Epic Games İndirim Kuponu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Paylaş

Epic Games indirim kuponu ve platformun kampanya döneminde sunduğu ayrıcalıklar, son aylarda Türk oyuncusunun dikkatini her zamankinden fazla çekmeye başladı. Şu anda PC platformunda Türk Lirası karşılığında alışveriş yapabildiğimiz tek büyük kapsamlı dijital mağaza olduğundan Epic Games Store’a ilgi de haliyle büyük. Bizler de platformu yeni kullanmaya başlayan ve indirim kuponlarının ne işe yarayıp, nasıl kullanıldığını merak eden oyunculara gerekli bilgileri iletelim dedik. Öyleyse buyursunlar!

Epic Games indirim kuponu hakkında bilmeniz gerekenler

Epic Games Store üzerinde dönemsel indirimler sırasında platform, alışveriş yapan oyunculara kolaylık sağlamaya çalışıyor. Bunu da doğrudan hesaba tanımlı indirim kuponları oluşturarak yapıyor. Yani aslında Epic Games indirim kuponlarını kullanmak için alışveriş yapmaktan başka bir şey yapmamız gerekmiyor. Kupon hesaba doğrudan tanımlı olduğu için sepet ekranına geldiğimizde etkisini direkt görebiliyoruz.

Epic Kuponu nasıl alınır?

Aslında kuponu almak için ekstra bir çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Aşağıdakilerden herhangi birini yaptığınız durumda zaten hesabınıza tanımlanacak.

  • Mağazada dağıtılan ücretsiz oyunlardan bir tanesini kütüphanenize eklemek.
  • Şartları karşılayan herhangi bir oyunu sepete eklemek

Bu kadar basit. Devamında Epic Games indirim kuponu hesabınıza tanımlanmış olacak.

Epic Games indirim kuponu nasıl alınır?
Epic Games indirim kuponu nasıl alınır?

Kuponu kullanmak için koşullar neler? Hangi durumlarda kullanılabilir?

Gerek X topluluğumuzda gerekse sizlere ulaştığımız diğer platformlarda, oyuncuların kupon ile ilgili sorunlar yaşadıklarını gördük. Yaşanan kafa karışıklığını gidermek adına bahsi geçen “uygun ürünlerin” hangi başlıklar altında ele alındığını da sizlerle paylaşalım.

  • Kupon 199₺ veya daha yüksek fiyatla satılan ürünlerde kullanılabilir.
  • Ön sipariş veya DLC satın alımlarında Epic Kuponu kullanılamaz.
  • Oyun içi para birimi satın alımlarında veya Battle Pass işlemlerinde kullanılamaz.

Aynı zamanda yılbaşı indirimleri sırasında kullanabileceğiniz güncel kupon, EA Sports FC 24 Ultimate Sürüm, Madden NFL 24 Deluxe Sürüm ve F1 23 Champions Edition oyunlarında kullanılamıyor. Ancak bu oyunların standart sürümlerini almanız durumunda kuponun hala geçerli olacağını da belirtelim.

Epic Games indirim kuponu kaç kez kullanılabilir ve süresi biter mi?

Platform yaptığınız her satın alımın ardından hesabınıza yeni bir kupon tanımlıyor. Dolayısıyla yaptığınız her alışverişten sonra tekrar kullanabileceğiniz bir kupona daha sahip olacaksınız.

Kullanım süresi ise indirim dönemiyle sınırlı. Epic Games Store Yılbaşı İndirimleri’nin 10 Ocak 2024’te biteceğini düşünürsek, bu tarihten sonra kuponu kullanmanız da mümkün olmayacak.

İndirim her oyun için tek tek uygulanır

Sepetinize eklediğiniz her oyun, uygunluk durumuna göre Epic Games indirim kuponundan tek tek faydalanır. Uygun olmayan oyunlarda ise kupon indirimi yapılmaz. Yani %33’lük indirim, sepetinizin tamamına tek seferde değil, oyunlarınıza teker teker uygulanır.

Epic Kuponu nedir, nasıl kullanılır?
İndirim oyunların fiyatları üzerinden teker teker uygulanıyor.

Sonuç olarak

Epic Games Store Türkiye için avantajlı fiyatlara sahip olmanın yanı sıra kampanya dönemlerinde de küresel çapta olduğundan çok daha makul hesaplamalar yapıyor. Örneğin Epic Kuponu‘nu kullanabilmek için USD bazında 14,99 birimlik bir sepetinizin olması gerekiyor. Bu da bugünün fiyatıyla takriben 430 liraya denk geliyor. Ancak TRY bazında alışverişlerde kuponun geçerli olması için 200₺’lik taban sınırı geçmiş olmak yetiyor.

Bütün bu avantajlara ek olarak Epic Ödülleri sayesinde yaptığınız alışverişin normalde %5’ini, Yılbaşı İndirimleri boyunca ise %10’unu hesabınızda biriktirebiliyorsunuz. Yani 2000₺’lik bir sepette 200₺’nizi iade almış ve sıradaki oyun satın alımında kullanmaya hazır olacaksınız.

Türkiye’de PC oyunculuğunun açmaza sürüklendiği günlerde böyle avantajları iyi değerlendirmek gerekiyor. Ayrıca dilerseniz Epic Games indirme hızı arttırma rehberimize de göz atabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: