Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Horizon Forbidden West Complete Edition’un PC Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Paylaş

Yeni genişleme paketi ve ana oyunu bir arada barındıran sürümüyle Horizon Forbidden West PC çıkış tarihi belli oldu. “Complete Edition” başlığıyla yayınlanacak sürüm, bugüne kadar PlayStation 5’e özeldi. Ancak Sony’nin son yıllarda özel oyunlarını farklı platformlara taşıma kaygısının bir meyvesi olarak, PC için de çıkacak. Guerilla tarafından geliştirilen ve PC’ye portu Nixxes Software tarafından yapılan oyun, beklenenden daha yakın bir tarihte piyasaya sürülecek.

Horizon Forbidden West PC sürümü ne zaman çıkacak?

İlk etapta PlayStation 5’e özel olarak çıkan Horizon Forbidden West PC çıkış tarihi bir duyuru ile belli oldu. Aloy’un maceralarına konuk olduğumuz yapım beklenenden yakın bir tarihte piyasaya sürülecek. Sevilen oyun, 21 Mart 2024‘te oyuncuların karşısına çıkacak.

Horizon Forbidden West PC'ye ne zaman gelecek?
Horizon Forbidden West’in PC’ye ne zaman geleceği belli oldu.

Horizon Forbidden West Complete Edition adıyla çıkacak ve daha önce yayınlanan Burning Shores adlı DLC paketiyle birlikte gelecek. Buna ek olarak oyunda bazı bonus içerikler de paket dahilinde bulunacak. Bunların ağırlıklı olarak kozmetiklerden oluşacağını ve ön sipariş için de yine bir kozmetik ödülü olacağını belirtelim. Ayrıca, oyuna ve geliştirilme sürecine dair detayların yer aldığı bir dijital sanat kitabı ve oyun müzikleri de “Complete Edition” bünyesinde oyuncuların kütüphanesine eklenecek.

Horizon Forbidden West Complete Edition’un PC fiyatı da belli oldu

Hali hazırda ön sipariş fiyatı belli olan oyun için herhangi bir MENA-USD fiyatlandırılması yapılmamış. Steam platformunda bulunan diğer PlayStation oyunlarının fiyatlarını incelediğimizde ise böyle bir fiyatlandırmanın yapılmayacağını söyleyebiliriz. Zira daha önce gelen God of War, Days Gone veya Horizon Zero Dawn için de bölgeye özel bir fiyatlandırma yapılmamış.

Sevilen açık dünya aksiyon RYO oyunu, şu anda 59.99$ fiyat etiketiyle satılmakta. Bu fiyat ise bugünün kur farkıyla hesaplandığında takriben 1.800₺‘ye denk geliyor. Tabii ki satın alım durumunda kullandığınız banka kartına değişen göre ek ücretlendirmelerin yapılabileceğini de belirtelim. Türkiye’deki oyuncular, Steam’in dolar kuruna geçişiyle birlikte bu hesaplamaları yapmakta git gide zorlanıyorlar ve bazen, banka farkını eklemeyi unutabiliyorlar. Bu nedenle hatırlatmanın faydalı olabileceğini düşündük.

Horizon Forbidden West PC kaç TL?
Oyun, Steam’in aksine Epic Games Store’da yerel fiyatlandırmayla satılıyor.

Öte yandan, Türk oyuncusunun yeni en iyi arkadaşı olan Epic Games Store’da oyun yerel fiyatlandırma ile listelenmiş durumda. Steam’deki fiyatından yaklaşık 300 TL daha ucuza, 1.499 TL’ye Epic Games Store‘da bulabilirsiniz.

Oyuna dair henüz sistem gereksinimleri gibi teknik taraftaki detaylar duyurulmadı. Gelişmelerden sizleri en hızlı şekilde haberdar etmeye devam edeceğiz. Horizon Forbidden West PC çıkış tarihi bu şekildeydi. Ayrıca Aloy’un son olarak PC’ye gelen macerasının daha devam edeceğini de belirtelim. Eğer haberlerimizi faydalı buluyorsanız, görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi ve bildirimleri açmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: