Elden Ring Sistem Gereksinimleri Neler ve Oyun Kaç GB? İşte Bütün Teknik Detaylar!

Paylaş

FromSoftware tarafından geliştirilen Elden Ring sistem gereksinimleri ve teknik detaylarıyla da oyuncular nezdinde soru işaretlerine neden oluyor. Bizler de kalitesi kanıtlanmış bu oyunun teknik tarafta sizden ne gibi donanımlar istediğini ve bilmeniz gereken bazı önemli detayları bu yazıda derledik. Öyleyse gelin, Elden Ring kaç GB yer ister? Şeklindeki bütün soruların yanıtlarını birlikte inceleyelim.

NOT: Oyunun sistem gereksinimleri güncellendi. BKZ: Güncel Elden Ring sistem gereksinimleri

Elden Ring sistem gereksinimleri neler? Oyun kaç GB?
Elden Ring’e ait bir ekran görüntüsü.

Elden Ring sistem gereksinimleri neler?

Bilgisayar teknolojileriyle arası çok iyi olmayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, Elden Ring sistem gereksinimleri; bilgisayarınızın oyunu oynatmak için sahip olması gereken donanımların listesidir. Genelde minimum ve önerilen olarak iki başlık altında verilir. Minimum tarafta oyunu düşük ayarlarda ve düşük çözünürlükte de olsa çalıştırmanız için gereken donanımlar listelenir. Önerilen sistem gereksinimleri tarafındaysa yüksek ayarlarda, yüksek kare hızlarında ve FHD (Full HD) çözünürlükte oynayabileceğiniz donanımlar gösterilir. Bu bilgiler ışığında gelin Elden Ring’in minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine bakalım.

Minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 3 3300X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580
  • Depolama: 60 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10/11
  • İşlemci: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX Vega 56
  • Depolama: 60 GB (SSD)

Elden Ring kaç GB?

Elden Ring’i bilgisayarınıza yükleyebilmek için 60 GB boş depolama alanınızın olması gerekecek.

FromSoftware’in sevilen souls-like oyunu aynı zamanda büyük bir dünyaya ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla çevre nesnelerin ve bölümlerin yüklenme hızı, depolama aygıtınızın hızıyla doğru orantılı olacak. Bu nedenle en iyi deneyim için oyunu SSD (Solid State Drive) denilen katı hal sürücülerine yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Sahip oldukları okuma/yazma hızları ile hem yükleme ekranlarında çok beklemez hem de genel olarak daha akıcı bir deneyim elde edersiniz.

Elden Ring sistem gereksinimleri
Elden Ring sistem gereksinimleri

Oyun hakkında

İlk kez 25 Şubat 2022’de piyasaya sürülen Elden Ring, FromSoftware’in en başarılı oyunlarından birisi oldu. Zaten souls-like kategorisinde başarısını birçok kez kanıtlayan firma, birçok oyuncu tarafından başyapıt olarak kabul edilen Elden Ring ile de büyük sevgi topladı.

Bu yılın başlarında duyurulsa da oyun için beklenen Shadow of the Erdtree DLC‘sinden henüz maalesef ses seda yok. Fiyatı birçok kez zamlanan oyun an itibarıyla 999,00₺ tam fiyatıyla dijital raflarda yerini alırken, indirim dönemlerinde %34’lük bir düşüş ile 659,34₺’ye kadar düşebiliyor.

Umuyoruz bu yazı hem oyun hakkında genel bir görüşe sahip olmanızı hem de Elden Ring sistem gereksinimleri konusundaki soru işaretlerini gidermenizi sağlamıştır. Eğer faydalı olduysa, daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin ve görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: