KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Summer Game Fest 2024’te Gösterilen Bütün Oyunlar

Summer Game Fest 2024 Etkinliği pek ses getirecek oyunlarla oyuncuların karşısına çıktı.

Paylaş

Sosyal mecralardan çokça eleştirilen Summer Game Fest dün itibariyle gerçekleşti. Oyunun dünyasının Oscar’ı olarak nitelendirilen The Game Awards’ın yapımcısı ve sahibi Geoff Keighley, pandemi döneminde E3’ün çöküşüyle birlikte Summer Game Fest’i ilk kez 4 sene önce gerçekleştirmişti. Bu sene beşincisi gerçekleşen etkinlikte çıkacak olan oyunlar duyuruldu. Bu yazımızda da etkinlikte gösterilen bütün oyunlara yer vermeye çalıştık.

Summer Game Fest’te Gösterilen Bütün Oyunlar

Summer Game Fest 2024'te gösterilen tüm oyunlar.
Etkinlikte ilk kez duyurulan oyunlarla birlikte yeni görüntüleri yayınlanan yapımlar da yer aldı.

Lego Horizon Adventures

Geçen ay Sony’nin Lego ile işbirliği içerisinde olduğunun haberini vermiştik. Sony ve Lego’nun birlikte Horizon oyunu üzerine çalıştığını Summer Game Fest’te duyurdu. Ana serinin başrol kahramanı Ashley Burch’ı kontrol edeceğimiz bu oyun yılın son aylarında PC, PlayStation 5 ve Nintendo Switch için çıkacak.

Lego Horizon Adventures Duyuru Fragmanı

No More Room In Hell 2

Valve’ın Left 4 Dead oyunlarını andıran No More Room In Hell’in yeni oyunu geliyor. No More Room In Hell 2 ile birlikte 8 oyuncu daha zorlu görevlerle mücadele edecek. Oyun 2024 yılı içerisinde Microsoft Windows, Linux ve Mac OS yani sadece PC platformu için çıkacak.

No More Room In Hell 2 Duyuru Fragmanı

Harry Potter Quidditch Champions

Daha fazla Harry Potter oyunu isteyenler için seriye sportif bir yaklaşım geliyor. Arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak Quidditch oynayın ve sahada şöhret arayın. Harry Potter Quidditch Champions’ın çıkış tarihi duyuruldu ve oyun önümüzdeki Eylül ayında çıkacak.

Harry Potter Quidditch Champions Duyuru Fragmanı

Cuffbust

Cuffbust, tek bir kişi tarafından geliştirilen ve yakında çıkacak olan, çizgi film tarzında bir co-op cezaevi kaçış oyunudur. Oyun 2025 yılında sadece PC üzerinden oynanabilir olacak.

Cuffbust Summer Game Fest Duyuru Fragmanı

Star Wars Outlaws

Ubisoft’un devasa Star Wars oyunu bu yıl geliyor ve Geoff Keighley’nin sunumunda oyunu yakından gördük. Far Cry, Assassins Creed gibi kısaca Ubisoft kuramının uygulandığı bir Star Wars oyunu deneyimleyeceğiz. Oyun PlayStation 5, Xbox Series S|X ve PC için 30 Ağustos 2024 tarihinde çıkacak.

Star Wars Outlaws Tanıtım Fragmanı

Neva

Gris’in yapımcılarından oyuncuları hıçkırıklara boğduracak yeni bir 2D macera oyunu geliyor ve oyuncuların yine duygusal bir yolculuğa hazırlanması gerekiyor. Neva 2024 yılı içerisinde PlayStation 5, Nintendo Switch, PC ve Xbox Series X|S için çıkacak.

Neva Oynanış Frgamanı

Civilization VII

Civilization VII Summer Game Fest’te gösterildi. Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan bilgiler Civilization VII’nin duyurusuna işaret ediyordu ve bu söylentiler gerçek oldu. Uzun zamandır beklenen devam oyunu, görselliğiyle büyüleyen ancak oynanışa fazla değinmeyen bir tanıtım fragmanı ile resmen tanıtıldı. Seri hayranları ne bekleyeceklerini aşağı yukarı tahmin edebilirler. PC’ye çıkmasına kesin gözüyle bakılan Civilization VII için net bir tarih bulunmasa da oyunun resmi sitesinde 2025 yılı işaret edilmiş.

Civilization VII Tanıtım Fragmanı

Methaphor: ReFantazio

Summer Game Fest’te Persona serisini sevenler için sevindiren haber geldi. Son Persona oyunlarının arkasındaki ekip Atlus, tanıdık bir sanat tarzı ve oynanış sunan yeni bir oyun geliştiriyor. Bu oyun büyük ihtimalle Persona fanlarının yeni favorisi olacak. Oyun gelecek Ekim ayında PlayStation 5, PlayStation 4, PC ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek.

Methaphor: ReFantazio PC ve Xbox Series X|S Duyuru Fragmanı

Batman: Arkham Shadow

Batman Arkham serisinin VR’a özel devam oyunu Batman: Arkham Shadow, yepyeni bir kötü adamla geri dönüyor! The Rat King isimli bu düşman, fragmanda Smashing Pumpkins şarkısının cover’ı eşliğinde tüm heybetiyle karşımıza çıkıyor. Oyun 2024 Sonbaharında Meta Quest 3 için çıkacak.

Batman: Arkham Shadow Hikaye Fragmanı

Tears of Metal

Tarihi kurguyu işleyen bu co-op hack-and-slash roguelite oyun, kendine has bir sanat tarzıyla öne çıkıyor. Yayınlanan fragmanda, düşman dalgalarına karşı topraklarınızı savunduğunuz heyecan verici anlar yer alıyor. Çıkış tarihi henüz belli olmayan oyun sadece PC platformuna çıkacak.

Tears of Metal Duyuru Fragmanı

Delta Force: Hawk Ops

Co-op olarak oynanan extraction shooter oyunu, oynanış videosuyla heyecan yaratırken, devamında daha büyük bir sürpriz ile geldi. Tek oyunculu kampanya duyurusu yapan oyun, Ridley Scott’ın unutulmaz filmi Black Hawk Down’dan anları yeniden yaşatmaya hazırlanıyor. Yayıncılığını Tencent Games’in üstlendiği Delta Force: Hawk Ops, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series S|S ve PC için ücretsiz olarak çıkacak. Çıkış tarihi henüz kesinleşmedi.

Delta Force: Hawk Ops Summer Game Fest Özel Fragmanı

Fatal Fury: City of the Wolves

Bir yüz güldüren haber de Fatal Fury hayranları için geldi. Seri, yeni dövüşçülerle muhteşem bir dönüş yapıyor. Fragmandaki karakter, B. Jenet ise kısa sürede unutulmayacak ve bir şekilde fanlarının favorisi olmaya devam edecek.

Fatal Fury: City of the Wolves Fragmanı

Blumhouse Games

Korku sinemasının öncü isimlerinden Blumhouse Games, video oyun sektörüne bomba gibi giriş yaptı! Summer Game Fest’te sunulan hızlı tempolu bir tanıtım videosuyla oyunculara birden fazla korku oyunu müjdesi verildi.

Blumhouse Games Tanıtım Fragmanı

Mighty Morphin’ Power Rangers: Rita’s Rewind

Birinci şahıs bakış açısıyla oynanabilen dövüş oyunu Power Rangers, orijinal diziden ilham alan retro tarzıyla hayranlarının karşısına çıkıyor. Hayranlar, klasik Power Rangers aksiyonunu yeniden yaşayabilecek ve Rita Repulsa ve Lord Zedd gibi ikonik kötü adamlara karşı savaşabilecekler. Oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu modları, çeşitli ortamlar ve Power Rangers’ın ikonik Zord’larını kullanma yeteneği de dahil olmak üzere birçok özelliğe sahip. Digital Eclipse’in yayıncılığını geliştiriciliğini üstlendiği oyun, 2024 sonlarında PC’de ve -hangi platform olduğu belirtilmese de- konsollarda çıkacak.

Mighty Morphin’ Power Rangers: Rita’s Rewind İlk Gösterim Fragmanı

Deer & Boy

Bu duygusal interaktif film, tahmin edebileceğiniz gibi, bir geyik ve bir oğlan arasındaki ilişkiye odaklanıyor. PC’ye, Microsoft Windows, Linux, macOS işletim sistemlerine çıkacak. Çıkış tarihi henüz belli değil.

Deer & Boy Resmi Fragmanı

Kingdom Come: Deliverance 2

Geçtiğimiz aylarda duyurulan devam oyunu Summer Game Fest’te görkemli bir trailer ile boy gösterdi. Ortaçağ RPG’si bu yıl içerisinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’ye geliyor.

Kingdom Come: Deliverance 2 İlk Gösterim Fragmanı

Slitterhead

Slitterhead bugün şaşırtıcı olan ilk oynanış fragmanına kavuştu. Oyundan beklendiği hayatta kalma-korku oyunu hissiyatını veremeyebilir, ancak barındırdığı dehşet ögeleri ve korku dolu atmosferiyle oyuncuları içine çekebilir. Oyun 8 Kasım’da PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, ve PC için çıkacak.

Slitterhead Oynanış Fragmanı

Cairn

Tırmanış oyunu Cairn, 2023’te çıkan Jusant’ı oldukça andırıyor ancak kendi özgün hikayesiyle oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun 2025 yılı içerisinde PC’ye ve konsollara çıkması bekleniyor.

Cairn İlk Gösterim Fragmanı

Wanderstop

The Stanley Parable’ın yaratıcılarından gelen Wanderstop, ilk bakışta öyle görünmese de karanlık bir sırrı gizliyormuş izlenimi veriyor. İlk gösterilen çiftlik simülasyonu oyun mekanikleri, oyunun gerçek amacı veya döngüsü olmayabilir. Çıkış tarihi kesinleşmemiş oyun, PlayStation 5 ve PC’ye çıkacak

Wanderstop İlk Gösterim Fragmanı

Unknown9 Awakening

Elden Ring ve Souls oyunlarıyla tanıdığımız Bandai Namco tarafından yayınlanan Unknown9, ilk bakışta Orta Doğu fantezi dünyasında geçen büyük bir macera oyunu gibi gözüküyor. Oyun bu yıl sonuna kadar PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Unknown9 Awakening Hikaye Fragmanı

Enotria: The Last Song

Summer Game Fest sahnesinde yer alan bir diğer fantastik oyun olan Enotria: The Last Song, altın renkli ama aynı zamanda kanlı bir dünyada geçiyor. Daha önce çıkış tarihi ertelenen oyun, 19 Eylül 2024 tarihinde PlayStation 5 ve PC’ye çıkacak.

Enotria: The Last Song Resmi Fragmanı

The First Descendent

Önceden duyurulan bu loot odaklı nişancı oyunu, Destiny 2’nin ek paketi The Final Shape’i bitirdikten sonra Destiny açlığınızı gidermeye geliyor. The First Descendent, 2 Temmuz’da PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’ye çıkacak.

The First Descendent Çıkış Tarihi Gösterim Fragmanı

Outersloth

Geçtiğimiz yıllarda oyun dünyasını kasıp kavuran Among Us’ın yaratıcıları Innersloth, diğer bağımsız stüdyoları desteklemek amacıyla bir yayıncılık markası kurdu. Bu yeni markanın adı ise, oldukça yaratıcı bir şekilde, Outersloth olarak belirlendi.

Yayıncı Outersloth Tanıtım Fragmanı

Dune: Awakening

Filmlerle yeniden canlanan Dune Evreninde geçen açık dünya hayatta kalma MMO oyunu yakında Dune hayranlarıyla buluşacak. Yeni fragman, oyunun merkezindeki Paul Atreides’in olmadığı bir hikayeyi gösterdi.

Dune: Awakening Resmi Sinematik Hikaye Fragmanı

Battle Aces

Yayıncı ve geliştirici Uncapped Games, bu anime tarzı aksiyon oyununun “herkesin oynayabileceği strateji oyunu” şeklinde lanse ederek duyurdu. Maçlar kasıtlı olarak 10 dakikadan kısa sürüyor, böylece kazanıp kaybetmenize bakılmaksızın oyuna girip çıkabilir ve eğlenmeye devam edebilirsiniz. Çıkış tarihi belli olmayan oyun sadece PC’ye çıkacak.

Battle Aces İlk Gösterim Fragmanı

The Finals Season 3

The Finals 3. Sezonunda oyuna katanalar ekleniyor ve bu da metayı ilginç bir şekilde değiştirecek. Güncelleme 13 Haziran tarihinde oyuna gelecek.

The Finals 3. Sezon Tanıtım Fragmanı

Alan Wake 2: Night Springs DLC

Summer Game Fest’teki sunumda fiziksel sürüm ve ücretsiz Fotoğraf Modu hakkında bilgi verildi. Yeni Alan Wake 2 Night Springs genişlemesi, başkahraman yazar, New York’un sürekli değişen, kabus dolu bir versiyonu olan Karanlık Yer’den kaçmaya çalışıyor ve bu kaçış denemelerini sayfalarca yazarak gerçekleştiriyor. Alan Wake 2: Night Springs genişlemesi dün yani 8 Haziran itibariyle oyuncularla buluştu.

Alan Wake 2: Night Springs DLC İlk Gösterim Fragmanı

Skate

EA, ikonik kaykay oyunu Skate’in yeniden canladırmak için çalışıyor ve siz de kaykay oyunu hayranlarından biriyseniz Skate’in yakında deneyebileceksiniz. Yayıncı EA, Summer Game Fest’te yaptığı duyuruda, komedyen Tim Robinson’ın da katılımıyla konsol için bu sonbaharda oyuncu testlerinin başlayacağını açıkladı.

Skate Summer Game Fest İlk Gösterim Fragmanı

Palworld Sakurajima Update 

Palworld’e heyecan verici bir genişleme güncellemesi geliyor! Bu genişleme güncellemesi ile oyuna yepyeni bir bölge, yeni Dostlar ve daha birçok yenilik eklenecek.

Palworld Sakurajima Update Fragmanı

Valorant

Riot’un rekabetçi FPS oyunu Valorant, ilk kez PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e geliyor. Bu haber, oyunun “temel, taktiksel oynanışını” vurgulamaya çalışan şık bir fragmanla duyuruldu. Beta sürümü 14 Haziran’da konsol oyuncularıyla buluşacak.

Valorant Konsole Duyuru Fragmanı

New World Aeternum

Amazon Games yapımı MMORPG New World, New World Aeternum adıyla konsollara çıkıyor. Bu heyecan verici haber, Summer Game Fest 2024 etkinliğinde duyuruldu ve oyunun bu yıl konsollar için piyasaya sürüleceği de teyit edildi.

New World Aeternum Duyuru Fragmanı

Monster Hunter Wilds

Yeni bir Monster Hunter oyunu yolda. Muhtemelen serinin hayranıysanız bunu zaten biliyorsunuzdur. Fakat bugün yayınlanan kapsamlı Monster Hunter Wilds fragmanı ile oyun hakkında ilk detaylı bilgilere eriştik. Geliştirici ekip, oyunun 2025’te çıkış yapması öncesinde oyun hakkında daha fazla bilginin Ağustos ayında gerçekleşecek olan Gamescom etkinliğinde verileceğini duyurdu.

Monster Hunter Wilds 2. Fragmanı

Sonic X Shadow Generations

Sega fanlarına müjde! Mavi süpersonik kirpi geri dönüyor! Sega, klasik Sonic Generations oyununu yenileyerek Sonic X Shadow Generations adıyla tekrar piyasaya sürüyor. Bu yeni versiyonda hem orijinal oyunu oynayabilecek hem de yepyeni Shadow oynanışı ile maceraya devam edebileceksiniz. Sega henüz çıkış tarihini açıklamadı.

Sonic X Shadow Generations Summer Game Fest Fragmanı

Phantom Blade Zero

Etkinliğin son oyunu olan Phantom Blade Zero, Sekiro’yu anımsatan hızlı dövüşlere odaklanan bir fragmanla karşımıza çıktı. Fragmanda, oyunun heyecan verici oynanışı ve atmosferi gözler önüne serildi. PlayStation 5 ve PC’ye çıkacak oyunun henüz çıkış tarihi bilinmiyor.

Phantom Blade Zero Oynanış Fragmanı

Summer Game Fest’ten ne umduk ne bulduk

Geoff Keighley’in sahnesinde daha fazla 3A yani büyük bütçeli oyunlar görmeyi bekliyorduk. Bu yılki Summer Game Fest daha çok bağımsız oyunlara odaklı bir etkinlik olmuş diyebiliriz. Şu an önümüzde Ubisoft’un Assassin’s Creed Shadows’u göstereceği etkinliği ve Xbox Showcase etkinliği var. Oyuncuların beklediği büyük bütçeli oyunları orada göreceğimize eminim. Xbox Showcase 9 Haziran 2024’te Türkiye Saatiyle 20.00’da oyuncuların karşısına çıkacak.

Kaynak:GameSpot
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: