Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Minecraft’ın En İyi 20 Seed Kodunu Listeledik! Köy, Antik Kentler ve Speedrun Denemelerine Uygun Seed Kodları Listesi!

Paylaş

En iyi 10 Minecraft seed kodlarını kullanarak dünyanızı istediğiniz gibi oluşturabilir ve size vereceğimiz koordinatlar sayesinde o tohum kodunun en iyi manzarasına, eşyasına ve hatta Minecraft köy seedine ulaşabilirsiniz! İşte güncel 1.20 ve 1.19 Minecraft tohum kodları listesi!

En İyi Minecraft Seed Kodları – Güncel

Minecraft’ta tek oyunculu ve hatta çok oyunculu sunucuların dünya oluşumunu dilediğimiz gibi ayarlayabilmemizi sağlayan Minecraft tohum kodları sayesinde ister antik kente isterseniz de kiraz biyomuna gidebilir ve güzel manzaraya sahip olduğunu düşündüğünüz noktalara evinizi inşa edebilirsiniz.

En İyi Minecraft Seed Kodları
Minecraft seed kodlarıyla dilediğiniz gibi dünyalar oluşturabilirsiniz!

Tabii bu kodlarla sadece antik kentlere ve kiraz biyomlarına değil istediğiniz her yere gidebilmeniz mümkün. Sitemizde yer alan “İçindekiler” kısmından ilginizi çeken biyomun/bölgenin ve hatta köylerin seed koduna ve koordinatlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Başlamadan önce Minecraft’ı nasıl ucuza oynayabileceğinizi anlattığımız En Ucuza Orijinal Minecraft Nasıl Alınır içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Trailer Chamber Seed Kodu (1.21):

Trial Chamber Seed Kodu: 393235010621814182
Koordinatlar: X = 54, Y = -15, Z = 185

Minecraft Trial Chambers Seed Kodu
Trial Chambers Seed kodunun görüntüsü

Bu tohum kodu sadece Minecraft’ın henüz yayınlanmamış (snapshot) sürümü olan 1.21’de çalışıyor çünkü “Trailer Chamber” bölgesi oyuna bu sürümde eklendi. Daha önceki bir sürümle bu tohum kodunu kullanırsanız dünya istediğiniz şekilde oluşmayabilir ve 1.21 yeniliklerini gözlemleyemeyebilirsiniz.

Ayrıca güncel olarak Minecraft’ın sistem gereksinimlerini listelediğimiz bir içeriğimiz bulunuyor. 1.21 ve diğer sürümlerin sistem gereksinimlerine Minecraft Sistem Gereksinimleri ve Sürümler içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Minecraft Breeze Seedi
Trial Chambers’da bulunan Breeze’ler

Bu dünyayı 1.21 ile oluşturduğunuz taktirde Trailer Chamber’ı koordinatlarına giderek görebilir ve doğrudan girebilirsiniz. Daha öncesinden Minecraft’ın güncelleme duyurularını takip ettiyseniz bu bölgelerde yaratık çağırıcılar (spawner) bulunduğunu ve oyuna yeni eklenen Breeze’i görmüş olabilirsiniz.

Haliyle böyle tehlikeli bir bölgeye yanınızda eşyalarla gitmelisiniz. Zırhlar ve kılıç gibi materyalleri üretmekle uğraşmak yerine bölgeye en yakın olan köyün koordinatlarına (x = 176, z = 64) giderek yemek, zırh, kılıç gibi önemli eşyaları toplayabilirsiniz.

Antik Harabeler (Trailer Ruins) Seed Kodu:

Antik Harabeler Seed Kodu: -78281593317120339
Koordinatlar: x = -152, z = 72

Minecraft Antik Harabeler Seed Kodu
Antik harabe Seed kodunun görüntüsü

Minecraft’ın 1.20 sürümü olan Trails & Tales güncellemesiyle oyuna eklenen antik harabeleri bu seed kodu ve koordinatla birlikte bulabilirsiniz. Bu güncelleme hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz ufak bir açıklama yapalım. Antik harabeler güncellemesi arkeolojiyle ilgili bir güncellemeydi.

Verdiğimiz koordinatlarda da bu antik harabelerden bir tanesine rastlayabilirsiniz. Şüpheli kumları fırçalayarak antik eşyalar elde edebilirsiniz. (Oyuna eklenen Sniffer’ların yumurtaları da şüpheli kumlardan çıkabiliyor.)

Minecraft Arkeoloji Lootları
Arkeolog olarak şüpheli kum ve çakılları süpürerek bu gibi kalıntıları bulabilirsiniz.

Fırça ve bir kürekle antik harabelerdeki şüpheli kum ve çakılları temizledikten sonra antik harabenin nasıl göründüğünü, odalarını ve koridorlarını görebilmeniz mümkün. Ayrıca bu tür harap olmuş yerlerde çok sayıda şüpheli kum/çakıl bulunduğundan birkaç fırçayla birlikte gitmeniz daha iyi olabilir.

Gereksiz blokları kırarak antik yapıları ortaya çıkardıktan sonra bu yapıları daha iyi gözlemlemek adına eski komutla “/gamemode 3” yeni sürümlerdeyse ise “/gamemode spectator” komuduyla izleyici moduna geçebilir ve böylelikle duvarların içerisinden geçerek antik kalıntıları daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca daha fazla hile komutları için oluşturduğumuz Minecraft Hileleri ve Bütün Konsol Komutları içeriğimize göz atabilirsiniz.

8 Antik Şehir (Warden) Seed Kodu:

Antik Şehir Seed Kodu: -3227758055243832981
Koordinatlar: Aşağıda…

Minecraft Antik Kent Seed Kodları
Antik kentlerin bulunduğu noktalar

Warden kentlerinin yakınına ev inşa edip tüm bu kentleri sırasıyla ele geçirmek istiyorsanız bu tohum kodu tam olarak size göre. Tıpkı Minecraft Legends haritası gibi olan bu dünyada oldukça dikkatli olmalısınız çünkü tam 8 adet antik kent bulunuyor. Bu seed koduyla birlikte dünyayı oluşturabilir ve antik kentleri lootlayarak kısa sürede güçlenebilirsiniz.

Tahmin edeceğiniz üzere antik kentler oldukça tehlikeli. Bir antik kent içerisinde onlarca Warden’ın çıkabilmesi bile mümkün. Bu yüzden Wardenların yanına güçlü ekipmanlarla birlikte epey bir yün de götürmelisiniz.

Minecraft Antik Şehir Seed ve Koordinatları
Antik şehirlerde yer alan Warden’ın görüntüsü

Sculk sensörlerini veya Warden çağırma merkezini yünlerle kapatarak etraftaki sandıkları ve değerli eşyaları güvenli bir şekilde toplayabilir ve oradan uzaklaşabilirsiniz. Ayrıca gece görüş iksiri de yaparak etrafı daha net bir şekilde görebilirsiniz. İksir nasıl üretilir bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız Minecraft İksir Yapımı Rehberi içeriğimize göz atabilirsiniz.

 • 1. Antik Şehrin Konumu: X = -2,520 | Y = -616
 • 2. Antik Şehrin Konumu: X = -1,848 | Y = -600
 • 3. Antik Şehrin Konumu: X = -2,088 | Y = -184
 • 4. Antik Şehrin Konumu: X = -2,264 | Y = 104
 • 5. Antik Şehrin Konumu: X = -2,440 | Y = 40
 • 6. Antik Şehrin Konumu: X = -1,864 | Y = 408
 • 7. Antik Şehrin Konumu: X = -2,296 | Y = -488
 • 8. Antik Şehrin Konumu: X = -2,440 | Y = 424

Antik şehirlerin konumu bu şekilde. Madene ihtiyacınız olduğu zaman bu koordinatlara giderek antik kentin etrafında maden arayabilir ve oradaki gizemli sandıkların içerisindeki eşyaları da toplayabilirsiniz.

Minecraft Speedrun Seed Kodu:

Minecraft Speedrun Seed Kodu: 7499203634667178692
Koordinatlar: x = 1619, y = 38, z = -485

Minecraft Speedrun Seed Kodu
Seed kodlarıyla kırılan Speedrun rekorları

Hızlıca ejderhayı kesip Minecraft’ı bitirmek istiyorsanız speedrun seed kodu tam olarak size göre. Bu dünyada zamanlayıcı tutarak Minecraft’ı kaç dakika içerisinde bitirebildiğinizi öğrenebilir ve tekrar tekrar kendi rekorunuzu kırmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca bu seed kodu Speedrun rekoru kırmış Zylenox’un rekoru kırdığı dünyanın kodu. Rekor kırdığı görüntüleri aşağıdan izleyerek bu dünyada nasıl oynanması gerektiğini ve önemli noktaların nerede olduğunu daha detaylıca görebilirsiniz.

Zylenox’un Minecraft Speedrun rekoru kırdığı video

Bu videoyla birlikte speedrun tohum koduyla oluşturulmuş Minecraft dünyasında nasıl rekor kırabileceğinizi öğrenebilir ve Zylenox’un eksik/yanlış yaptığı şeyleri daha düzgün yaparak kendi rekorunuzu ve hatta Minecraft speedrun rekorunu kırmayı deneyebilirsiniz.

Ev Yapmak İçin Karlı Seed Kodu:

Minecraft Ev Yapmak İçin Karlı Seed: 7050622155736149866
Koordinatlar: X = 93 | Z = 2,655

Minecraft Ev Yapmak İçin Seed Kodu
Ev yapmak için uygun seed dünyasının görüntüsü

Evinizi, dağın başına veya eteklerine karlı bir bölgeye inşa etmek ve pencerenizden baktığınızda güzel bir manzarayla karşılaşmak istiyorsanız bu ev yapmak için uygun tohum kodunu kullanabilir ve evinizi buraya inşa edebilirsiniz.

Bu dünyada ulaşım oldukça zorlu gözükse de güzel büyülere sahip netherit kazmalar ve fener güçlendirmeleriyle birlikte tüneller kazıp raylarla metro hatları inşa ederek dış dünyayı keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Kiraz Ağacı Biyomu Seed Kodu:

Kiraz Ağacı Biyomu Seed Kodu: 1691256543523180978
Koordinatlar: X = 11,980 | Z = 1,400

Minecraft Kiraz Ağacı Biyomu Seed Kodu
Kiraz ağaçlarının bulunduğu Seed kodunun dünyası

Karlı değil de onun aksine kiraz ağaçlarıyla kaplı bir dağın ortasına ev yapmak istiyorsanız bu tohum kodu oldukça hoşunuza gidebilir. Dağın içerisindeki ovayı meşaleler veya asmalı fenerlerle aydınlatarak daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Karlı biyomun aksine Minecraft kiraz ağacı seed kodunda ovanın ortasında bir göl bulunduğundan burada balık tutabilir ve tarım yaparak yemek sorununu halledebilirsiniz. Ayrıca nehirleri takip ederek dar madenleri bulabilir dağın oyuklarından da kömür, demir, altın ve hatta zümrüt gibi değerli madenler toplayabilirsiniz.

Jungle Seed Kodu:

Minecraft Jungle Seed Kodu: 5247619261862256596
Koordinatlar: Doğum (Spawn) noktası

Minecraft Jungle Seed Kodu
Jungle Seed kodunun dünyasına ait görüntü.

Dünyaya girdiğiniz gibi Jungle biyomunda olmak istiyorsanız bu Minecraft tohum kodunu kullanarak yeni dünyanızı oluşturabilirsiniz. Etraftaki bambuları tahta kılıçlarla toplayarak kendinize ev yapabilir ve X= -150, Z= -150 koordinatlarına giderek tapınakta bulunan sandıkları toplayabilirsiniz.

Ormanın derinliklerine inmek istiyor ya da farklı bir bölgeye geçmek istiyorsanız X = -1,000, Z= 0 koordinatlarında, nehrin karşısında bulunan farklı bir Jungle biyomuna geçiş yapabilirsiniz. Keşfettiğiniz ve ev için güzel olduğunu düşündüğünüz bir yere evinizi yapabilirsiniz. Tavsiye vermek gerekirse, bu bölgelerde bambu evler veya ağaç evler oldukça şık görünüyor.

Minecraft En İyi Köy Seedleri:

Minecraft seed kodları arasında en çok merak edilenler köy seedleri. Birbirinden güzel Minecraft köy seed kodlarını sizler için listeledik!

Minecraft En İyi Köy Seedleri
Minecraft en iyi köy seedlerini listeledik!

 • Köy Seed Kodu: -2778224909341529171
 • Bölge: Savanna
 • Köy Koordinatları: X= 705, | Y= 62, | Z= 225
 • Sürüm: Java

 • Köy Seed Kodu: 5636173029472278327
 • Bölge: Ormanlar
 • Köy ve Mineshaft’in Koordinatları: X= 215, | Y= 9, | Z= -261
 • Sürüm: Java

 • Köy Seed Kodu: -4541735665408914819
 • Bölge: Ormanlar
 • Köy Koordinatları: X= 272, | Y= 82, | Z= 249
 • Sürüm: Bedrock

 • Seed Kodu: -997106344756191692
 • Karlı Biyomdaki Köyün Koordinatları: X= 200, | Y= 112, | Z= -328
 • Tayga Biyomundaki Köyün Koordinatları: X= -216, | Y= 77, | Z= -248
 • Sürüm: Bedrock

En iyi Minecraft köy seedleri bu şekilde. İstediğiniz Minecraft sürümünde (Java, Bedrock) verdiğimiz tohum kodlarıyla dünyayı oluşturabilir ve köy koordinatlarına giderek köylerdeki sandıkları ve diğer eşyaları toplayabilir ya da köye kendi evinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca bu seed kodlarındaki farklı köyleri merak ediyorsanız bu bağlantıya tıklayarak Chunkbase’in resmi sitesine gidebilir ve kullandığınız seed kodlarını yazarak dünyanızdaki oluşumları inceleyebilirsiniz.

Minecraft Seed Kodu Nereye Yazılır?

Seedler oldukça güzel ancak bu kodlar nereye yazılıyor? Minecraft seed kodu nereye yazılır merak ediyorsanız hem Java hem de Bedrock sürümü için nasıl yapıldığını anlattık:

Minecraft Seed Kodu Nereye Yazılır (Java)
Minecraft seed kodu, dünya oluşturulurken yazılır.

(Java) Minecraft Seed Kodu Nereye Yazılır?:

 • Minecraft’ı açın.
 • Tek Oyunculu seçeneğine tıklayın.
 • Ardından “Yeni Dünya Oluştur” sekmesini açın.
 • Dünya ayarlarını dilediğiniz gibi ayarlayın.
 • Ardından Seed kodunu aktifleştirmek için “Daha Fazla Dünya Ayarı” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen pencerede uzun bir boş satır bulunuyor. Dilediğiniz Minecraft seed kodunu buraya yerleştirerek dünyayı oluşturun.

Minecraft’ın Java sürümünde seed koduyla dünya oluşturmak gördüğünüz üzere oldukça basit. Şimdi gelelim Bedrock’a…

Minecraft Bedrock Seed Kodu Nereye Yazılır
Minecraft Bedrock’ta seed kodları dünya oluştururken yazılır.

(Bedrock) Minecraft Seed Kodu Nereye Yazılır?:

 • Dünya Oluştur” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından “Gelişmiş Dünya Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 • İstediğiniz Seed kodunu görmüş olduğunuz boş kutucuğa yapıştırın.
 • Gerekli tüm dünya ayarlarını yaptıktan sonra dünyayı oluşturun.

Minecraft Bedrock’ta Seed kodu nereye yazılır sorusunun cevabını öğrenmiş oldunuz. Listemizden beğendiğiniz veya istediğiniz Minecraft en iyi köy Seed kodunu seçerek oyuna başlayabilirsiniz.

Böylelikle Minecraft Seed kodları listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizin de kullandığınız ve beğendiğiniz tohum kodları varsa yorumlar kısmından diğer Minecraft severlerle paylaşmayı unutmayın!

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: