Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

The Last of Us Part 3 Onaylandı: Neil Druckmann’dan Heyecanlandıran Açıklama!

Naughty Dog onları heyecanlandıran bir konsepte sahip. Bu bizi iki kat daha heyecanlandırıyor.

Paylaş

Neil Druckmann, yakın zamanda The Last of Us Part 3 ile ilgili hayranları heyecanlandıracak yeni bir açıklama yaptı. PlayStation’un en güçlü kalelerinden birisi olan Naughty Dog’dan, sevilen seri için yeni bir oyun bekleyenler bu açıklamaya fazlasıyla mutlu olacaktır. Ellie ve etrafına inşa edilmiş onlarca harika karaktere ev sahipliği yapan seriyi en azından bir kez daha yeni bir oyunla göreceğimiz onaylandı. Geliştirme sürecinin arka planına dair detayların paylaşıldığı Grounded II isimli belgeselde Druckmann, müjdeyi kendisi verdi.

The Last of Us Part 3 ufukta göründü, henüz bir hikâyesi yok ama konsept hazır

Geçen yıl Ocak ayında konu yeniden gündeme gelmişti ve Neil Druckmann, Naughty Dog’un elinde onları heyecanlandıran bir şey olmazsa, The Last of Us Part 3’ün hiç çıkmayabileceğini de vurgulamıştı. PlayStation’un birinci parti stüdyoları arasında en sevilenlerinden birisi olan Naughty Dog’un iç işlerine, yayıncı Sony’nin pek karışmadığı bilgisi de gelmişti. Yani hayranlar yeni bir oyun istiyor diye, Sony stüdyoya baskı kurmuyordu. Aslında bu yaratıcı özgürlük de The Last of Us serisinin yeni oyunu için biraz daha heyecanlanmamıza olanak sağlıyor.

The Last of Us Part 3
The Last of Us Part 3

Görünen o ki stüdyo tarafında işler değişmiş. Geçtiğimiz yıl yapılan “bizi heyecanlandıracak bir şey olmazsa, yapmayız” tadındaki açıklama yerini “Elimizde bir hikâye yok ama bir konsept düşündük. Bu bizi ilk iki oyunda olduğu kadar heyecanlandırdı” açıklamasına bıraktı. Grounded II belgeselinde konuşan Neil Druckmann, şunları söyledi:

“Henüz bir hikayem yok ama bir konseptim var. Bu benim için ilk ve ikinci oyunlarda olduğu kadar heyecan verici. Kendisine has bir şey ancak üçü de aynı çizgiye sahip. Yani bu hikayede muhtemelen bir bölüm daha varmış gibi hissediyorum.”

Görünen o ki 2013’te başlayan macera henüz bitmemiş

İlk The Last of Us oyunu 2013 yılında, PlayStation 3’ün ömrünün sonlarına doğru yayınlanmıştı. Joel ve Ellie’nin duygusal tonuyla öne çıkan sürükleyici hikâyesi, oyunculardan ve eleştirmenlerden büyük beğeni toplamıştı. Bu da Naughty Dog’un seriyi sürdürmesiyle ve yeni oyunları yeni konsollarda piyasaya sürmesiyle sonuçlandı.

İlk çıktığı dönemde çokça eleştirilse de 2020 yılında çıkan The Last of Us Part II, büyük beğeni topladı. MetaCritic üzerinde 93 puan ortalamasına sahip oyunun yakın zamanda bir remastered sürümü de PlayStation 5 için yayınlandı. Remastered sürümü de 90 puan ortalamasına sahip. Yeni sürümle birlikte orijinalinde 5.8 olarak belirlenen kullanıcı puan ortalaması da 8.4‘e yükselmiş durumda. Oyunun yeniden düzenlenmiş versiyonunu biz de incelemiştik ve gayet beğenmiştik. Eğer henüz deneyimlemediyseniz ve merak ediyorsanız, incelememize de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

İkinci oyunun elden geçirilmiş versiyonunun bu yıl içerisinde PC platformuna da gelmesi bekleniyor fakat resmî bir açıklama henüz yapılmadı. İlk oyunun yeniden yapımı olan The Last of Us Part I sorunlu bir çıkış dönemi geçirse de an itibarıyla PC’de de yer alıyor. Ekibimizden Atakan Gümrükçüoğlu, oyunu çıkış döneminde inceleyip yaşadıklarını ve oyunun nasıl bir deneyim vadettiğini incelemesinde paylaşmıştı.

Henüz konsept aşamasında olan The Last of Us Part 3’ün ne zaman çıkacağı ise tahmin edebildiğiniz gibi belli değil. Geliştirilme sürecinin bile başlanmadığını hesaba katarsak, önümüzde uzun yıllar olduğunu söyleyebiliriz. Yine de Naughty Dog’un orada, en sevilen serilerinden birisi için bir oyun yaptığını bilmek güzel. Peki sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: