarak hepsini tek bir yerde bulabileceğiniz bu içeriği hazırladık. Gelin şimdi yeni Total War oyununun bütün detaylarını birlikte inceleyelim.

Total War Pharaoh ne zaman çıkacak?

Total War Pharaoh çıkış tarihi Ekim 2023 olarak duyuruldu. Serinin yeni oyunu sonbahar aylarında karşımıza çıkacak.

Henüz net bir gün belirtilmemiş olsa da biz ekim ayının sonlarına doğru oyunun çıkacağını düşünüyoruz. Hali hazırda Steam mağaza sayfası da açılan yapımı dilerseniz istek listenize ekleyebilirsiniz.

Total War Pharaoh’un Türkiye fiyatı kaç TL?

Henüz Steam‘de belirlenmemiş gibi görünse de oyunun resmi web sitesinde Türkiye fiyatının üç sürüm için belirlendiğini ve biraz tuzlu olduğunu söyleyebiliriz. İşte tüm sürümlerin fiyatları:

  • Standard Edition – 1,099.00 Türk Lirası
  • Dynasty Edition – 1,668.00 Türk Lirası
  • Deluxe Edition – 1,329.30 Türk Lirası

PC’de hem Steam hem de Epic Games Store mağazalarından ulaşılabilecek. Platformlardaki fiyatları belirlendiğinde şu anki fiyatta değişiklik olması da mümkün ancak yine de size çok fazla umut vermiş olmayalım.

Sistem gereksinimleri henüz belli değil

Total War: Pharaoh sistem gereksinimleri henüz yayınlanmadı. Ancak serinin yapısı ve önceki oyunlarına bakacak olursak, muhtemelen sistem gereksinimlerinin de ortalamanın üstünde olacağını söyleyebiliriz. Strateji oyunlarının genel olarak ihtiyaçları fazla olduğundan, Total War gibi detaylı ve 3D yükü daha fazla olan strateji oyunlarında bu gereksinimlerin çok daha fazla olacağını tahmin ediyoruz.

Total War Pharaoh çıkış tarihi, oyun ne zaman çıkacak?
Total War Pharaoh ekran görüntüsü.

Total War: Pharaoh Türkçe olacak mı?

Total War Pharaoh, Ekim ayında oyuncuların karşısına Türkçe dil desteği ile çıkacak.

Tıpkı önceki oyunların bir kısmı gibi SEGA ve Creative Assembly imzası taşıyan oyun ülkemiz için Türkçe dil desteğine sahip şekilde çıkacak. Yani Türkçe dilinde oynamak isteyen oyuncuların ekstra yamalar yüklemesine gerek kalmayacak.

Bu sefer Mısır’a gidiyoruz

Antik Mısır’a gideceğimiz yeni oyunda Anadolu coğrafyası da bulunacak. İmparatorluğumuzun sınırlarını genişleterek Anadolu’ya kadar uzanan bir hikayeye şahit olacağız. Sekiz fraksiyon liderinden birini seçebilecek ve hepsinin eşsiz oynanış tarzlarını deneyimleyebileceğiz.

Aynı zamanda yeni oyunda campaign modunu özelleştirebileceğiz. Bu sayede her senaryo, diğerinden daha eşsiz hissettirecek ve oyuna yeniden oynanabilirlik anlamında daha fazla opsiyon katacak.

Eğer strateji oyunlarını seviyor ve Total War Pharaoh çıkış tarihine kadar bekleyemem diyorsanız, detayları öğrenmek adına Age of Wonders 4 incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: