Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Hile Koduyla Minecraft’ta En Yakın Köy Nasıl Bulunur Anlattık! Tüm Biyomlar, Tek Kod!

Paylaş

Minecraft köy bulma kodu sayesinde size en yakın olan köyü bulabilir ve dilerseniz ışınlanabilir dilerseniz de haritayı keşfederek köylere gidebilirsiniz! Bilmeniz gereken tek şey şu ki, bu kod çevrim içi sunucularda veya hilelerin kapalı olduğu tek oyunculu dünyalarda kesinlikle çalışmıyor.

Minecraft Köy Bulma Kodu Nasıl Çalışır?

Köy bulma kodu telefon ve bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışan bir oyun komutu ya da hilesi. Köylerin nasıl bulunacağına geçmeden önce eğer yeni bir Minecraft dünyası oluşturuyorsanız En İyi Minecraft Seed Kodları listemize kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.

Minecraft Köy Bulma Kodu Nasıl Çalıştırılır
Sadece tek bir komut yardımıyla dünyanızdaki köyleri bulabilir ve ışınlanabilirsiniz.

Köyleri kolaylıkla bulmamıza yarayan bu hile kodunun çalışması için oynadığınız dünyada hileler aktif olmalı. Çok oyunculu bir sunucuda oynuyorsanız ve sunucu sahibi siz değilseniz bu hile kodunu çalıştıramaz ve haliyle de köy bulamazsınız. Oyundaki tüm hile kodlarına Minecraft Hileleri ve Bütün Konsol Komutları içeriğimizden erişebilirsiniz.

Sunucularda Köy Bulma Kodu Nasıl Çalıştırılır?

Minecraft Ücretsiz Sunucu Açma Siteleri sayesinde bir sunucu oluşturup arkadaşlarınızla birlikte oynuyorsanız bu hileyi uygulayabilmek için kullandığınız servis sağlayıcısının resmi internet sitesini ziyaret edip sunucunuzun konsol sekmesine girmelisiniz. Ardından aşağıdaki komutu yazıp kendinizi veya arkadaşınızı sunucu yöneticisi olarak terfi etmelisiniz.

Minecraft Köy Bulma Kodu Nedir
Minecraft hile kodları sayesinde size en yakın köyü bulabilirsiniz.
 • [OYUN İÇİ KODU]: /op [kullanıcı_adı]: Bu kod sadece oyun içerisinde yazılabilir ve yazıldığı taktirde kullanıcı adı belirtilen kişiye sunucu yöneticisi yetkisi vererek tüm hileleri kullanabilir izni verilir.
 • [KONSOL KODU]: op [kullanıcı_adı]: Konsol komutlarında “/” işareti olmadığından dolayı bir Minecraft konsolu yardımıyla yönetici olmak istiyorsanız

Bu Minecraft kodu sayesinde çok oyunculu sunucularda yönetici olacak ve dilediğiniz tüm hileleri kullanabileceksiniz. Bu yetki seviyesi oldukça yüksek olduğundan tanımadığınız veya güvenmediğiniz kişilere “OP” yetkisi vermemelisiniz.

Dünyalarda Köy Bulma Kodu Nasıl Çalıştırılır?

Tek oyunculu dünyada oynuyorsanız ve dünyayı yaratırken “Hilelere İzin Ver” seçeneğini aktifleştirmeden oyuna başladıysanız da aşağıdaki yöntemleri uygulayarak dünyanızda geçici bir şekilde hileleri aktifleştirebilirsiniz.

Minecraft Köy Bulma Hilesi
Köy bulma hilesini kullanabilmek için dünyanızda ya da sunucunuzda yönetici yetkisine sahip olmalısınız.
 • Minecraft dünyanıza giriş yapın.
 • Klavyenizden “ESC” tuşuna basın.
 • Ardından “Yerel Ağda Paylaş” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan pencereden “Hilelere İzin Ver” seçeneğini açın ve gerekli diğer ayarlamaları yapın.
 • Ayarları değiştirdikten sonra uygulamak için “Yerel Ağda Paylaş” seçeneğine basın.

Tek oyunculu dünyanızı yerel ağda paylaştıktan sonra hilelere izin verdiğinizden dolayı tüm hileleri kullanabiliyor olacaksınız. Bu sadece bir Minecraft oturumu için geçerli bir yöntem olduğundan oyuna girdiğinizde her defasında bu yöntemlerle birlikte hileleri aktifleştirmeniz gerekiyor. (Tabii hile kodlarını kullanacaksanız.)

Minecraft Köy Bulma Hilesiyle En Yakın Köy Nasıl Bulunur?

Minecraft’ın eski sürümlerinde en yakındaki köyü bulmak için sadece tek bir komuta sahiptik ancak bu durum yeni güncellemelerle birlikte değişti. Artık her biyom için farklı bir kod var ve bu hile kodları sayesinde spesifik bir biyomdaki köyü bulabiliyoruz. İşte güncel 1.21 sürümüyle kullanılabilecek köy bulma hileleri:

Minecraft Locate Hilesi
 • /locate structure #minecraft:village: Eski sürümlerde de geçerli olan en yakın köyü bulma kodu.
 • /locate structure minecraft:village_desert: En yakın Çöl biyomundaki köy bulma kodu
 • /locate structure minecraft:village_plains: En yakın Ormanlar (Plains) biyomundaki köyü bulma kodu
 • /locate structure minecraft:village_savanna: En yakın Savanna biyomundaki köyü bulma kodu
 • /locate structure minecraft:village_snowy: En yakın Kar (Snowy) biyomundaki köyü bulma kodu
 • /locate structure minecraft:village_taiga: En yakın Tayga (Taiga) biyomundaki köyü bulma kodu

Minecraft’ı orijinal bir şekilde son sürümlerini oynuyorsanız bu hile kodlarını kullanarak istediğiniz bölgedeki köyleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Daha önceden sizler için aktardığımız En Ucuza Orijinal Minecraft Nasıl Alınır içeriğimizden de oyunu, aylık düşük bir ücret karşılığında nasıl orijinal bir şekilde oynayabileceğinizi anlatmıştık.

Minecraft Köye Işınlanma Kodu Nedir, Nasıl Çalışır?

Minecraft köye ışınlanma kodu aslında “/locate” koduyla da oluyor. Tek yapmanız gereken yukarıdaki maddelerden istediğiniz bölgeyi seçip oyuna ya da konsola yapıştırmak. Bu kodu oyundan çalıştırırsanız şöyle bir mesaj alacaksınız: En yakın minecraft:village_plains tam olarak [X, Y, Z] konumunda (X blok mesafede)

Minecraft Köye Işınlanma Hilesi
“/locate” hilesini çalıştırdıktan sonra yeşil yazılı koordinata tıklayarak köye ışınlanabilirsiniz.

Köyün kaç blok uzaklıkta olduğunu belirten parantez içerisinde yer alan ifadenin yeşil renkli olduğunu göreceksiniz. Yeşil yazının üzerine geldiğinizde “Işınlanmak İçin Tıklayın” ifadesiyle karşılaşacaksınız. Tıkladığınız taktirde sohbete otomatik bir şekilde köyün koordinatlarına ışınlanma kodu yazılacak. Geriye kalan tek şey klavyeden “Enter” tuşuna basıp kodu göndermek.

Köy bulma kodu olan “/locate” komutunu kullanmadan köye ışınlanmak için şu adımları izleyin:

 • Hilelerin aktif olduğunu doğrulayın, açık değilse aktifleştirin.
 • Sohbeti açın ve ardından “/tp X Y Z” yazarak gönderin. (X, Y ve Z koordinat bilgileriyle değiştirilmelidir.)

Köye ışınlanmak görmüş olduğunuz üzere oldukça basit. Köy bulma kodu ya da köye ışınlanma kodu sayesinde doğrudan istediğiniz yere ışınlanabilirsiniz. Bu konuya bir not düşmek gerekirse Minecraft köye ışınlanma kodu, sadece aktifleştiren oyuncu için geçerli olduğundan her oyuncu kendisi yazmalı ve yazacak her oyuncunun yönetici izni bulunması gerekiyor.

Minecraft Köy Bulma Sitesi Kullanarak Köy Nasıl Bulunur?

Minecraft’ı uzun bir süredir oynuyorsanız Minecraft köy bulma sitesi gibi üçüncü parti yazılımların olduğunu biliyorsunuzdur. Bu siteler sayesinde seed (tohum) kodlarıyla birlikte dünyanızdaki tüm biyomları, yapıları, köyleri, madenleri ve hatta end geçit portallarını dahi görebilmeniz mümkün.

Dünya Seed Kodu Nasıl Öğrenilir?

Peki Minecraft dünyasının seed kodu nasıl öğrenilir? Oldukça basit. Tek bir kod sayesinde dünyanızın oluşturma kodunu öğrenebilir ve kopyalayarak bu tarz dünya görüntüleme sitelerine yapıştırabilirsiniz. Daha önceden de söylemiş olmamıza rağmen bir konuyu tekrar edelim. Bu tarz kodları aktifleştirmek için Minecraft hilelerini aktifleştirmeniz gerekiyor. Şimdi gelelim dünyanın seed kodu nasıl öğrenilir onu anlatmaya.

Dünyanızda ya da sunucunuzda hileleri aktifleştirdiyseniz şu adımları uygulayarak dünyanızın seed kodunu öğrenebilirsiniz:

Minecraft Dünyanın Seed Kodunu Öğrenme
Dünyanızın seed kodunu öğrenmek için hileleri aktifleştirmeniz gerekmekte.
 • Dünyanıza ya da yöneticisi olduğunuz sunucuya girin.
 • Sohbeti açın ve ardından şu kodu yapıştırın: /seed
 • Dünya oluşturucusu kodunu panonuza kopyalamak için yeşil renkle yazılmış sayılara tıklayın.
 • Tebrikler! Dünyanızın seed kodunu öğrendiniz ve başarıyla kopyaladınız!

Dünyanın seed kodunu bu aşamaları sırasıyla uyguladıysanız ve herhangi bir hata koduyla karşılaşmadıysanız başarılı bir şekilde öğrendiniz ve panonuza kopyaladınız. Şimdi gelelim Minecrafty köy bulma sitesine bu seed kodu nasıl yapıştırılır ve dünya nasıl görüntülenir sorusunun cevabına.

Minecraft Köy Bulma Sitesini Kullanarak Dünya Nasıl Görüntülenir?

 • Bu bağlantıya tıklayarak Chunkbase’in resmi Seed Map sayfasına gidin.
 • Karşınıza çıkan kutucuklardan ilkine Minecraft dünyanızın seed kodunu yapıştırın.
 • Dünyayı oluşturduğunuz Minecraft sürümünü ayarlayın.
 • Görüntülemek istediğiniz bölgeyi seçin. (Dünya, Nether ve End)
 • Hemen alt tarafta yer alan “Features” seçeneklerinden görüntülemek istediğiniz bölgeleri seçin. (Köy bulmak istiyorsanız köyleri de seçmelisiniz.)
Minecraft Köy Bulma Sitesi
Chunkbase’in Seed Map sayfasıyla dünyanızı görüntüleyebilirsiniz.

Böylelikle Minecraft köy bulma koduna dair tüm önemli noktalara değindik. İçeriğimizin ortalarında da bahsettiğimiz üzere bu hile kodları farklı Minecraft sürümlerinde değişiklik gösterebiliyor. Her daim güncel tuttuğumuz Minecraft Sistem Gereksinimleri ve Sürüm Farklılıkları içeriğimizden hem oyunun sistem gereksinimlerine hem de yeni gelen Minecraft sürümlerinin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: