Orta Çağ’da Geçecek Bir DOOM Oyunu Yolda Olabilir: The Dark Ages ile Tanışın!

Bu sefer Orta Çağ'a gidiyoruz!

Paylaş

Orta Çağ’da Geçecek olan DOOM: The Dark Ages sızdırılmış olabilir. Geçtiğimiz günlerde yeni DOOM oyununun hazır olduğu ve 9 Haziran’da gerçekleşecek olan Xbox Showcase etkinliğinde oyunculara gösterileceği iddia edilmişti. Bugün gelen sızıntılarla birlikte oyunun nasıl bir deneyim sunacağını biraz da olsa öğrenmiş olduk diyebiliriz.

“Doom Year Zero” Kod adıyla geliştirilen oyun aslında DOOM: The Dark Ages olabilir

Geçen sene yaz aylarında, Doom serisinin geliştiricisi olan id Software’in sahibi ZeniMax Media içerisinden “DOOM Year Zero” kod adlı bir Doom oyunu geliştirildiği sızdırılmıştı. Ardından yine aynı senenin kasım ayında oyunun iptal edildiği haberleri gelmişti. Geçen hafta aldığımız haberle birlikte “DOOM Year Zero” Kod adlı oyunun iptal olmadığını Xbox Showcase Etkinliğinde gösterileceğini öğrenmiştik. Bugün de “Doom Year Zero” Kod adlı oyunun aslında DOOM: The Dark Ages olabileceği iddia edildi. İddianın sahibi Insider Gaming’den Tom Henderson, oyunun DOOM Eternal’ın yayınlandıktan sonra yani 4 yıldır geliştirme aşamasında olduğunu söyledi. Ayrıca oyunun Orta Çağ’da, karanlık bir atmosferde geçeceğini de ekledi.

DOOM: The Dark Ages
Görsel Microsoft Copilot Designer ile oluşturulmuştur.

Söylentilere göre DOOM: The Dark Ages Xbox Showcase etkinliğinde gösterilecek. Xbox Showcase etkinliği Türkiye saatiyle 9 Haziran saat 20.00’de YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Sizin yeni DOOM oyunu hakkındaki düşünceleriniz neler, DOOM’u Orta Çağ’da hayal edebiliyor musunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: