Minecraft Kitap Yapımı – Yazılabilir Kitap ve Dahası!

Paylaş

Minecraft kitap yapımı sayesinde kitaplarınıza büyüler basabilir hatta mürekkep kesesi ve tüyle birleştirerek defter haline getirebilirsiniz. İki tarifi de tek bir içerikte birleştirerek nasıl yapıldıklarını ve gereken malzemelerini açıkladık!

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır, Neler Gerekir?

Minecraft kitap nasıl yapılır sorusunun cevabı için iki adet materyale ihtiyacınız var. Biri kağıt, ki bu şekerden yapılabiliyor. Diğeriyse deri. Ardından üç kağıt ve bir deriyi çalışma masasında birleştirerek 1 adet kitap elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda kitaplar köylülerden de satın alınabiliyor. Tüm köylülerin mesleklerini ve neler sattıklarını birer birer aktardığımız Minecraft Köylü Meslekleri ve Ticaret Tabloları içeriğimize göz atabilir ve kitap takaslayan köylüleri öğrenebilirsiniz.

Minecraft Kitap Yapımı Tarifi
Minecraft’ta kitap yapımı için üç adet kağıda ve bir adet deriye ihtiyacınız var.

Bir diğer kitap elde etme yoluysa balık tutmak. Büyülü bir oltaya sahipseniz denizden kitap ve hatta büyülü kitaplar tutabilir ve beğenmediğiniz büyüleri bileme taşında kaldırabilirsiniz. Balık tutarken eşyaların hangi olasılıkla geldiğini açıkladığımız Minecraft Balıkçılık Rehberi içeriğimize de göz atabilirsiniz. Şimdi gelelim kitap yapmak için gereken malzemelere…

Kitap Yapmak İçin Neler Gerekiyor?

Kitap üretmek için gereken malzemeler içeriğimizin başında söylediğimiz üzere kağıt ve deri. Kağıt üretimi bildiğiniz üzere şeker kamışlarından. Evinizin yakınlarında sahil varsa kıyı boyunca gezerek şeker kamışı toplayabilirsiniz. Özellikle çöl ve bataklık biyomlarında şeker kamışları oldukça fazladır. Eviniz bu bölgelerin yakınında ya da içerisindeyse epey şanslısınız demek.

Diğer materyalse deri. Oyunda sadece ineklerden ve atlardan çıkıyor. Çevrenizde inek sürüsü illa ki yaşıyordur, tabii daha önceden bu inekleri pişirip yemediyseniz. Çiftlik inşa edip inekleri toplayabilir ve çiftleştirebilirsiniz ya da daha sonra bunu yapmak istiyorsanız uzaklardaki inekleri kesebilirsiniz. Çevrenizde at dışında başka bir canlı yaşamıyorsa bu atları kesmek yerine eyer takıp inek arayabilirsiniz çünkü atlardan deri düşme olasılığı ineklere oranla daha düşük. Eyeri nasıl elde edebileceğinizi de Minecraft Eyer Yapımı içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Minecraft Kitap Yapımı İçin Gerekenler
Minecraft kitap yapımı için bolca şeker kamışına ihtiyacınız olacak.

İnekler, öldüklerinde etlerini her zaman düşürseler de bazen deri düşürmezler. Bu noktada tavsiye vermek gerekirse Ganimet büyüsü içeren bir kılıçla inekleri öldürün. Maksimum 3 seviyesine kadar ulaşan bu büyü, oyundaki büyü masası yardımıyla elde edilebiliyor. Büyü masası yapmak içinse en temel malzeme elmas. Daha öncesinden hazırladığımız Minecraft Elmas Katmanı ve Elmas Bulma Taktiği içeriğimizden güncel ve eski Minecraft sürümlerinde elmas nasıl daha kolay bulunur öğrenebilirsiniz. Tüm malzemeleri tamamladıysanız artık kitap üretmeye hazırsınız.

Minecraft Kağıt Yapımı Tarifi

Kitaplık elde etmek için Minecraft kağıt yapımı tarifine ihtiyacınız var. Evinizin etrafında yetişmiş olan şeker kamışlarını toplayıp bir kısmıyla kağıt yapabilir geriye kalan kısmıyla evinizde yetiştirebilirsiniz. Burada bir tavsiye vermek gerekirse ilk başta toplamış olduğunuz tüm şeker kamışlarını doğrudan kağıt yapmaya harcamayın. Artık bunun için çok geçse ilerleyen zamanlarda işiniz zorlaşacak çünkü elitra (kanat) bulduğunuzda tekrardan kağıda ihtiyacınız olacak.

Minecraft Kağıt Yapımı
Minecraft kağıt yapımı için çalışma masasına üç adet şeker kamışını yan yana koymalısınız.

Tekrardan evinizin etrafındaki kıyılarda dolaşıp teker teker şeker kamışı aramaktansa evinizin bahçesine bir şeker kamışı tarlası kurabilir ya da kızıltaş sistemi inşa ederek tamamen otomatik bir şekilde çalışan şeker kamışı sistemi yapabilirsiniz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda da kağıda ihtiyacınız olduğunda sandıklarınızda biriken şeker kamışlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Konuyu daha fazla dağıtmadan kağıdın çalışma masasında nasıl üretildiğine geri dönelim. Toplamış olduğunuz şeker kamışlarını çantanıza aldıktan sonra çalışma masasından üç adet şeker kamışını yan yana koyarak kağıt elde edebilirsiniz. Üç adet şeker kamışıyla toplamda üç tane kağıt elde edebilirsiniz. Bu da zaten bir adet kitap yapmak için yeterli.

Minecraft Kitap Yapımı Tarifi

Tüm malzemeleri topladıysanız yapılması gereken tek şey bu malzemeleri çalışma masasında ya da çantanızdaki üretim yerinden kağıtlarla derileri birleştirmek. Çalışma masasında malzemeleri nereye yerleştirdiğinizin pek bir önemi olmasa da kağıtlar, derinin etrafını çevirir gibi olması gerekiyor. Aksi taktirde kitap üretemeyebilirsiniz.

Minecraft Kitap Yapımı Nasıl
Üç adet kağıdı ve bir tane deriyi birleştirerek bir adet kitap yapabilirsiniz.

Minecraft kitap yapımı işlemlerini tamamladıktan sonra doğrudan kitaba yazı yazamazsınız. Bu üretim şekli sadece kitap yapmanızı sağladığından tüye ve mürekkebe ihtiyacınız var. Kitabı tüy ve mürekkep kesesiyle birleştirerek kitap ve tüy elde edebilirsiniz. Gelin daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Minecraft Kitap ve Tüy Yapımı (Yazılabilir Kitap & Tüylü Kitap)

Minecraft kitap ve tüy yapımı aslında oldukça basit. Gereken malzemeler şu şekilde: Kitap, tüy ve mürekkep. Kitabın yapımı için malzemelerin nasıl toplandığını bir önceki başlıklarda anlatmıştık o yüzden tekrar etmemize gerek yok. Tüy bulmak için çevrenizdeki tavukları kesebilir, aynı şekilde mürekkep kesesi elde etmek içinse denizlerdeki mürekkep balıklarını kesebilirsiniz.

Minecraft Kitap ve Tüy Nasıl Yapılır
Minecraft’ta kitap ve tüy yaparak önemli yerlerin koordinatlarını not alabilirsiniz.

Bu noktada da deri düşürmek için verdiğimiz aynı taktiği uygulayabilirsiniz. Kılıcınız ganimet büyüsü basarak tek bir canlıdan daha fazla eşya elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu büyünün canavarlara karşı da işe yaradığını not olarak ekleyelim.

Minecraft Kitap ve Tüy Yapımı Tarifi

Gereken malzemeler hazırsa çalışma masasının başına geçmeye hazır olun. Ürettiğiniz kitap; topladığınız tüy ve mürekkep keselerini çalışma masasında yan yana dizerek sadece bir adet olmak üzere kitap ve tüy elde edebilirsiniz.

Minecraft Kitap ve Tüy Yapımı
Minecraft kitap ve tüy yapımı için bir adet kitap, mürekkep kesesi ve tüye ihtiyacınız var.

Tabii daha fazla kitap ve tüye ihtiyacınız varsa gereken miktar kadar malzemeleri çarparak toplamda ne kadar malzemeye ihtiyacınız olduğunu bulabilirsiniz. Şimdi gelelim bu kitaplara nasıl yazı yazıldığına. Bir alt başlıktan da kitaplara nasıl yazı yazıldığını ve kaydedildiğini öğrenebilirsiniz.

Minecraft’ta Kitaba Nasıl Yazılır?

Minecraft’ta kitaba nasıl yazılır? Kitap ve tüy yapımını tamamladıysanız bu soruyu sormanız çok doğal. Üretmiş olduğunuz kitap ve tüyü elinize alarak sağ tıklamalısınız. Sağ tıkladıktan sonra doğrudan kitap açılacak ve yazmaya hazır olacaksınız. Bu noktada istediğiniz şeyi kitaba not alabilmeniz mümkün. Yazmayı bitirdikten sonra kitabın bir daha değiştirilmesini istemiyorsanız kitabın sol altında yer alan “İmzala” tuşuna basmalı ve kitabı imzalayarak kapatmalısınız. Aynı şekilde kitabı kapatmak istemiyor, sadece yazdıklarınızı kaydetmek istiyorsanız ekranın sağ altında bulunan “Tamamla” tuşuna basabilir ve kitabı tamamlamadan kapatabilirsiniz.

Minecraft Kitap ve Tüy Nasıl İmzalanır
Minecraft’ta kitabınızı tamamlamak istiyorsanız “İmzala” tuşuna basmalısınız.

Kitaplara istediğiniz notu alabildiğiniz gibi bazı çok oyunculu sunucularda renkli yazılar bile yazabilir ve bu şekilde notlar alabilirsiniz. Tüm renk kodlarına da Minecraft Renk Kodları Listesi içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Oyunu tek başınıza herhangi bir mod veya eklenti kurmadan oynuyorsanız ne yazık ki kitaplara renkli ya da şekilli bir şekilde not alamayacağınızı da not olarak ekleyelim.

Minecraft Kitap ve Tüy Ne İşe Yarar?

Çok doğru bir soru. Gerçekten de Minecraft kitap ve tüy ne işe yarar? Aslında önemli yerlerin koordinatlarını not defterine ya da Discord’dan arkadaşlarınıza yazdığınızdan dolayı kitap ve tüyün pek bir manası kalmıyor.

Minecraft Kitap ve Tüy Ne İşe Yarar
Minecraft’ta kitap ve tüylerle ilgili modlar yardımıyla renkli notlar alabilir ve kitaplarınıza görseller yerleştirebilirsiniz.

Kitaplarınıza önemli yerlerin koordinatlarını yazabilir ya da sürekli unuttuğunuz bir eşyanın üretim şeklini not alabilirsiniz. Bu kitapların sonuna gelmek zor olduğundan dolayı dilediğiniz önemli yeri yazabilir ve notlar alabilirsiniz.

Sonuç:

Minecraft bildiğiniz üzere neredeyse sonsuz bir oyun. Her zaman yapılabilecek bir şey olduğundan Minecraft kitap yapımı rehberimizde gereken malzemeleri toplamak yerine otomatik sistemlerini inşa edebilirsiniz. Bu noktada YouTube’da birçok video yer aldığından Minecraft videoları çeken YouTuber’lardan yardım alabilirsiniz.

Şimdilik Minecraft kitap yapımı hakkında tüm soruları cevaplandırdık. Minecraft’ta merak ettiğiniz şeylerin nasıl yapıldığını sitemizdeki arama çubuğundan aratabilir ya da yorumlarda bize sorabilirsiniz. Hatta bir sonraki Minecraft içeriğini dahi belirleyebilirsiniz.

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: