Horizon LEGO Projesi yakında Duyurulabilir

Oyun mu, Lego seti mi? Merak konusu.

Paylaş

Sızıntılara göre Sony ve LEGO, Guerilla Games’in Horizon serisiyle ilgili bir proje üzerinde çalışıyor. Projenin Lego serisinden bir oyun mu olacağı yoksa LEGO seti mi olacağı henüz bilinmiyor. Bu konuyu sosyal mecrada oyun dünyasıyla ilgili sızıntılarıyla bilinen Kurakasis ve Tom Henderson gündeme getirdi.

Horizon LEGO Projesi State of Play etkinliğinde duyurulabilir

Aslında Sony ve LEGO ilk defa çalışmıyor. Horizon Forbidden West oyununun hali hazırda zaten bir LEGO seti bulunuyordu. Sony tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için Horizon Lego projesinin LEGO seti mi, yoksa LEGO oyunu mu olduğu bilinmiyor. Eğer Sony, LEGO ile yeni bir Horizon oyunu yapmak için anlaştıysa gelecek günlerde gerçekleşmesi beklenen State of Play etkinliğinde oyunu duyurabilir.

Horizon LEGO
Horizon LEGO Projesi yakında Duyurulabilir

Bu sızıntıyı ilk olarak Kurakasis, “Sony, Lego ile işbirliği içinde bir şeyler yapıyor” diyerek X hesabında paylaştı. Bunun Sony’nin iyi bilinen bir serisiyle ilgili olduğunu ve yakında bir duyuru beklediğini ekledi. Ardından olaya Tom Henderson da dahil oldu. Kurakasis’in iddialarını doğrulayan Henderson, “Ufukta bir duyuru var” şeklinde bir gönderi yayınladı. Bir başka gönderisinde de Sony’nin State of Play etkinliği gerçekleştireceği yönündeki sızıntılara atıfta bulunarak “Bu sızıntı aynı zamanda yakında bir etkinlik yapılacağı yönündeki söylentilerin doğru olduğunu gösteriyor” dedi.

Sony’nin Horizon LEGO Projesi yakın zamanda gün yüzüne çıkacaktır. Söylentileri çıkan State of Play etkinliğinde fragmanını görmesek bile Summer Game Fest gibi oyun etkinliklerinde en ufak bir duyuru bile göreceğimizden eminiz.

Kaynak:Euro Gamer
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: