KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Atarita’nın Radarında Neler Var? İşte Ekibimizin En Çok Beklediği Oyunlar!

Paylaş

Oyun endüstrisinin bir parçası olarak biz de çıkacak tüm oyunlar için heyecanlanıyor ve yeni detayları merakla takip ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere, bütün sevgili Atarita ekibinin en çok beklediği üçer oyunu paylaşacağız. Atarita ailesi olarak içeriğimizde karşılaşacağınız oyunları merakla bekliyor ve incelemelerini sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan, bizim ekip hangi oyunlara heyecanlanmış? Gelin birlikte göz atalım!


📻 Eren Eroğlu’nun radarına takılanlar

Atarita’nın Genel Yöneticisi ve Kurucu Ortağı Eren, şahsına münhasır bir oyun zevkine sahip. Gerçi şu sıralar oyun oynamaya pek vakit bulamıyor… Fakat hiçbir şey oyunlara heyecan duymaya engel olamaz, değil mi? Bu Türkiye’nin en çalışkan ekibini -hehehe- yönetmek olsa bile! İşte Eren’in kendi kaleminden en çok beklediği üç oyun!

Frostpunk 2, The Wolf Among Us 2 ve Yes Your Grace 2 görüntülerinin bir kolajı.
Eren Eroğlu’nun beklediği oyunlar.
 • Frostpunk 2: Benim için çok özel bir yere sahip olan Frostpunk, sadece bir şehir kurma strateji oyunu olarak değil adeta bir hayatta kalma macerası olarak karşıma çıkmış ve beni inanılmaz zor kararlar eşliğinde bu duygu dolu maceranın en tepesine sürüklemişti. İkinci oyun ile neler yapabileceklerini çok merak ediyor, büyük bir heyecan ile bekliyorum.
 • The Wolf Among Us 2: Telltale ile geç tanışmış bir oyuncu olsam da geri dönüşlerine şahitlik etmek harika bir şey. Bu zamana kadar oynadığım en iyi oyunlardan bir tanesi olan The Wolf Among Us devam edeceği için epey bir beklentiye sahibim.
 • Yes, Your Grace: Snowfall: Orta Çağ dönemlerini konu alan oyunlara beslediğim sevgi oldukça aşikar. Bunu bir kralın gözünden deneyimlemek, tüm o entrikalar ve zorlu kararlar ile yüzleşmek ise şahane. Yes, Your Grace, sadece bir Orta Çağ deneyimi değil de sürükleyici bir krallık yönetme macerası sunduğu için devam oyunu en çok beklediğim yapımlar arasında.

👀 Atakan Gümrükçüoğlu’nun yolunu gözledikleri

Atarita’nın Baş İçerik Sorumlusu Atakan, ekibimiz içerisinde “çok iyi görünen, fakat asla o kadar iyi çıkmayan oyunlara merak duyan kişi olmak” gibi garip bir şöhrete sahip. Umuyoruz 2024’ün ikinci yarısında bu şöhreti geride bırakır ve beklediği bütün oyunlar, tam da beklediği gibi harika çıkar. Son zamanlarda Ghost of Tsushima PC sürümünü inceledi ve yöneticimiz Eren, onu bu çemberden çıkarmak için elinden geleni yapıyor. Hep birlikte ona şans dileyelim 🙏🏼. İşte Atakan’dan seçmeler!

Kingdom Come: Deliverance 2 ve S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl oyunlarının görsellerinden oluşan bir kolaj.
Atakan Gümrükçüoğlu’nun beklediği oyunlar:
 • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl: Serinin önceki oyunlarını da şehvetle bitirmiş birisi olarak S.T.A.L.K.E.R. 2’yi ne kadar çok beklediğimi buradaki 2-3 cümle ile sizlere anlatmam çok zor. Ancak yıllardır ertelenen ve başına binbir türlü iş gelen bu oyunun Eylül ayında çıkmasını ve ayın geri kalanında bana eşlik etmesini sabırsızlıkla bekliyorum.
 • Assassin’s Creed Shadows: Normalde Origins ile başlayan yeni formülün pek heveslisi değilim ama Assassin’s Creed serisinin ismi yetiyor benim için. Neredeyse her oyununda aynı şeyleri tekrarlasak bile, bir süredir beni zinciri altına alan Ghost of Tsushima sonrası Uzak Doğu hikayelerine olan ilgimin artmasıyla Shadows’u da en çok beklediğim oyunlar listesine yazabilirim sanırsam.
 • Kingdom Come: Deliverance II: İlk oyunu da ayıla bayıla bitirmiş birisi olarak Deliverance II benim için çok şey ifade ediyor. Orta Çağ dönemini de sevdiğim için gerçekçi bir deneyime asla hayır diyemem. Hatta bu sefer kendi kılıcımızı bile yapabiliyormuşuz diye duydum. Sırf oraya 50 saatim gitti bile. İlk oyundaki yeni yetme Henry’nin devam macerasını da merakla bekliyor olacağım.

🐇 İdil Barbaros’un şapkadan çıkarttığı tavşanlar!

Atarita’nın Yaratıcı İçerik Yazarı İdil, adeta bağımsız oyunlardan oluşan bir cyborg gibi! Her gün görmediğimiz yahut kıyıda, köşede kalmış oyun türlerini takip ediyor, oyunlarını oynuyor ve bundan büyük keyif duyuyor. İdil’in “en iyi piksel korku oyunları” listesini görmüş müydünüz? Biz onun listelerine bayılıyoruz, eminiz ki sizler de görünce merak duyacaksınız! İşte İdil’in seçkisi:

The Wolf Among Us 2, Bye Sweet Carole, Tavern Talks
İdil Barbaros’un beklediği oyunlar:
 • The Wolf Among Us 2: “Masallar” çizgi romanını da çok seven birisi olarak Büyük Kötü Kurt’un hikâyesinin devamını artık görmek istiyorum. Zamanında severek izlemiş, sonra da severek oynamış birisi olarak yeni oyun için çok geç kalındı bile.
 • Bye Sweet Carole: Eski animasyonları çizimiyle andıran ve iki boyutlu olarak fantastik açıdan da farklı bir korku deneyimi vadettiğini düşündüğüm bir yapım gibi duruyor. Hayal ettiğim gibi bir oynanış sunarsa çok seveceğimden emin olduğum bir oyun olacak.
 • Tavern Talk: Kendimi fantastik bir evrendeki tavernayı işletirken bulma fikri çok cazip geldi. Farklı ve eğlenceli bir yapım olacağını düşünüyorum.

🙌🏼 Seyidcem Öztürk’ten heyecan ve özlem dolu seçmeler

Seyidcem Atarita’nın Nintendo şubesi desek, yanılmış olmayız. Sitemizde şu ana kadar Nintendo Switch konsolunda incelenmiş tüm oyunlar, onun kaleminden geldi. Kendisinin bir World of Warcraft hayranı olduğunu sizler gibi -yakın arkadaşları hariç tabii ki- ben de bu yazıda öğrendim. Gelin Seyidcem’in beklediklerine de bakalım:

World of Warcraft: The War Within, The Wolf Among Us 2
Seyidcem Öztürk’ün beklediği oyunlar:
 • World of Warcraft: The War Within: World of Warcraft için “20 senedir aynı oyun mu olur be?!” deyip geçmemek gerek. Çünkü ufuktaki genişleme paketi The War Within, hem hikayesel bir üçleme olacak olan Worldsoul Saga’nın ilk kısmı olarak karşımıza çıkacak, hem de getireceği yeniliklerle bizi eski şanlı günlere geri döndürecek o paket olacak! Yani, umarım…
 • The Wolf Among Us 2: Bigby Wolf ve diğer fabl karakterlerinin polisiye sosu dökülmüş karanlık evrenini gerçekten çok özledik. Walking Dead efsanesinin arkasındaki Telltale’in bir başka efsane oyunu olan Wolf Among Us’ın devam hikayesi, oyuncular tarafından yıllardır bekleniyor. Umarım ki artık o sene; bu sene be!

🔫 Berke Kösali’nin şarjöründeki kurşunlar

Atarita’da oyun haberlerini sizlerle buluşturan Haber Yazarımız Berke, ekibimizin Call of Duty sevdalısı diyebiliriz. Kendisi rekabetçi FPS oyunlarıyla oldukça haşır neşir ve oyun dünyasından güncel haberleri sizlerle Atarita’da paylaşıyor. Ayrıca tahminlerime göre ekipte rekabetçi oyunlarla arası en iyi olan kişi kendisi. Umarım bir gün beni koltuğumdan etmez 😋 Şaka tabii. Atarita harika bir aile ve Berke de en taze üyelerinden birisi. Gelin, Berke’nin şarjöründeki kurşunlara bakalım:

Atarita 2024'ün kalanı için hangi oyunları bekliyor? Gelin tüm ekibimizin beklentilerine birlikte göz atalım.
Atarita'nın Radarında Neler Var? İşte Ekibimizin En Çok Beklediği Oyunlar!
 • Call of Duty Black Ops 6: Serinin en uzun geliştirme sürecine tabi tutalan oyunu ve Treyarch-Raven ortak yapımı olacak olması beni heyecanlandırıyor.
  Oyunun konu aldığı Körfez Savaşı yakın tarihte hep ilgimi çekmiştir. Ama bunu Amerikalıların taraflı anlatımından deneyimleyecek olmamız az da olsa tat kaçırmıyor değil.
  Her ne olursa olsun Multiplayer ve Zombi moduyla 300 Saatin üzerinde bir oynanayış beni bekliyor.
 • Transformers: Reactivate: Çocukluktan beri Transformers çizgi filmleri, sinema filmleri ve video oyunlarıyla büyümüş birisi olarak son yıllarda Transformers markasının tekrardan dirilmesinin herkesi sevindirdiğini düşünüyorum. Bu oyun hakkında bir iki teaser harici neredeyse hiçbir şey bilmememize rağmen Activision’ın High Moon Stüdyolarının yaptığı Transformers oyunları gibi uzun yılların ardından kaliteli bir Transformers oyunu gelecek gibi hissediyorum.
 • Assassin’s Creed Shadows: Odyssey’e 150 Saat gömmüş birisi olarak Ubisoft’un Quebec Stüdyolarından yeni bir Assassin’s Creed oyunu gelecek olması benim için sevindirici bir haber. Assassin’s Creed Shadows’un Japonya’da ve Sengoku Dönemi’nin sonlarını ele alacak olması da ilgi çekici bir unsur. Umarım Yasuke’yi iyi işlerler de hevesim kursağımda kalmaz.

💪🏼 Ahmet Akman’ın çok güçlü olan üçlüsü

Ahmet, Atarita’da video içerik üreticisi olarak yer alıyor ve harika ses tonuyla 1 dakikada Manor Lords’u anlattığı kısa videoyu kesinlikle izlemelisiniz. Onu ilk izlediğimde/dinlediğimde ses tonunu ve diksiyonunu çok kıskanmıştım. Sonra o da ailenin bir parçası oldu. Aile içerisinde böyle kıskançlıklara yer yok diyerek bu duygularımı da -yine de hala tehlikedesin, Ahmet 😠- içime gömdüm. İşte Ahmet Akman’ın hafıza tazeleyen üçlüsü!

Atarita 2024'ün kalanı için hangi oyunları bekliyor? Gelin tüm ekibimizin beklentilerine birlikte göz atalım.
Atarita'nın Radarında Neler Var? İşte Ekibimizin En Çok Beklediği Oyunlar!
 • Indiana Jones and the Great Circle: 80’li yılların unutulmaz film serisi Indıana Jones’un oyunu yapılıyor dendiğinde, her şey orijinaliyle mi güzel aslında diye düşünmüştüm. Fakat bu yılın başında yayınladıkları oynanış fragmanında kelimenin tam anlamıyla mest oldum. Oynanış anlamında bir devrim yaratacağını düşünmesem de, bizlere unutulmaz anlar yaşatacağını düşünüyorum.
 • Assassin’s Creed Shadows: Duyurulduğu günden beridir tartışmaların odağı haline gelse de, yine bir Assassin’s Creed oyunu, yine uğruna gömeceğimiz saatler. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Heyecanla bekliyorum.
 • Replaced: Bu yıl en çok beklediğim oyun sanırım. 1980’lerin alternatif bir Amerika distopyasında, insan vücuduna hapsolmuş bir yapay zeka olarak şehrin gizemlerini ortaya çıkarmaya çalışacağız. Oyun 2021 yılında ilk duyurulduğunda, 2.5D bir platform oyunu olmasıyla ve kendine has pixel-art tarzıyla dikkatimi çekmişti. Tek isteğim daha da ertelenmeden bizlere kavuşması.

🕑 Alparslan Gürlek’in -yani benim, heheheh- sabrını sınayanlar

Atarita’nın Kıdemli Editörü olarak hem kendi içeriklerimle, hem de diğer ekip arkadaşımızın içerikleriyle ben ilgileniyorum. Benim de bir huyum; oyunlara gereğinden fazla heyecanlanmak. Öyle ki Kingdom Come: Deliverance 2 duyurulduğunda elim ayağıma dolaşmış, heyecanla evin içinde koşuşturmuş ve ertesi hafta oyun hakkında bir röportaj yapmıştım. Ekibin simülatör çılgını, teknik nerd’ü benim ve bana kalırsa bu çok havalı… Bu arada, Atakan ile aynı beyin hücresini paylaştığımızı söylemiş miydim? Neyse, işte benim sabırsızlığımı körükleyen oyunlar:

Assassin's Creed Shadows
Alparslan Gürlek’in beklediği oyunlar:
 • Kingdom Come: Deliverance II: Zamanında bağımsız bir stüdyo olarak ilk işleriyle müthiş başarılara imza atan Warhorse’un devam oyunu, daha çıkmadan bütün detaylarıyla beni heyecanlandırmayı başardı. Devam oyunu kesinlikle bu yıl en çok beklediğim oyunlardan biri ve şimdiden yüzlerce saatimi alacağını biliyorum.
 • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl: İlk duyurusundan bu yana 10 yıldan fazla oldu ve STALKER 2’nin geliştirilme süreci boyunca GSC Game World’ün başına gelmeyen kalmadı. Fakat benim için seriye giriş noktası olacak bu oyunu atlattığı tüm zorlukların ardından canlı kanlı görmeyi gerçekten çok istiyorum.
 • Assassin’s Creed Shadows: Ubisoft’un aksiyon RYO türündeki Assassin’s Creed oyunlarının büyük bir hayranı olmasam da türü çok seviyorum ve her ne kadar eleştirilse de Assassin’s Creed serisinin kalite çıtasının altında bir oyun olmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle Shadows da radarımdaki oyunlardan birisi ve merakla bekliyorum.

Atarita’nın beklediği oyunlardan kaçını bekliyorsunuz?

Bizim ekip farklı janralardan hoşlanan ve yelpazeyi oldukça geniş tutan bir yapıya sahip. Hepsi de dünyalar tatlısı insanlar. İşte beklediğimiz oyunlar da bu şekildeydi. Ekibin en çok beklenen ortak oyunları ise şu şekilde:

 • Assassin’s Creed Shadows
 • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
 • Kingdom Come: Deliverance 2
 • The Wolf Among Us 2

Sizler de en çok beklediğiniz üç -isterseniz 10 tane de yazabilirsiniz tabii- oyunu bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Geçen yılı aratmayan heyecan ve oyun dolu 2024’te herkese şimdiden iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: