Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Minecraft’ta Renkli Yazı Nasıl Yazılır Anlattık! Tüm Renk Kodları Tek Bir Listede!

Paylaş

Minecraft renk kodları listesiyle güncel renk kodlarını öğrenebilir, sohbet ve tabelalara renkli yazabilirsiniz! Sizler için oyunun tüm renk kodlarını ve Minecraft renkli yazı yazma nasıl yapılır anlattık!

Minecraft Renk Kodları – Tüm Liste

RenkSohbet KoduMOTD KoduHEX KoduGörünüm
Siyah (black)§0 / &0\u00A70#000000Atarita
Koyu Mavi (dark_blue)§1 / &1\u00A71#0000AAAtarita
Koyu Yeşil (dark_green)§2 / &2\u00A72#00AA00Atarita
Koyu Turkuaz (dark_aqua)§3 / &3\u00A73#00AAAAAtarita
Koyu Kırmızı (dark_red)§4 / &4\u00A74#AA0000Atarita
Koyu Mor (dark_purple)§5 / &5\u00A75#AA00AAAtarita
Altın Sarısı (gold)§6 / &6\u00A76#FFAA00Atarita
Gri (gray)§7 / &7\u00A77#AAAAAAAtarita
Koyu Gri (dark_gray)§8 / &8\u00A78#555555Atarita
Mavi (blue)§9 / &9\u00A79#5555FFAtarita
Yeşil (green)§a / &a\u00A7a#55FF55Atarita
Turkuaz (aqua)§b / &b\u00A7b#55FFFFAtarita
Kırmızı (red)§c / &c\u00A7c#FF5555Atarita
Açık Mor (light_purple)§d / &d\u00A7d#FF55FFAtarita
Sarı (yellow)§e / &e\u00A7e#FFFF55Atarita
Beyaz (white)§f / &f\u00A7f#FFFFFFAtarita
Minecraft Renk Kodları Listesi

Minecraft’taki renk kodları bu şekilde. Renklerin sohbet kodlarını kullanarak sohbette renkli bir şekilde yazabilir eğer oynadığınız dünyada ya da sunucuda renk modu bulunuyorsa tabelalara dahi renkli yazabilirsiniz. Ayrıca sunucu sahibiyseniz sunucu açıklamasının (MOTD) dahi renkli yapılabildiğini not düşmek isteriz.

Minecraft’ı orijinal bir şekilde son sürümlerinde oynuyorsanız zaten renkli tabelalar yapmanız mümkün. Tek ihtiyacınız olan tabelanıza bir boyayla sağ tıklamak. Ayrıca aylık ucuz bir abonelik karşılığında orijinal Minecraft nasıl oynanır konusuna değindiğimiz En Ucuz Minecraft Nasıl Oynanır içeriğimize gidebilirsiniz.

Minecraft Sohbette Renkli Nasıl Yazılır?

Minecraft sohbetinde renkli yazmak için bazı eklentilere ihtiyacınız oluyor. Oyunda ne yazık ki tabelalarda olduğu gibi sohbette renkli yazmak pek de mümkün değil. Sadece bu tarz modlara sahip sunucularda ve yeterli yetkiye sahipseniz renkli yazabilirsiniz. Genellikle sohbette renkli yazma yetkileri VIP üyelere ve sunucu yetkililerine veriliyor.

Minecraft Sohbette Renkli Nasıl Yazılır
Sizlere vermiş olduğumuz renk kodları sayesinde Minecraft sohbetinde renkli yazabilirsiniz.

Bu tarz bir Minecraft sunucu eklentisi arıyorsanız Styled Chat ve Essentials eklentilerinden istediğinizi seçip sunucunuza ekleyebilirsiniz. Essentials kullanarak sohbette renkli yazmak istiyorsanız sunucu yöneticisi olmalı ve renk kodlarını doğru formatta kullanmalısınız. Sizlere vermiş olduğumuz renk kodları listesi Essentials eklentisiyle birlikte uyumlu bir şekilde çalışıyor. Gerekli yetkilere sahip olduğunuz taktirde aşağıdaki metni oyuna yapıştırdığınızda kırmızı renkle yazı yazdığınızı görmüş olacaksınız.

  • &cAtarita = Atarita

Minecraft Rengarenk Nasıl Yazılır?

Minecraft’ta rengarenk yazmak için BirdFlop gibi sitelerden yardım almanız gerekiyor. Çok hızlı bir şekilde rengarenk yazı tipi nasıl çalışıyor öğrenmek için aşağıdaki kodu Minecraft’a yapıştırabilirsiniz:

&#FB0808A&#FC3131t&#FC5A5Aa&#FD8484r&#FEADADi&#FED6D6t&#FFFFFFa

Bu kod eğer çalıştıysa RGB bir Atarita yazısı göreceksiniz. Bu kodu oluşturduğumuz siteyse BirdFlop, bu bağlantı üzerinden resmi sitesine giderek kendi RGB mesajınızı oluşturabilir ve sohbette paylaşabilirsiniz.

Minecraft Yazı Format Kodları Listesi

İsimSohbet Kodu MOTD KoduSürüm
Değişen Harfler§k\u00A7kJava / Bedrock
Kalın§l\u00A7lJava / Bedrock
Üstü Çizili§m\u00A7mJava
Altı Çizili§n\u00A7nJava
Italik§o\u00A7oJava / Bedrock
Sıfırlama (Reset)§r\u00A7rJava / Bedrock
Minecraft Format Kodları Listesi

Minecraft yazı formatları bu şekilde. Eşyalarınıza renkli ve kalın isimler vermek istiyorsanız renk kodları listesinden bir renk seçmeli ve yazı formatlarından kalın sohbet kodunu kopyalamalısınız. Tabii bu da eklenti gerektirdiğinden çoğu çok oyunculu Minecraft sunucusunda mümkün olmayabiliyor. Tüm soruları cevapladığımıza göre Minecraft renk kodları listesi içeriğimizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. İyi oyunlar dileriz!

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: