The Day Before Steam’e Dönecekmiş ve Beta Sürümü Planlanıyormuş

The Day Before Steam platformuna geri dönecekmiş ve oyun için bir beta sürümü de planların arasındaymış. Son zamanların en şüpheli oyunlarından birisi haline gelen Rus geliştirici Fntastic’in oyunu için yeni gelişmeler var. Dolandırıcılıkla suçlanan ve şüpheli şekilde Steam’den kaldırılan, buna rağmen de çıkış tarihi bulunan oyun için yeni bir açıklama yapıldı.

The Day Before Steam platformuna dönüyor ve bu yıl sonunda beta testleri başlayacak

Steam’in en çok istek listesine eklenen oyunlarından birisi olan ve Ocak ayında tam 8 ay ertelenen yapım için yeni gelişmeler var. Herhalde yakın tarihin en şüpheli ve hiç güven vermeyen oyunlarından birisi olduğunu söyleyebileceğimiz The Day Before Steam için tekrar yola çıkıyor.

The Day Before Steam sürümü geri dönüyor.
The Day Before Steam sürümü geri dönüyor.

Oyunun Steam platformundan kaldırılmasının ve YouTube üzerinden de videolarının silinmesinin nedeni ise hayli ilginç. Çalkantılı sürecin hikayesini kaçıranlar için kısaca bahsetmek gerekirse, birileri oyun ilk duyurulduğunda The Day Before isim haklarını satın almış ve kendisini oyunun geliştiricisi olarak göstermiş. Bu ticari marka tescilinden sonra ise Fntastic’in oyun için yayınladığı -Steam mağaza sayfası da dahil olmak üzere- tüm içeriklerin kaldırılması için başvuruda bulunmuş. Platformlar da bu başvuruyu isim haklarının sahibi olduğu için kabul ederek The Day Before Steam mağaza sayfası ve tüm videolarını internetten kaldırmış.

Oyuncular nezdinde gerçek olduğu bile büyük bir şüphe toplayan ve ilk fragmanlarıyla harika görünse de yavaş yavaş foyası ortaya çıkan oyun iyice ilginç bir sürecin içerisine girmiş durumda. Ancak Fntastic işi yasal boyuta taşımış ve avukatlarıyla görüşmelere başlamıştı.

Şimdi ise PCGamesN‘in belirttiğine göre geliştirici oyununu tekrar Steam’e eklemeye niyetli gibi görünüyor. Aynı zamanda bu yılın sonuna doğru da oyun için beta testlerinin başlayacağı da yapılan duyurular arasında. Oyunun Discord sunucusu üzerinden sunucunun yöneticisi “Kentain” tarafından yapılan açıklama da şu şekilde:

“Birçoğunuzun bu oyunun yayınlanmasını sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz ve geliştirme süreci boyunca gösterdiğiniz sabır ve destek için teşekkür etmek istiyoruz. Oyunun yüksek standartlarımızı karşıladığından emin olmak için çok çalışıyoruz ve beklediğimize değeceğinden eminiz. Çıkış tarihi yaklaşıyorken oyun için bir beta testi gerçekleştireceğiz. Bu, oyunculara oyunu çıkmadan önce deneme ve son ürünü geliştirmek için kullanabileceğimiz geri bildirimler verme fırsatı sağlayacak. Ayrıca oyunun Steam’e gelip gelmeyeceğini merak edenler için, oyun Steam’e gelecek ve takımımız bunun üzerinde çalışıyor.”

The Day Before çıkış tarihi bir daha ertelenmeyecek

The Day Before çıkış tarihi 10 Kasım olarak duyurulmuştu ve bunda da bir değişiklik yaşanmayacağı vurgulanıyor.

Zombi temalı açık dünya & hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız en iyi zombi oyunları ve en iyi hayatta kalma oyunları yazılarımıza da bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: