KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Türkçe Dil Desteği İle Piyasaya Sürülen Stronghold: Definitive Edition, Steam’de Büyük İlgi Gördü

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde Türkçe dil desteği ile birlikte piyasaya sürülen Stronghold: Definitive Edition, birçok oyuncuyu eski yıllarına doğru geri götürdü. Gerçek zamanlı strateji türünün önemli örneklerinden olan marka, yenilenmiş sürümü ile birlikte oyuncuların beğenisini toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün anlık olarak 9672 gerçek zamanlı oyuncuya ulaşan yapım, çıkışından bu yana geçen altı günlük sürenin ardından kendi rekorunu tazeledi.

Türkçe dil desteği ile birlikte çıkan Stronghold: Definitive Edition, ülkemize özel yerel fiyatlandırmaya da sahip.

Ülkemizdeki oyuncular için Türkçe dil desteğinin ve yerel fiyatlandırmanın önemini hepimiz biliyoruz. Stronghold: Definitive Edition, her ikisini de beraberinde getirmiş. Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülen yapım, Steam’de 134,10 TL’den satılıyor. Ayrıca oyunun çıkış döneminde açıklamalar yapan yapımcı ekip, yeni 2D izometrik strateji oyunlarına olan talebe inandıklarını belirtmişti. Görünüşe göre haklılar da.

Stronghold: Definitive Edition
Stronghold: Definitive Edition

Oyunun çıkış döneminde konuşan Pazarlama Müdürü Nick Tannahill, ”Yeni 2D izometrik strateji oyunlarına olan talebe inanıyoruz. Serimizin 2D köklerine olan yoğun destek, geri bildirim ve sevgi, bu projeyi mümkün kıldı ve oyuncuların ne düşündüğünü duymak için sabırsızlanıyoruz! Stronghold: Definitive Edition, hem serinin kendisi hem de izometrik 2D stratejinin geçmişteki altın çağı adına ekip için bir sevgi emeği oldu. Umarız 2024’ün başlarına kadar güncellemeler ve yeni içerikler sunmaya devam ederken bu durum oyuna da yansır.” demişti. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen oyun, Steam’de 2,257 inceleme ile birlikte oyuncuların %82’sinden olumlu not alabilmiş bir durumda.

Stronghold: Definitive Edition, yepyeni 14 görevlik bir sefer macerası ve kuşatma senaryolarından oluşan 10 görevlik bir ”Castle Trail” modu ekleyerek oyuncuları Marksburg ve Château Gaillard gibi ünlü tarihi kaleleri kuşatmaya çağırıyor. Tabii tüm yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Yenilenmiş görseller, Steam çok oyunculu modu, yeni haritalar, atölye desteği ve Jay Simon ile Christopher Kent’in yeni seslendirmeleri gibi temel birçok bonusu beraberinde getiriyor. Ayrıca yaklaşık iki katına çıkarılmış birlik limitleri, modernize edilmiş kontroller, birçok kalite güncellemesi ve birçok iyileştirme de içeriyor. Yapımcı ekip, bu noktada topluluğu dinlemiş ve çok talep edilen birçok özelliği oyunun çıkışında sunmaya çalışmış.

Stronghold: Definitive Edition
Stronghold: Definitive Edition

Peki Stronghold: Definitive Edition nasıl bir oyun?

Stronghold: Definitive Edition, gerçek zamanlı strateji türünden örneklerin iyice azaldığı bu günlerde nostaljik açıdan birçok strateji severi bir süreliğine tatmin edebilecek bir yapıda. Üstelik Türkçe dil desteğine ve yerel fiyatlandırmaya sahip olmasıyla birlikte seri ile anısı olan oyuncular için oldukça erişilebilir. Eğer siz de seriye dair nostaljik duygular besliyorsanız ve biraz da olsa o eski günlerinizi özlüyorsanız bir göz atmanızda fayda olacaktır.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: