KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

DOOM: The Dark Ages Xbox Showcase’de İlk Defa Gösterildi

Daha önce sızdırılmış olan DOOM: The Dark Ages nihayet karşımıza çıktı.

Paylaş

DOOM: The Dark Ages Bethesda tarafında Xbox Showcase’e damga vuran oyunlardan biri oldu. Geçtiğimiz haftalarda sizlere yeni DOOM oyununun sızdırılmış olabileceği hakkında bilgiler vermiştik. Sızıntılara göre yeni DOOM oyunu Orta Çağ’da geçecekti ve adı da DOOM: The Dark Ages olacaktı. Bugün itibariyle sızıntıların doğru olduğunu anlamış olduk. Xbox etkinliğinde oyundan ilk fragmanı ve ilk görüntüleri gördük. Dört yıl aradan sonra Orta Çağ’ın kaotik atmosferinde yeni DOOM oyunu bizi bekliyor.

DOOM: The Dark Ages Tanıtım Fragmanı gösterildi

Bethesda’nın Xbox çatısı altına girdikten sonra ilk kez bir DOOM oyununu görmüş olduk. Xbox Showcase’de Bethesda başlığı altında, id Software’ın geliştirmiş olduğu DOOM serisinin yeni oyunu The Dark Ages duyuruldu. Daha önce DOOM: The Dark Ages’in Orta Çağ’da karanlık bir atmosferde geçeceğinin haberini vermiştik.

DOOM: The Dark Ages Resmi Tanıtım Fragmanı

The Dark Ages, 2016’da seriyi yeniden başlatan DOOM oyunun öncesini konu alıyor. Oyunda Orta Çağ şartlarına ayak uydurmuş DOOM Slayer ile cehennemden gelen iblislerle ve şeytani ordularla savaşacağız. DOOM Slayer bu oyunda tanrılar, krallar ve canavarlarla dolu sert ve acımasız savaşlarla destansı bir hikayenin içerisinde yer alıyor. DOOM Slayer olağanüstü yeteneklerine ve güçlü silahlarına ek olarak devasa yaratıklarla savaşmak için Atlan Mech’i kullanabilecek ve göklerde hüküm sürmek için acımasız bir savaş ejderhasını kullanabilecek.

DOOM: The Dark Ages
DOOM: The Dark Ages Resmi Tanıtım Fragmanında gözüken devasa Atlan Mech

2023 yılında sızdırılan bir Microsoft mahkeme belgesinde, DOOM: Year Zero adıyla bilinen yeni bir DOOM oyununun geliştirilmekte olduğuna dair söylentiler vardı. Ancak bugünkü duyuruda, ZeniMax Media tarafından daha önce ticari marka hakkı alınan “IDKFA” isimli projenin DOOM: The Dark Ages olduğunu öğrenmiş olduk. Microsoft’un son dönemde aldığı Xbox oyunlarını daha fazla platformda yayınlama politikasını devam ettiriyor gibi gözüküyor. The Dark Ages, Xbox Wire’da yazılan açıklamaya göre 2025 yılı içerisinde Xbox Series X|S, PC ve PlayStation 5 platformlarına çıkacak.

DOOM: The Dark Ages, id Software’in 2019’da piyasaya sürdüğü Doom Eternal ve oyunun DLC genişlemeleri olan The Ancient Gods Part One ve Part Two’nun ardından gelen bir sonraki ana DOOM oyunu olmuş olacak.

Kaynak:IGN
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: