Minecraft Örs Yapımını ve Ne İşe Yaradığını Anlattık!

Paylaş

Minecraft örs yapımı sayesinde eşyalarınıza birbirinden farklı büyüler basabilmeniz mümkün. Peki nasıl yapılıyor bu örs, tam olarak ne işe yarıyor? Büyü basmayı, isim değiştirmeyi ve alet onarmayı sağlayan örs hakkında tüm detayları sizler için aktardık!

Minecraft Örs Ne İşe Yarar?

Minecraft’ta örs, büyüleri veya aletleri birleştirmeye, eşyaları yeniden adlandırmaya ve hatta kırılmış eşyaları tamir etmeye yarar. Örs kullanarak dilediğiniz büyüyü eşyanıza basabilir ya da bir başka büyülü eşyayla kullandığınız eşyayı birleştirerek daha güçlü bir seviyede büyü elde edebilirsiniz.

Minecraft Örs Ne İşe Yarar
Örs ile eşyalarınızı tamir edebilir, büyü basabilir ya da büyülü kitapları birleştirebilirsiniz.

Kırılan eşyaları tamir etmek içinse eşyanın materyaliyle birleştirebilir ya da aynı türde başka bir eşya üreterek örste birleştirebilir ve büyülerini koruyarak tamir edebilirsiniz. Örneğin dayanıklılığı azalmış netherit kazmayı tamir etmek için farklı bir netherit kazmayla birleştirmeniz gerekmekte. Taktiklerle birlikte en kolay netherit nasıl toplanır anlattığımız Minecraft Netherite Katmanı Ve Bulma Taktiği içeriğimize göz atarak daha fazla netherit elde edebilirsiniz.

Örs üzerinde büyüleri birleştirmek istiyorsanız öncelikle büyüye ihtiyacınız olacak. Haliyle büyülü kitaplar elde etmek için büyü masası yapmanız da gerekiyor. Daha öncesinden tüm detaylarıyla aktardığımız Minecraft Büyü Masası Yapımı ve 30 Seviyeli Büyü Yapma içeriğimize giderek büyü masasının da nasıl yapıldığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Minecraft Örs İle Büyü Basma Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta örs ile büyü basmak için öncelikle ilk boşluğa büyü eklemek istediğiniz aleti yerleştirmeli, ikinci boşluğa da istenen büyüyü yerleştirmelisiniz. Büyü birleştirmek ya da basmak tecrübe puanı gerektirdiğinden büyülerinizi eşyalara işlemek için yeterli seviyede olmalısınız.

Minecraft Örs İle Büyü Basma Yöntemi
Güçlendirmek istediğiniz aleti birinci boşluğa, basmak istediğiniz büyüyü ikinci boşluğa yerleştirerek eşyalarınıza büyü ekleyebilirsiniz.

Ne kadar fazla büyü bulunuyorsa gereken tecrübe (XP) miktarı da o kadar artacağından eğer güçlü bir kılıca eksik bir büyüyü ekliyorsanız epey bir tecrübe puanı biriktirmelisiniz. Bunun da çeşitli yolları olsa da çoğu oyuncu enderman sistemi gibi otomatik XP farm’ı inşa ediyor.

Örs Üretmek İçin Neler Gerekli?

Minecraft örs yapımı için tek ihtiyacınız olan materyal demir külçesi. 3 adet demir blok ve 4 adet demir külçesiyle birlikte bir adet örs üretebilirsiniz. Bu da tam olarak 31 adet demir demek. Yakın bir zamanda madene indiyseniz ya da evinizin çevresinde köylü ve zombi kullanarak otomatik olarak çalışan demir golem sisteminiz varsa kolay bir şekilde örs yapabilirsiniz.

Madene inip epey bir demir cevheri topladıysanız bunları ısıtmanın en kolay yolu maden fırını kullanmak. Daha öncesinden hazırladığımız ve aşama aşama anlattığımız detaylı rehbere Minecraft Maden Fırını Yapımı içeriğinden ulaşabilir ve demir gibi daha birçok cevherinizi 2 kat daha hızlı eritebilirsiniz.

Minecraft Örs Yapımı: Adım Adım Nasıl Yapılır?

  • Örs yapımı için gerekli malzemeleri çantanıza alın.
  • Çalışma masasını açın.
  • İlk sıraya yan yana üç adet demir blok yerleştirin.
  • Ardından ortaya bir adet demir külçesi yerleştirin.
  • En alt satıra yan yana üç adet demir külçesi yerleştirin.
Minecraft Örs Yapımı Tarifi
Bir adet örs yapımı için toplamda 31 adet demire ihtiyacınız var.

Minecraft örs yapımı görmüş olduğunuz üzere oldukça basit. Tek gereken şey biraz demir ve örs yapım tarifi. Bir defa örs ürettiğiniz taktirde oyunun kendi içerisinde bulunan yeşil kitapçığı kullanarak örs tarifini görebilir ya da tekrardan bu içerikten yardım alabilirsiniz. Oyun içerisindeki kitapçıkta tarifleri görüntülemek için daha öncesinden o eşyayı üretmek gerektiğinden tekrar bu içerikten yardım almak daha doğru bir seçenek olabilir. Özellikle sık sık oyun dünyası ya da sunucu değiştiriyorsanız üretim kitapçığını kullanmak pek de mantıklı olmayabiliyor.

Konu hakkında bir videolu rehbere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki rehberden yardım alabilir ve kolaylıkla istediğiniz kadar örs üretebilirsiniz.

Minecraft Örs Yapımı Videolu Anlatımı
Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
17 Nisan 2024 18:01

süper

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: