Minecraft Büyü Masası Yapımını ve En İyi Büyüleri Elde Etmek İçin 30 Seviye Büyü Nasıl Yapılır Anlattık!

Paylaş

Minecraft büyü masası yapımı sayesinde eşyalarınıza büyüler basarak güçlendirebilirsiniz. Büyü masasının etrafına kitaplıkların dizilimini ve 30 seviyelik büyü masasının yapımına kadar tüm detayları açıkladık!

Minecraft Büyü Masası Yapımı İçin Neler Gerekir?

Büyü masası yapımı için 4 tane obsidyen, 2 tane elmas ve 1 tane de kitaba ihtiyacınız var. Obsidyen ve elmas genellikle aynı katmanda bulunduğu için elmas katmanına inerek iki materyali birden toplayabilirsiniz. Ayrıca obsidyen sadece elmas kazmayla kırıldığından topladığınız elmaslarla önce elmas kazma yapabilir ardından obsidyen toplayabilirsiniz. Ayrıca oyunun hangi sürümlerinde elmas daha fazla çıktığını aktardığımız Minecraft Elmas Katmanı içeriğimizden yardım alarak elmas ve obsidyen toplayabilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası Kitap Dizilimi
Kitaplıkları büyü masasına 1 blok uzak olacak şekilde yerleştirmelisiniz.

Kitap yapımı da oldukça basit ancak yine de yardıma ihtiyacınız varsa bu soruyu da Minecraft Kitap Yapımı içeriğinde değinmiştik. Tüm gerekli materyallerin nasıl üretildiğini biliyorsanız tüm malzemeleri çalışma masasında birleştirmeye hazırsınız demektir.

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

  • Çalışma masasını açın.
  • En alt sıraya üç adet obsidyen yerleştirin.
  • Ortaya obsidyen koyun.
  • Ortadaki obsidyenin sağına ve soluna elmas külçesi yerleştirin.
  • Son olarak ortadaki obsidyenin üzerine kitap yerleştirin.
  • Ürettiğiniz büyü masasını çantanıza alın.
Minecraft Büyü Masası Yapımı
Minecraft büyü masası yapımı için 4 adet obsidyen, 2 adet elmas ve 1 adet kitaba ihtiyacınız var.

Yukarıdaki adımlardan görmüş olacağınız üzere büyü masası yapımı oldukça basit. Yeni bir dünyaya ya da sunucuya başladıysanız bu malzemeleri erken oyunda toplamanız biraz zor olabilir ancak yine de sadece büyü masasını elde etmek epey kolay. Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Minecraft’ın en iyi sunucularını listelediğimiz En İyi 10 Minecraft Sunucuları içeriğimize kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.

Büyü masasını yapmak kolay ancak 30 seviyeye ulaştırmak biraz uğraştırabiliyor. Minecraft’ta kitaplık yardımıyla büyü masalarının seviyeleri artırabiliyor. Haliyle seviye artması daha iyi büyü çıkmasına da yardımcı oluyor.

Minecraft Büyü Masası İçin Kaç Kitaplık Gerekiyor?

Toplamda 15 adet kitaplık gerekiyor. Bunları doğru şekilde yerleştirerek büyü masasını güçlendirebilirsiniz. Basit bir matematikle elinizdeki kitaplık sayısını 2 ile çarparak büyü masasının kaç seviye olduğunu hesaplayabilir ya da büyü basmaya çalışarak maksimum kaç seviye olduğunu öğrenebilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası İçin Kaç Kitaplık Gerekiyor
Büyü masasını 30. seviyeye ulaştırmak için toplamda 15 adet kitaplık gerekiyor.

Kitaplık yapmak için kitap ve tahtaya ihtiyacınız var. Bunları çalışma masasında birleştirerek kitaplık elde edebilirsiniz. Genellikle kitap yapmak için gereken materyallere ulaşmak biraz zor olduğundan eğer yeni bir dünyaya başladıysanız bolca inek kesmenizi tavsiye ederiz.

Minecraft Büyü Masası 30 Level Yapma

Minecraft büyü masası 30 level yapmak için 15 adet kitaplığı büyü masasının etrafına koymalısınız. Her koyduğunuz kitaplık başına 2 seviye artırdığınızdan dolayı eğer elinizde yeterli sayıda kitaplık yoksa geçici olarak daha düşük seviye bir büyü masası yapabilirsiniz.

Kitaplıkları da doğru bir şekilde yerleştirmediyseniz büyü masasının seviyesinin artmadığını göreceksiniz. Bir alt başlıkta da kitaplıkları nasıl doğru bir şekilde yerleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası Kitap Dizilimi Nasıl Olmalı?

Kitaplıklar büyü masasının etrafını çevirecek şekilde ve arada 1 blok olacak şekilde yerleştirilmeli. Ayrıca büyü masasının çaprazına kitaplık yerleştirilmemeli. Yanlış yerleştirdiğiniz kitaplıkları ipeksi dokunuş büyüsüne sahip bir baltayla kırarak doğrudan çantanıza alabilir ya da büyüsüz baltayla sadece kitapları alabilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası Kitap Dizilimi Nasıl Olmalı
Kitaplıkları büyü masasına 1 blok uzak olacak şekilde yerleştirmelisiniz.

Dizayn olarak dilediğiniz şekilde bir büyü odası inşa edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta kitaplıkların büyü masasına olan uzaklığı 1 blok olmalı yani arada 1 blok kadar boşluk kalmalı. Yüksek grafik ayarlarında oynuyorsanız kitaplıklardan büyü masasına doğru giden bir efekt görebilirsiniz. Bu, kitaplıkları doğru şekilde yerleştirdiğinizin bir göstergesi olduğundan eğer herhangi bir kitaplıktan efekt çıkmıyorsa yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz.

Tüm soruları yanıtladık ve Minecraft büyü masası yapımı içeriğinin nihayet sonuna geldik. Ayrıca videolu rehbere ihtiyacınız varsa aşağıdaki YouTube videosundan büyü masası nasıl yapılır ve güçlendirilir öğrenebilirsiniz.

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: