Satın Aldığınız Oyunların Ücretinin %5’ini Geri Elde Ettiğiniz Epic Ödülleri Programı Duyuruldu

Paylaş

Epic Games Store bugün resmi web siteleri üzerinden yaptığı bir duyuru ile Epic Ödülleri programını duyurdu. Kendi mağazasında uygulayacağı bu sistem ile oyuncular, satın aldıkları oyunun ücretinin %5’ini ödül olarak alıp kenarda biriktirebilecekler. Sonrasında biriken bu meblağ diğer indirim kuponları ya da kodlarla birlikte kullanılabilecek.

Epic Ödülleri programı ile oyun alırken sıradaki oyununuz için kenara para ayırabileceksiniz

Bugün başlayan yeni program ile oyuncular, satın aldıkları oyununu ücretinin %5’ini sıradaki oyunlarını alırken harcayabilmek için kenara atabilecekler. Programa katılım için hiçbir koşul olmayacak ve Epic Games Store hesabı olan bütün kullanıcılar otomatik olarak programa dahil olacaklar. Peki sistem nasıl çalışacak?

Epic Ödülleri programı duyuruldu.
Hesabınızda kaç TL ödül olduğunu görüntüdeki sekmeden takip edebilirsiniz.

Bir oyun aldığınızda, satın alımdan 14 gün sonra oyuna ödediğiniz ücretin %5 kadarı hesabınıza “Epic Ödülleri” olarak eklenecek. Bir sonraki satın alımda da ödeme sayfasında ister kullanabilecek isterseniz de daha sonrası için saklayabileceksiniz. Ancak elde ettiğiniz ödülleri harcamak için 25 ay süreniz var. İki yılın ardından, ödüller kaybolacak.

Oyun içi satın alımlarda da kullanılabilecek

Epic Ödülleri ile oyun alınabildiği gibi buradan elde ettiğiniz kazançlarınızı oyun içi harcamalarda da kullanabileceksiniz. Ancak oyun içi satın alım işlemi yapacağınız oyunun Epic Games’in satın alım akışını kullanıyor olması gerekecek. Yani üçüncü parti ödeme yöntemleri kullanan oyunlarda bu mümkün olmayacak. Fortnite, Rocket League gibi oyunlar için kullanılabileceği örneğini de verelim.

Fortnite Tayfası aboneliğinde kullanılamıyor

Aboneliklerden de ödül kazanabiliyorsunuz fakat Fortnite Tayfası gibi aboneliklerde Epic Ödülleri kullanılamıyor. Her tekrar eden ödemede, ücretin %5’i kadarı 14 gün içinde hesabınıza tanımlanacak.

Daha önce yaptığınız satın alımlar geçerli değil

Yalnızca bugünden itibaren yapacağınız satın alımlara yönelik Epic Ödülleri kazanırsınız.

Epic Games Store, sosyal etkileşim işini de çözerse alır yürür

Yıllardır dijital oyun vitrinleri arasındaki rekabetin dozunu ayarlayan Epic Games Store, yavaş yavaş istenilen özelliklere de kavuşmaya başladı. Önce başarımların, sonra kullanıcı incelemelerinin de eklenmesiyle platform daha kullanılabilir hale geliyor. Eğer başlatıcısındaki sorunları çözüp, oyuncuların birbiriyle sosyal etkileşim kurabildikleri bir platform haline gelirse Steam’in kendisinden çekeceği var diyebiliriz.

Günün sonunda bu rekabetin kazananının oyuncular olacak olması da bizi ayrıca sevindiriyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu olan Death Stranding’i de almayı unutmayın, sevgiler.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: