Yeni Doom Oyunu Geliyor, Haziran Ayı İşaret Edildi

Bakalım Microsoft'un elinden çıkan Doom oyunu nasıl olacak?

Paylaş

Yeni Microsoft sızıntısına göre, yeni Doom oyunu ve henüz duyurulmamış yapım aşamasındaki bazı Bethesda oyunları önümüzdeki Xbox Showcase etkinliğinde gösterilecek. Sızıntılar, ZeniMax Media tarafından başvurusu yapılan yeni ticari markanın ve geçmiş yıllarda ortaya çıkan bazı Microsoft belgelerinin yeni Doom oyunun belli olmuş olabileceğini gösteriyor.

Yeni Doom oyunu Xbox Showcase etkinliğinde gösterilecek

The Verge’nin yazarlarından Tom Warren’ın kısa bir süre önce Microsoft’un Xbox tarafıyla ilgili yayınladığı raporda, Xbox’ın Haziran ayında bir etkinlik yapmayı planladığını ve Yeni Doom Oyununu duyurmaya hazırladığını ima etmişti. Bu raporun yayınlanmasından kısa bir süre sonra Eurogamer, ellerindeki bazı bilgiler neticesinde Microsoft’un Xbox Showcase etkinliğinde yeni Doom oyunu duyurusu hazırlığında olduğunu bildirdi.

Yeni Doom Oyunu
Yeni Doom Oyunu Geliyor, Haziran Ayı İşaret Edildi

Geçtiğimiz yılın yaz aylarında sızdırılan bir mahkeme belgesi, Bethesda tarafından henüz duyurulmamış çok sayıda oyun da dahil olmak üzere Bethesda’nın yol haritasını ortaya çıkarmıştı. Bu mahkeme belgesine ve Microsoft’un ZeniMax Media’yı satın alma teklifini özetleyen bir listeye dayanarak yeni Doom oyunun adının Doom Year Zero olduğu iddia edilmişti. Eurogamer’ın ulaştığı bilgilere göre de, ZeniMax Media tarafından “IDKFA” adlı bir proje için yeni ticari marka başvurusu yapıldı. “Bunun yeni Doom oyunu ile ilgisi ne?” diyecek olursanız, ZeniMax Media tarafından başvurusu yapılan “IDKFA” projesinin aslında ID Software’ın klasik Doom oyunundan bir hile kodundan geldiğini söyleyebiliriz. Bu bilgiler ışığında yeni Doom oyunun ortaya çıktığı düşünülse de tam aksi de olabilir. Microsoft’un haziran ayında gerçekleştirmeyi planladığı Xbox Showcase etkinliğinde her şeyi bütün detaylarıyla öğreneceğiz.

PC ve konsollar harici çıkan mobil oyunu saymazsak en son bundan 4 sene öncesinde bir Doom oyunu görmüştük. Doom Eternal, 2020 yılında Id Software tarafından oyuncularla buluşmuştu. Microsoft’un satın aldığı oyun stüdyolarının bazılarını kapatması ve bazılarında da küçültmeye gitmesi oyuncuları, yeni oyunların eski oyunlar kadar prodüksiyonlu olup olmayacağı konusunda şüphelendiriyor. Microsoft, Hi-Fi Rush her ne kadar satışlarda başarılı gözükse de geliştirici stüdyo Tango Gameworks’ü kapatmıştı. Ardından Xbox 1. parti oyunları olan Pentiment, Hi-Fi Rush, Sea of Thieves ve Grounded’ın PlayStation ya da Nintendo platformlarına çıkacağı iddia edilmişti. İddiaların ne kadar doğru olduğunu haziran ayında gerçekleştirilecek olan Xbox Showcase etkinliğinde görmeyi umuyoruz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: