Steam Beta İstemcisi Nedir, Nasıl Katılım Sağlanır?

Paylaş

Steam’e gelecek olan özellikleri önceden denememize ve keşfetmemize olanak sağlayan Steam Beta İstemcisi, aslında her kullanıcıya açık bir seçenek olsa da pek bilinen bir şey değil. Üstelik Steam Beta İstemcisine erişim sağlamak oldukça basit. Adım adım anlatıyoruz!

Adım#1: Steam’de ”Ayarlar” sekmesini açın.

Kulağa çok basit geliyor değil mi? Evet, betaya girmek de en az bu kadar basit. İstemciyi başlattıktan sonra ekranınızın sol en üst kısmında bulunan Steam butonunun üzerine gelin ve ”Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Steam Beta İstemcisi nasıl aktive edilir?
İlk önce ayarlar sekmesini açıyoruz

Adım#2: ”Arayüz” seçeneğine tıklayın ve beta erişiminizi tamamlayın.

Steam uygulamamız üzerinden ayarları açtıktan sonra yapmamız gereken tek şey, karşımıza çıkan menüde yer alan ”Arayüz” butonuna tıklamak ve ardından katılacağımız betayı seçmek. Arayüz menüsüne giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki görselde de görebileceğiniz ”İstemci Beta Katılımı” seçeneğinden ”Steam Beta Update”i seçmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında Steam istemciniz yeniden başlayacak ve beta sürümüne geçiş yapmış olacaksınız.

Steam betaya girme
Arayüz seçeneğine giriş yapıp beta katılımınızı sağlayın

Adım#3: Yeni Steam özelliklerinin tadını çıkarın!

Artık bir Steam Beta üyesisiniz! İstemciye yeni gelen ve beta üyelerine sunulan tüm özellikleri herkesten önce deneyimleyebilir ve dilerseniz Steam’e geri bildirimlerde bulunabilirsiniz. Örneğin biz bu yazıyı hazırlarken, Steam Beta kullanıcılarına özel olarak yayımlanmış bir güncelleme bulunuyor. Bu güncelleme, alışveriş sepeti iyileştirmelerini ve belirli oyunları kütüphaneden gizleyebilme özelliğini beraberinde getiriyor. Bu özellik ilerleyen süreçte herkes için kullanılabilir bir hâle gelecek olsa da beta kullanıcıları ön erişim sağlayarak test edebiliyor.

Peki Steam Beta istemcisinden nasıl çıkılır?

Steam Beta istemcisi, mevcut güncellemelerin nihai sürümlerini temsil etmediği için içerisinde bazı hatalar barındırabilir. Eğer bu hatalar canınızı sıkacak bir noktaya gelirse ve beta istemcisinden çıkmak isterseniz, bu istemciye katılım sağlarken izlediğiniz adımları tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca biraz önce bahsettiğimiz alışveriş sepeti iyileştirmelerini ve belirli oyunları gizleme özelliğini merak ediyorsanız buraya tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Peki siz Steam Beta istemcisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha önce yaşadığınız deneyimleri yorumlarda paylaşarak birçok kullanıcıya ışık tutabilirsiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: