Horizon Forbidden West Geliştiricisi Yeni Oyunu da Onayladı: Aloy’un Macerası Devam Edecek

Paylaş

Bugün Guerilla Games’te gerçekleşen bazı rol değişimlerinin duyurusu ile birlikte stüdyonun yönetim kadrosu değişiyor. Aynı zamanda yeni Horizon oyunu için de yeşil ışık yakıldı. Horizon Zero Dawn ve Forbidden West’i geliştiren stüdyonun yaptığı son açıklamaya göre Aloy’un macerası yeni oyunlarla devam edecek.

Yeni Horizon oyunu geliştirici tarafından onaylandı

Stüdyonun yönetim kadrosundaki değişiklikleri kapsayan son blog yazısıyla bazı değişikliklere gittiği de görülüyor. Stüdyo Direktörü ve Yönetici Yapımcı olarak görev alan Angie Smets, PlayStation Studios’ta “Geliştirme Stratejileri” bölümünün başına getirildi. Guerilla Games ise artık Joel Eschler, Hella Schmidt ve Jan-Bart van Beek tarafından yönetilecek.

Yeni Horizon oyunu ufukta gibi görünüyor.
Aloy, serinin meşhur karakteri.

Ek olarak yapılan açıklama ile birlikte yeni Horizon oyunu / oyunları için de yeşil ışık yakılmış oldu. Yapılan resmi açıklamanın oyunu kapsayan kısmı şu şekilde:

“Guerilla’yı parlak bir geleceğe doğru yönlendiren, Horizon’un dünyasını ve Aloy’un sıradaki macerasını yeni ve heyecan verici çevrim içi projemizle genişleten yeni liderlerimize güvenimiz tam.”

Bu açıklama ile birlikte yeni Horizon oyunu ve serinin üçleme olacağı da doğrulanmış oluyor. Aralık ayında ortaya çıkan söylentilerle çevrim içi bir oyunun yanı sıra “Aloy için destansı tek oyunculu maceralar yaratmaya devam ettiğini” onayladığını da duymuştuk. Ancak Guerilla şu anda Burning Shores DLC’sinden bahsediyor olabilir.

Yeni oyun Decima Engine oyun motoru teknolojisiyle geliştiriliyor ve teknolojik olarak tıpkı Forbidden West’in yaptığı gibi konsolun özelliklerinden tamamen faydalanacağını tahmin ediyoruz. En iyi PlayStation 5 oyunları listemizde de yer alan serinin son oyunu oldukça beğenilmişti. Diğer oyunlar için listemize göz atmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: