Mount & Blade II: Bannerlord Online Nasıl Oynanır Tüm Detaylarıyla Birlikte Aktardık!

Paylaş

Bannerlord dendiğinde bazılarımız için akan suların durduğunu biliyoruz. Peki ya Bannerlord Online nasıl oynanır? Mount & Blade II: Bannerlord severler toplanın! Arkadaşlarınızla birlikte nasıl hikaye modunu birlikte oynayabileceğinizi tüm detaylarıyla aktardık!

Bannerlord Online Nedir?

Bannerlord Online, aslında oyunun orijinal sürümünde var olan bir oyun modu olsa da, çok fazla oyuncunun toplanıp sadece savaşabilmesi pek tercih edilmiyor. Bu noktadaysa Bannerlord Online modu ortaya çıkıyor.

Bannerlord Co-Op Nasıl Oynanır
Bannerlord Online modu sayesinde arkadaşlarınızla, tıpkı co-op gibi oynayabilirsiniz.

Oyunu modlayan bir ekip, kendi Bannerlord Online modunu yaparak sanki co-op oynarmışçasına bir oyun modu geliştirdiler. Tıpkı oyunun hikaye modunda olduğu gibi bu eklentide de görevler yapılabiliyor ve hatta haritada dolaşıp diğer oyuncularla birlikte ordularımızı çarpıştırabiliyoruz. Elbette savaş olduğu gibi bu oyun modunda diplomasi dahi bulunuyor.

Bannerlord Online Nasıl Oynanır?

  • Steam veya Epic Games üzerinden Mount & Blade II: Bannerlord’u indirin.
  • Bannerlord Online’ın resmi internet sayfasına bu bağlantıdan giderek hesap oluşturun.
  • Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra modun kendi başlatıcısını (launcher’ını) indirin ve kurun.
  • Ardından kurmuş olduğunuz başlatıcıyı çalıştırın ve hesap bilgilerinizle giriş yapın.
  • Tüm aşamaları tamamladığınızda oyunu başlatın.
  • Krallık seçme ve karakter oluşturma ekranında kendi karakterinizi özelleştirin. (Not: Krallıklar, Bannerlord Online modunda avantaj ya da dezavantaj sağlamıyor.)
  • Karakterinizi tasarladıktan sonra bulunduğunuz bölgeye en yakın sunucuya bağlanın. (Not: Avrupa’da ya da Türkiye’de yaşıyorsanız EU sunucusuna katılmanızı öneririz.)

Bannerlord Online oynamak görmüş olduğunuz üzere oldukça basit. Tek yapmanız gereken listelediğimiz adımları sırasıyla uygulamak ve oyuna girmek.

Ayrıca bu noktada Bannerlord Online’ın üçüncü parti bir yazılım olduğunu da vurgulayalım.

Online’da Türkler Var Mı?

Siz oyuna girip “Selam beyler Türk var mı?” şeklinde sohbete mesaj yazmadan bir cevaplayalım. Evet, eğer Avrupa sunucusunda oynayacaksanız birçok Türk oyuncuyla karşılaşabilmeniz mümkün.

Bannerlord Online Türkçe Mi
Bannerlord Online oynarken birçok Türk oyuncuyla karşılaşabilirsiniz.

Her ne kadar Bannerlord’dan bahsetsek dahi Online mod neredeyse bambaşka bir oyun gibi. Bu yüzden diğer oyunculardan sık sık yardım almanız gerekebilir. Ben de bu modu deneyimledim, kendi görüşlerimi paylaşmam gerekirse çoğu oyuncu yeni başlayanlara yardımcı oluyor.

Bu konuya ilgi duyuyorsanız yorumlar kısmında kendinizi belli edebilirsiniz çünkü yeni başlayanlar için rehberler oluşturabiliriz. Hatta Discord sunucumuza gelerek sizin gibi çevrim içi modu deneyimleyen oyuncularla birlikte gelişebilir ve görevler yapabilirsiniz.

Bannerlord Online Türkçe Mi?

Evet, Bannerlord Online Türkçe ancak bir noktaya kadar. Oyunun orijinal sürümünde bulunan çoğu şey tamamen Türkçe olsa da herhangi bir mod yardımıyla oyuna eklenmiş eşyalar bazen İngilizce olabiliyor.

Bannerlord Arkadaşlarla Birlikte Nasıl Oynanır
Oyuna mod olarak eklenen detaylar Türkçe değilken, oyunun orijinal sürümünde bulunan eşyalar tamamen Türkçe.

Tekrardan kendi deneyimimi paylaşmam gerekirse, şahsen ben oyunu oynarken İngilizce terimlere pek rastlamadım. Sadece bazı görevler ve markette satılan İngilizce isimli birkaç kılıç ve zırh gördüm.

Bannerlord Co-Op Oynanabilir Mi?

Ne yazık ki Bannerlord co-op bir şekilde oynanamaz. Bu noktada hem oyunun orijinal sürümünde hem de herhangi bir üçüncü parti geliştirici tarafından modlanmış bir durum söz konusu değil. Bunun yerine Bannerlord Online’ı arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

Bannerlord Co-Op Oynama
Bannerlord ne yazık ki co-op bir şekilde oynanmıyor.

Her ne kadar durum böyle olsa da oyunun, üçüncü parti ya da orijinal sürümünde co-op modu yayınlanırsa konu hakkında haber elbette paylaşacağız. Bu yüzden Atarita’yı sosyal medya üzerinden takip etmenizi öneririz.

Sonuç

Konu hakkında tüm detayları aktardık. Rehberimizin içerisinde de dediğimiz üzere konuya ilgi duyulması halinde yeni başlayanlar özelinde çeşitli gelişim rehberleri oluşturabiliriz. Bu yüzden kendinizi yorumlar kısmında belli etmeyi unutmayın 🙂

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: